Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Ieskats LU 67. konferencē 17.02.2009

Sviitra
Konferences ziņojumi pulcēja nozares speciālistus, interesentus un plašu studentu auditoriju, kas ar interesi sekoja līdzi visiem konferences ziņojumiem un piedalījās diskusijās par apspriestajiem jautājumiem. Vairāki konferences dalībnieki piedalījās gan pirmajā sēdē 11.februārī, kas bija veltīta astronomijai, gan arī otrajā sēde 12.februārī, kas bija veltīta ģeodēzijai. Tas iezīmē to, ka šīm zinātnes nozarēm ir daudz kas kopīgs. Tas saistās ne vien ar to, ka par teodolīta prototipu varam uzskatīt astronomisko teleskopu, kam nu jau ir vismaz 400 gadu sena vēsture, kā arī vēl ar to, ka abas šis zinātnes ir saistītas ar cilvēka prātam tik grūti tveramajiem iracionāliem jēdzieni kā bezgalība, mūžība un mūsu pastāvēšana.
 
Kā atzīmēja prof. J.Klētnieks savā ziņojumā, tad Ģeodēzijas institūts Latvijas Universitātē ir pastāvējis 85 gadus un arī turpmāk tas attīstīties zinātnē un  līdzdarbosies starptautisku konferenču organizēšanā.

Fotomirkļi no konferences apskatāmi galerijā.

Jānis Kaminskis
Komentāri:
 
17.02.2009
11:08
Nevaru sev piedot, kā es varēju palaist šo pasākumu garām :(
Varbūt notikumu kalendāru var "nolikt" uzreiz zem MĒRNIEKU LAIKA ZIŅĀM. Tad viņš visu laiku būs redzams.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2022. gada 6. jūlijs

Vārda diena:

Anrijs, Arkādijs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.