Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Latvijas Universitātē notiks zinātnes kafejnīca par arheoloģiju un ģeoloģiju 06.03.2009

Sviitra
Pētījums vecās kapenēs, pilīs un mūros nav tikai vēsturnieku lieta. Šajos pētījumos var piedalīties dažādu specialitāšu zinātnieki. Trešdien, 11.martā plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcā notiks „Zinātnes kafejnīcas“ pasākums, kas būs veltīts arheoloģijai un ģeoloģijai un ar šīm nozarēm saistītajiem jautājumiem. Vakara sarunu temats būs ”Vajag tikai rakt! Un kāpēc ne Ēģiptē?

Ekspertu krēslos sēdēs kino režisors, operators, autors un producents vairāk nekā 100 dažādām filmām Romualds Pipars un stāstīs par filmēšanu karstumā un tumsā. R.Pipars ir absolvējis LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti (ĢZZF). Jānis Klētnieks - zinātņu vēsturnieks un LZA Goda doktors, kurš Ēģiptē kopš 2002. gada ir vadījis ievērojamā Karnakas tempļa fotogrammetrisko uzmērīšanu Luksorā un iepazinis pasaulē vecāko Džosera piramīdu Sahārā, kā arī ceļojis pa Ēģiptei kādreiz pakļautajām valstīm, zinās stāstīt arī par ēģiptiešu ticējumu pirmsākumiem un to, cik daudz Ēģiptē vēl ir neizpētīta. ĢZZF prof. Valdis Segliņš stāstīs par realizētajiem un vēl nerealizētajiem pētījumiem un sevis apliecināšanas iespējām, piemēram, Ēģiptē. LU Vēstures institūta pētnieks Dr. Roberts Spirģis, labākā LU doktora darba autors 2007.g., stāstīs par saviem arheoloģiskajiem izrakumiem tepat Latvijā - Ogresgala Čabās. Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja.

Ēģipte ir vieta, par kuru it kā visi visu jau zina, viens no populārākajiem Eiropas tūristu maršrutiem ziemā. Tomēr zinātniekiem tā aizvein ir jauna un neizzināta. Tas pats sakāms par mūsu pašu Latviju. Pētījums vecās kapenēs, pilīs un mūros nav tikai vēsturnieku lieta. Šajos pētījumos var piedalīties dažādu specialitāšu zinātnieki.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja

tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par arheoloģiju un ģeoloģiju, cik jau izpētīts un cik vēl pētāmā. "Zinātnes kafejnīcas" diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

LU portāls
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.