Самое важное - уметь отличить важное от срочного
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления
Map-baltic-sea
Mērnieku algu apskats dažādās pasaules valstīs izraisīja diezgan lielu interesi Mernieks.lv lasītājos un ieteikumus apskatīt arī tuvāko ārzemju un pašas Latvijas statistiku.
Imgp1562
Latvijas Mērnieku biedrības priekšsēdētājs Jānis Klīve atsūtījis portālam Mernieks.lv aprakstu par Eiropas Mērnieku padomes Rudens ģenerālo asambleju, kas norisinājās Tallinā, 16. un 17. septembrī.
Logo_12
Piektdien un sestdien Tallinā notika CLGE ( Eiropas mērnieku padomes) ģenerālā asambleja. Latviju asamblejā pārstāvēja - Jānis Klīve, Rinalds Smilga, Aigars Ansbergs, Kaspars Kojalovičs (visi no LMB), kā arī Elita Baklāne - Ansberga (VZD).
Karte
Lietuvas Valsts Reģistru centrs, organizācija, kas atbildīga arī par Lietuvas Zemes kadastra funkcionēšanu, izveidojusi jaunu ArcGIS servera tīkla pārlūku aplikāciju GeoMatininkas (ĢeoMērnieks), kas ļauj gan privātajiem, gan Reģistru centra mērniekiem apstrādāt mērījumu rezultātus, sagatavot kadastrālos failus un uzglabāt tos tieši centrālajā kadastru datubāzē.
2005. gadā Lielbritānijas premjerministra vietnieka biroja sūtne Aiveta Kūpere paziņoja, ka Lielbritānijā tiks veidota darba grupa,kas pētīs, kā gan vidēja termiņa, gan ilgtermiņa periodā nodrošināt efektīvāku, plašāk izplatītu un sistemātisku ģeogrāfiskās informācijas izmantošanu Lielbritānijā.
Sviitra

Lielbritānijā pēta, kā efektīvāk izmantot ģeogrāfisko informāciju

2005. gadā Lielbritānijas premjerministra vietnieka biroja sūtne Aiveta Kūpere paziņoja, ka Lielbritānijā tiks veidota darba grupa,kas pētīs, kā gan vidēja termiņa, gan ilgtermiņa periodā nodrošināt efektīvāku, plašāk izplatītu un sistemātisku ģeogrāfiskās informācijas izmantošanu Lielbritānijā.

Austrijā izveidots Zemesgrāmatas elektroniskais arhīvs (17)

Gandrīz pirms gada Federālais Arhitektu birojs un Inženierzinātņu konsultantu apvienība Austrijā veiksmīgi ieviesa elektronisko dokumentu arhīvu savā nozarē. Šis arhīvs ļauj droši uzglabāt un atjaunot dokumentus un ērti sadarboties ar tiesām un varas institūcijām.

Lodza izdod karti speciāli orientētu uz jauniešu auditoriju (1)

Polijas pilsētā Lodzā (Łódź) ir izveidota karte angļu valodā, kura piedāvā pašas interesantākās vietas pilsētā, un ir orientēta uz jaunatni. Uz šīs USE-IT Łódź kartes ir attēloti pilsētas apskates vietu, parku, hosteļu un picēriju orģinālie zīmējumi.

ESRI ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums - platforma ģeotelpiskajai sadarbībai

Tagad ir pieejams jaunā 9.3.1. ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums (agrākais GIS Portal Toolkit).

GSDI 11.pasaules konference

No 2009.gada 15.jūnija līdz 19.jūnijam Roterdamā, Nīderlandē, notika GSDI (GeoSpatial Data Infrastructure) 11.pasaules konference „Spatial Data Infrastructure Convergence: Building SDI Bridges to address Global Challenges”.

Tūristiem Zviedrijā palīdzēs orientēties 3D karte (3)

Zviedrijas interneta vietne www.hitta.se ir attīstījusi projektu, kuram līdz šim nav analoga visā pasaulē.

Roskosmos izmantojot satelītuzņēmumus palīdz novērst nelikumīgu narkotisko vielu apriti (1)

Krievijas Federālā kosmosa aģentūra kopā ar citām ministrijām un iestādēm strādā pie programmas, kas ietver kompleksas pretdarbības nelikumīgai narkotisko vielu izplatīšanai.

Apgāžoties jaunceltnei iet bojā celtnieks (5)

Agrā sestdienas rītā, Šanhajā (Ķīnā) jaunbūvju rajonā, apgāžoties jaunai 13 stāvu ēkai gājis bojā viens celtnieks.

GPS kurpes palīdzēs uzraudzīt alcheimera slimniekus (1)

Korporācija GTX un apavu ražotājs Aetrex plāno 2010.gadā tirgū piedāvāt ar GPS uztvērēju aprīkotus apavus, kas paredzēti ar alcheimera slimību sirgstošiem pacientiem.

ASV pēc GPS koordinātām nojaukta nepareizā māja (5)

Kāda ģimene Džordžijā (ASV) bija nepatīkami pārsteigta, kad ieradusies tēva mājā, tās vietā atrada gruvešu kaudzi. Jau mēnesi iepriekš ēkas īpašnieks Al Byrd bija pamanījis, ka ...

Eiropas Kosmosa aģentūra izstrādā Eiropas kuģošanas ceļu karti

Francijas speciālisti, apstrādājot septiņu gadu laikā uzkrātos Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA - European Space Agency) ENVISAT satelīta datus par kuģu satiksmi Eiropai pieguļošajos ūdens ceļos, ir izveidojuši Eiropas kuģošanas ceļu karti.

ViaMichelin un Nokia paraksta savstarpēju līgumu

Otrdien 26. maijā ViaMichelin un Nokia noslēdza savstarpēju līgumu. Jaunais pakalpojums nodrošinās piekļuvi Michelin ierakstu datu bāzei no Nokia telefoniem .

Par Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics sanāksmi

LĢIA direktora vietnieks Harijs Baranovs piedalījās Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics pirmajā Eiropas Savienības politikas grupas sanāksmē.

Infoterra aicina apmeklēt savu jauno ģeoportālu

Kompānija Infoterra atklājusi jaunu ģeoportālu ar interaktīvās kartogrāfijas un firmas Stanfords Business Mapping produktu pārdošanas iespējām.

Vispasaules ESRI lietotāju koference San Diego (1)

ESRI programmatūras izplatītājs Latvijā SIA "Envirotech" aicina savus klientus apmeklēt vispasaules ESRI produktu lietotāju konferenci, kas norisināsies no šā gada 13. līdz 17. jūlijam San Diego, Kalifornijā, ASV.

ESDIN projekta WP9 darba grupas plenārsēde „Telpisko datu uzturēšana starptautiskajā līmenī”

2009.gada 3.aprīlī Briselē, Beļģijā, notika ESDIN projekta WP9 darba grupas plenārsēde „Telpisko datu uzturēšana starptautiskajā līmenī”, ...
1
2
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Arrow_left 2020. год август Arrow_right
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Today 2020. год 14. август

Today publicated:

Новые комментарии

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.