Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Japānas kartogrāfiem izdevies radīt precīzāko Zemes projekciju kartē 30.12.2021

Sviitra

 Japānas kartogrāfi izstrādājuši jaunu pasaules kartes projekciju "AuthaGraph", kas esot labākais kompromiss, risinot mūžīgās pretrunas un neprecizitātes esošajās projekcijās. Kā zināms, pasaules kartes, kurās attēlota Zemes virsma, parasti ir vairāk vai mazāk deformētas, jo nav iespējams precīzi atveidot apaļu globusu plakanā kartē. Tā rezultātā tiek deformētas vai nu ģeogrāfisko objektu kontūras, vai arī izmēri, leņķi un attālumi, kā rezultātā noteiktu projekciju kartēs, piemēram, Grenlande izskatās lielāka par Austrāliju. Japāņu zinātnieki radījuši savu, pilnīgi jaunu projekciju, kurā esot izdevies novērst visas neprecizitātes nu attēlot precīzi gan kontūras, gan mērogus. To izdevies panākt, sadalot zemeslodes apaļo virsmu 96 trijstūros, bet rezultātu attēlojot vairākos atsevišķos slāņos. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 8. augusts

Vārda diena:

Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.