Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Jauns pakalpojuma sniedzējs nelielu objektu aerofotografēšanai 03.02.2009

Sviitra
Kas agrāk ir bijis dārgs un ekskluzīvs pasākums, tagad ir pieejams visiem! Tradicionāli, aerofotogrāfēšanai un video filmēšanai lidojumā tika izmantotas neliela izmēra pilotējamas lidmašīnas. Tomēr, tas saistīts ar būtiskām izmaksām un dažāda veida administratīviem un tehniskiem ierobežojumiem.

Izmantojot jaunākās paaudzes bezpilota lidaparātu (BLA) „Draganflyer X6” (Kanāda) uzņēmums SIA „SkyCAM” piedāvā Latvijā unikālu iespēju pēc klientu pasūtījuma uzņemt augstas kvalitātes aerofotogrāfijas un veikt videoierakstus no lidojuma augstuma līdz 300 metriem. Tā rezultātā, iespējams veikt uzdevumus, kas agrāk ar pilotētām lidmašīnām nav bijuši iespējami. Viena no BLA tehnoloģijas priekšrocībām ir tas, ka tiek nodrošināta iespēja jau darbu izpildes laikā pārliecināties par iegūto darba materiālu kvalitāti, kā arī tiek nodrošināts būtisks izmaksu samazinājums salīdzinājumā, ja lidojumu vajadzībām tiktu izmantots tradicionāli pilotēts lidaparāts (helihopters, lidmašīna).

Izmantojot šādus foto un videomateriālus ir iespējams interaktīvi uzsvērt produktu un pakalpojumu individuālās priekšrocības no skatu punkta, kas iepriekš nav bijis pieejams. Klienti var saņemt kvalitatīvus aerofoto un videoattēlus no putna lidojumu augstuma, ko iespējams pielietot gan dažāda veida reklāmas un mārketinga nolūkiem, nekustamā īpašuma reklāmai, tūrisma objektu reklāmas materiālu sagatavošanai, kā arī daudziem citiem mērķiem, kas var būt noderīgi uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpat, tiek piedāvāts arī ortofoto materiālu sagatavošanu, kas ir efektīvi pielietojami projektēšanas un teritoriju plānošanas vajadzībām.

Tuvāk iepazīties ar jauno BLA tehnoloģiju un uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem ir iespējams interneta mājas lapā skycam.lv, vai arī tiekoties klātienē šī gada 6. – 8.februārim Ķīpsalā starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour`09”.

Komentāri:
 
04.02.2009
17:43
Ja tādam pievieno lāzerskenēšanu un globālo pozicionēšanu, tad šī ierīce jau kļūst par nopietnu mērinstrumentu.
Vai topogrāfa un robežu uzmērītāja sertifikātu eksāmeni patreiz iekļauj aerofotogrāfēšanai nepieciešamās zināšanas? Varbūt drīz vien parādīsies visādi aerofoto nesaprotamās koordinātēs, sagrozījumos un mērogos. Ja šo ierīci izmantotu situāciju uzmērīšanai pie kadastrālās uzmērīšanas, var tak iegūt gana labu precizitāti.
 
04.02.2009
17:44
inernetaa cena tik pie 1000 baksiem
 
Anonīms
04.02.2009
20:27
Apsveicami! zināma alternatīva tradicionālai fotogrammetrijai.
Cena gan pat bāzes modelim reizes 15 augstāka ... :)
 
Anonīms
18.03.2009
12:46
Vai ar digitalo fotoaparatu ir iespejams uznjemt augstas kvalitates foto? tauta saukto ziepiti?
 
Anonīms
18.03.2009
13:39
"ziepītim" nav nekāda vaina!! Bilde būs ne sliktāka kā krievu laiku fotogrametrijai. Galvenais jau DEŠIFRĒT PAREIZI!!!
 
anonīms
15.10.2011
22:34
Vai LV atļautas bezpilota augstums nav 120 metri?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 12. augusts

Vārda diena:

Klāra, Vizma
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.