Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi
Sviitra

24.09.2020 Izsludināts arhitektūras konkurss, balvu fonds - 20 tūkstoši eiro

Konkurss “Pilsētas pielāgošana” aicina arhitektus un studentus no visas pasaules atrast veidus, kā izveidot daudzfunkcionālas ēkas, kas spētu pielāgoties pilsētvides mainīgajām vajadzībām. Ēkas dzīves ciklā demogrāfisko, kultūras vai politisko izmaiņu dēļ prasības var krasi mainīties - var būt nepieciešamas mazāk biroju telpas un vairāk bērnudārzi. Vai otrādi.

Ir ierasts, ka ēkas ir statiskas. Tās kalpo mērķim, kuram tās tika paredzētas. Bet pilsētai attīstoties un kopienas vajadzības mainoties, tā kļūst par problēmu. Moduļu konstrukcijas ar pielāgojamiem koka izstrādājumiem, kā Kerto LVL, atrisina šo problēmu, ļaujot izveidot pielāgojamas, ilgtspējīgas un  izmaksu ziņā konkurētspējīgas konstrukcijas. Ir pienācis laiks piedāvāt risinājumus, kas mainās līdzi pilsētas mainīgajām vajadzībām. Ir pienācis laiks veidot pilsētas adaptēšanos.

Papildus pielāgošanās spējām, pilsētas konstrukcijām ir jākļūst efektīvākām un dabai draudzīgākām. Būvniecības nozare saražo vairāk nekā 30% no pasaules CO2 emisijām, savukārt koks dara pretējo – tas uzkrāj oglekli. Apstrādāts koksne ir konkurētspējīga izmaksu ziņā, jo tā ļauj būvniecību veikt ātri - ar iepriekš sagatavotiem materiāliem un moduļiem. Šie materiāli ir pielāgojami un dod iespēju pielāgojamām konstrukcijām.

Koka konstrukciju ir viegli pielāgot dažādās situācijās. Koks ir adaptējams: ar to ir viegli būvēt, bet arī viegli to izjaukt un pārbūvēt, atbilstoši mainīgajām vajadzībām,” saka Rahele Balatčeva (Rahel Belatchewa), zviedru arhitekte un viena no konkursa žūrijas locekļiem.

Pirmās vietas ieguvējs saņems 15 000 eiro

Konkursu organizē “Metsä Group”, Aalto Universitāte un Somijas Vides ministrija. Dalībnieki uzdevums ir izvēlēties centrāli izvietotu brīvu zemes gabalu pilsētas teritorijā un izstrādāt inovatīvu koka moduļu sabiedrisko ēku vai ēku kompleksu, kurš viegli pielāgotos sabiedrības mainīgajām vajadzībām. Papildus vizuālajiem un funkcionālajiem kritērijiem, dizainā ir jāuzrāda (1.) pielāgošanās spēja, (2.) modularitāte un (3.) ilgtspējība. Pirmās vietas balva ir 15 000 €, otrās vietas - 5000 €.

Konkursam pieteikties iespējams līdz 2020. gada 31. decembrim, pulksten 24:00 pēc Centrāleiropas laika. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Uzvarētāji tiks paziņoti 2021. gada februārī.

Žūrijas locekļi ir Endrjū Skots (Andrew Scott), arhitektūras un urbānisma profesors Masačūsetas Tehnoloģiju institūtā, Rahele Belatčeva (Rahel Belatchew), Zviedrijas arhitektu biroja “Belatchew Arkitekter” dibinātāja un galvenā arhitekte un Minna Riska, Norvēģijas arhitektu biroja “MDH Arkitekter” partnere.

Tehnoloģiski attīrīta koksne nodrošina efektīvu un videi draudzīgu būvniecību. Es ar nepacietību gaidu jaunus, inovatīvus projektus, kuri ņem vērā visu ēkas dzīves ciklu,” teic Metsä Group prezidents un izpilddirektors Ilka Hemela (Ilkka Hämälä).

Mums ir jāatrod veids, kā radīt daudzfunkcionālas ēkas, kas būtu pielāgojamas sabiedrības mainīgajām vajadzībām. Mums ir jāpadara savas pilsētas pielāgojamas nepieciešamībām.

Vairāk informācijas par konkursu atrodama www.urbanadaptation.com.

09.09.2020 AS "Latvijas valsts meži" karšu serveros vairs neesot publicēta ierobežotas pieejamības informācija (1)

 AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kategoriski noraida apgalvojumus, ka uzņēmums būtu publicējis informāciju, kas nav publiski pieejama. Īstenojot ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, LVM ikdienas darbā izmanto mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Neatņemama darba sastāvdaļa ir ģeotelpiskās informācijas sistēma LVM GEO, kurā publicētas tikai licencētas kartes ar publiski pieejamiem datiem.

 
“LVM karšu datus ir iegādājies no Valsts Zemes dienesta, iegādātā licence paredz to izmantošanu publiskai pieejai, tādējādi nav pārkāpts datu licences līgums”, uzsver LVM Biznesa sistēmu risinājumu direktors Māris Kuzmins.
 
Saņemot informāciju no Aizsardzības ministrijas par to, ka augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija satur ierobežotas pieejas informāciju, ko LVM izmanto balstoties uz līgumu ar Valsts Zemes dienestu, LVM nekavējoties jau divas nedēļas atpakaļ apturēja šo karšu datu slāņa izmantošanu uzņēmuma lietotnēs.
 
“Pašlaik līdz galam neatrisinātais karšu datu izmantošanas jautājums rada apgrūtinājumus gan Latvijas valsts mežiem, gan uzņēmuma klientiem, kas strādā ar LVM izstrādātajām informācijas sistēmām, līdz ar to VZD augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas karšu slāņi ir jāsakārto tā, lai ierobežotas pieejas informācija publiski nebūtu pieejama”, pauž LVM Biznesa sistēmu risinājumi direktors Māris Kuzmins.
 
LVM jau vairākus gadus sadarbojas ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, aktīvi iesaistoties valsts visaptverošās aizsardzības koncepcijas realizācijā, kā arī sniedz operatīvu atbalstu militāro mācību saskaņošanā, nodrošinot militāro mācību maksimālu atbilstību saimnieciskajām, sociālajām un vides interesēm LVM apsaimniekotajās platībās.

31.08.2020 Šveice publicējusi jaunu digitālu aerofoto karti

 Šveices Ģeodēzijas un Kartogrāfijas Federālais birojs pabeidzis darbu pie 2017. gadā aizsāktās aerofoto kartes projekta - visai valsts teritorijai izveidota jauna digitāla, interaktīva, ar aerofotogrāfiju palīdzību tapusi karte, kas, kā apgalvo tās autori, sniedzot labāku izšķirtspēju salīdzinājumā ar Google Maps satelītattēliem. Jaunais rīks noderēšot visdažādākajās jomās - sākot no telpiskās plānošanas, arheoloģijas, lauksaimniecības līdz pat tūrismam. Karti var aplūkot šeit: https://map.geo.admin.ch/?topic=swisstopo&lang=de&bgLayer=ch.swisstopo.pixelkarte-farbe 

31.08.2020 Sanktpēterburgas apkaimē īpašumiem kadastrālās vērtības var pieaugt pat par vairākiem miljoniem procentu

 Gaidāmais nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības pieaugums Latvijā vēl ir nieks salīdzinājumā ar to, kas sagaida Sanktpēterburgas apgabala iedzīvotājus - tur pēc kadastrālo vērtību pārrēķināšanas atsevišķu īpašumu kadastrālā vērtība pieaugšot pat par vairākiem miljoniem (!) procentu. Šāds pieaugums skars tos zemes gabalus, kuru vērtība sākotnēji bijusi novērtēta daudzkārt par zemu. Piemēram, Sanktpēterburgas apkaimē esot zemes īpašumi ar kadastrālo vērtību tikai 9 kapeikas par kvadrātmetru. Kadastrālo vērtību pieaugums tomēr nebūšot nepamatots, bet balstīts uz reālajām tirgus cenām. Krievijā, tāpat kā Latvijā, no kadastrālās vērtības atkarīgs nekustamā īpašuma nodokļa apmērs. Oriģinālziņa

31.08.2020 Android iebūvē aizsardzību pret atrašanās vietas datu izspiegošanu

 Google jaunākajai Android operētājsistēmas versijai - Android 11 - veic izmaiņas, lai ierobežotu trešo pušu fotokameras aplikāciju iespējas izmantot Android izstrādāto fotokameras aplikāciju - tā vietā šīm aplikācijām būs jāizmanto pašā telefonā iebūvētā kamera. Tas palīdzēšot nodrošināt to, ka trešo pušu aplikācijas slepeni nepiesavinās un nepārraida telefona īpašnieka atrašanās vietas datus, ko mēdzot darīt tieši ar ģeoreferencētu fotogrāfiju palīdzību (gadījumos, kad foto tiek automātiski pievienotas GPS koordinātas). Oriģinālziņa

31.08.2020 ASV vidusskolniekus aicina būvēt satelītus

 ASV Izglītības departaments izsludinājis nacionāla mēroga konkursu topošajiem izgudrotājiem un inženieriem, aicinot vidusskolniekus izstrādāt CubeSat satelītu prototipus, kas varētu palīdzēt kosmosa izpētē. ASV skolām konkursa pirmajai kārtai jāpiesakās līdz 16. oktobrim, bet otrā kārta, kurā tiks atlasīti maksimāli pieci finālisti, norisināsies no 2021. gada janvāra līdz maijam. Finālistiem būs pieejama speciālistu palīdzība izloloto satelītu ideju tehniskā realizācijā, un plānots, ka gatavie satelīti arī tiks reāli palaisti orbītā. Oriģinālziņa

30.08.2020 Digitālais būvniecības samits atvērts reģistrācijai

 Digitālais Būvniecības samits, kas norisināsies sākotnēji 3. jūnijā Londonā plānotā Būvniecības klātienes foruma vietā, notiks 29. un 30. septembrī virtuālā formātā, un delegātiem jau tagad iespējams reģistrēties tiešsaistes pasākumam. Samita programmā īpaša vērība pievērsta "digitālo dvīņu" (digitālo urbāno modeļu) tematikai, datu apmaiņai, tās drošībai, datu pārvaldībai, u.c., kā arī paša būvniecības sektora modernizācijai (digitāla darba izsekošana, esošo ēku mērniecība un modelēšana ar lāzerskeneru un citu jauno tehnoloģiju palīdzību utt.). Vairāk informācijas

 

30.08.2020 Ķīna palaidusi piekto Gaofen satelītu

 Ķīna palaidusi jau piekto satelītu Gaofen-9 programmā. Gaofen satelīti ir daļa no Ķīnas augstas izšķirtspējas Zemes novērošanas sistēmas, un to uzdevumi ietver gan zemes mērniecības, pilsētu plānošanas, ceļu tīkla izstrādes, lauksaimniecības un katastrofu seku novēršanas jomas. Oriģinālziņa

29.08.2020 Beirūtas sprādziena postījumi fiksēti satelītattēlos

 4. augustā Libānas galvaspilsētā Beirūtā notikušais sprādziens bija tik iespaidīgs, ka tā postījumi redzami arī Sentinel satelītu uzņemtajos attēlos no kosmosa. Pētnieki kombinējuši pirms un pēc katastrofas uzņemtos satelītattēlus, lai salīdzinātu izmaiņas. Īpaša uzmanība pievērsta zaļo augu veģetācijas pārklājuma izmaiņām, satelītattēlos iekrāsojot tos sarkanā krāsā un arī tādējādi gūstot precīzāku priekšstatu par postījumu apmēriem. Dati noderot gan glābējiem, gan pašvaldībai, kam jāplāno, kuras pilsētas teritorijas ir drošas, bet kuras jāslēdz. Oriģinālziņa

28.08.2020 Indija un Nigērija vienojas par sadarbību kosmosa jomā

 Indija un Nigērija 13. augustā parakstījušas līgumu par kopīgu sadarbību kosmosa izpētes jomā. Publiskajā paziņojumā pausts, ka sadarbība plānota civilajā jomā ("miermīlīgiem mērķiem"), uzsvaru liekot uz planētu izpēti, zemes stacijām, navigāciju, mikro un mini satelītu izstrādi un citu kosmosa tehnoloģiju attīstību. Plānota sadarbība starp akadēmiskām institūcijām, kopīgi simpoziji un konferences. Plānots, ka visvairāk ieguvumu būs mežu izstrādes, vides, lauksaimniecības, derīgo izrakteņu ieguves un datu pārraides jomās. Oriģinālziņa

28.08.2020 Izsludina konkursu par radošiem risinājumiem Eiropas satelītu programmu pielietojumam

 Eiropas GNSS aģentūra sadarbībā ar Eiropas Mērnieku padomi izsludinājusi šāgada "Ģeomātika kustībā" (Geomatics on the Move) konkursu, kurā studenti, jaunie profesionāļi, mazie un vidēji uzņēmēji aicināti iesniegt piedāvājumus tam, kā pielietot Eiropas Savienības satelītu programmas Galileo, EGNOS un Copernicus. Sagaidāms, ka konkursa rezultātā tiks izstrādātas inovatīvas ģeomātikas aplikācijas un risinājumi, starp kurām var būt idejas gan jauniem kadastrālās, jūras vai derīgo izrakteņu mērniecības, gan ĢIS kartēšanas un citiem risinājumiem. Kopējais konkursa balvu fonds ir 30 000 eiro. Ideju iesniegšanas (jāiesniedz tikai idejas apraksts) termiņš ir 2020. gada 16. oktobris. No tām tiks izvēlētas 10 interesantākās, lai tās attīstītu un prezentētu konkursa fināla stadijā. Uzvarētāji tiks paziņoti Eiropas Kosmosa nedēļas ietvaros no 7. līdz 11. decembrim. Oriģinālziņa

27.08.2020 ES sāk darbu pie otrās paaudzes Galileo satelītiem

 Kamēr ASV laiž klajā trešās paaudzes GPS satelītus, Eiropas Savienības Galileo satelītiem tiks sākts darbs pie otrās paaudzes satelītu izstrādes. Eiropas kosmosa aģentūra jau aicinājusi Eiropas satelītu ražotājus - Airbus, OHB System AG un Thales Alenia Space - iesniegt piedāvājumus pirmajam Galileo otrās paaudzes satelītu laidienam, kas varētu tikt palaisti orbītā un sākt darboties četru gadu laikā. Plānots, ka līgumi tiks slēgti uzreiz ar diviem ražotājiem, un kopumā pirmajā partijā būs 12 jauni satelīti. Galvenais uzsvars tehnoloģijas attīstībā tiks likts uz labākas antenas izstrādi, kuras pārraidīto navigācijas signālu saņemtu gan viedtālruņi, gan citi uztvērēji uz Zemes. Oriģinālziņa

26.08.2020 Google Android telefoniem izstrādājusi zemestrīču noteikšanas sistēmu

 Google Android operētājsistēmas telefoniem izveidojusi zemestrīču brīdināšanas sistēmu. Kā skaidro Google, viedtelefonos jau ir iestrādāti nelieli, bet jutīgi akselerometri, kas spējīgi konstatēt pat tā saukto P-vilni jeb pirmos pazemes grūdienus, kas ir vēl krietni mazāk postoši par tiem sekojošajiem S-viļņa grūdieniem. Sistēma darbojas sekojoši - ja viedtālrunis konstatē kaut ko, ko tas uzskata par zemestrīci, tas nosūta signālu uz Google zemestrīču noteikšanas serveri, kopā ar informāciju par tālruņa atrašanās vietu. Serveris apkopo un salīdzina informāciju no citiem telefoniem, lai saprastu, vai tiešām sākusies zemestrīce. Lai šo opciju izmantotu, tālrunī jādod atļauja nosūtīt datus Google. Oriģinālziņa

25.08.2020 Baltais nams atbalsta zemās orbītas izpēti

 ASV Baltais nams kā vienu no prioritārajiem attīstības virzieniem noteicis zemās orbītas izpēti, kas varētu sniegt labumu gan kosmosa tālākā apgūšanā, gan dzīvei uz Zemes. Īpašu uzmanību plānots pievērst mikrogravitācijas pētniecībai no bioloģiskā un fizikālā aspekta, kas varētu paildzināt cilvēku spēju uzturēties kosmosā, tāpat arī sniegt praktiskus ieguvumus ikdienā. Minēto programmu piedāvājusi NASA, kurai gan nav izdevies gūt tai nepieciešamo ASV Kongresa atbalstu, kas no prasītajiem 150 miljoniem dolāru piešķīris tikai 15 miljonus. Oriģinālziņa

23.08.2020 Ekspluatācijā pieņemts trešais GPS III satelīts

 Ekspluatācijā pieņemts jau trešais jaunās (trešās) paaudzes GPS satelīts. Lockheed Martin ražotais satelīts ar praktiski lakonisko nosaukumu SV03 tika palaists orbītā ar SpaceX Falcon 9 nesējraķeti 30. jūnijā. GPS 3. paaudzes satelīti nodrošinot trīs reizes augstāku precizitāti un līdz astoņām reizēm spēcīgāku aizsardzību pret elektronisku uzbrukumu. Arī citādi katrs nākamais jaunais satelīts tiekot militāri pastiprināts. Kontekstā ar neseno ziņu par Krievijas satelītu darbībām, secināms, ka lielvaras tiešām nopietni gatavojas arī iespējamām sadursmēm kosmosā. Oriģinālziņa

19.08.2020 LĢIA direktors saņem aizsardzības ministra apbalvojumu

 Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šā gada 10. augustā pasniedzis Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktoram pulkvedim Mārtiņam Libertam aizsardzības ministra apbalvojumu Goda zīmi “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”.

14.08.2020 LatPos 17. un 18. augustā nedarbosies (3)

 Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka 2019. gadā uzsāka LatPos bāzes staciju modernizēšanu, nomainot bāzes staciju antenas un uztvērējus. Šogad turpinās modernizācijas darbi IKT infrastruktūras jomā, un to pabeigšanai 17. un 18. augustā pilnībā tiks atslēgts LatPos serviss. Nebūs pieejami reālā laika (RTK) korekcijas un pēcapstrādes (RINEX) dati no visām LatPos tīklā pieejamajām bāzes stacijām. Pēcapstrādes dati no visām bāzes stacijām par 17. un 18. augustu būs pieejami no 19. augusta.

 
Sākot ar  19. augustu,  mainīsies LatPos pieteikšanās kārtība. Turpmāk visus pieejamos produktus lietotājs pieteiks vienā LatPos mājas lapā. Vienlaicīgi ar to mainīsies arī LatPos lietošanas noteikumi. 
 
Pieteikšanās procesa apraksts un jaunie LatPos lietošanas noteikumi būs pieejami no 12. augusta. Esošiem LatPos klientiem servisa pakalpojumi būs tieši tādi paši kā 16. augustā. 

11.08.2020 Par jauno VZD ģenerāldirektori apstiprināta Vita Narnicka

 Otrdien, 11. augustā, Ministru kabinets Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā apstiprināja Vitu Narnicku.

 
Sveicot jauno ģenerāldirektori, tieslietu ministrs Jānis Bordāns norādīja: "Ņemot vērā līdzšinējo V. Narnickas profesionālo pieredzi, esmu pārliecināts, ka jaunā ģenerāldirektore Valsts zemes dienestā ieviesīs pozitīvas reformas, kas nodrošinās pilnvērtīgāku un paplašinātu pakalpojumu klāstu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Es jau esmu saņēmis virkni atzinības vārdu no nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un uzņēmējiem par šo izvēli."
 
Pamatojoties uz atklāta konkursa rezultātiem, tieslietu ministra J. Bordāna izveidotā Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amata pretendentu vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu V. Narnicku virzīt Ministru kabinetam iecelšanai minētajā amatā.
 
V. Narnicka atbilst Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amata aprakstā izvirzītajām prasībām, kā ir ieguvusi visaugstāko vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutvārdu intervijā un vadības kompetenču novērtēšanā.
 
V. Narnickas līdzšinējā darba vieta ir Valsts ieņēmumu dienests, kur V. Narnicka no 2013. gada ir bijusi Informātikas pārvaldes direktore un pēdējos četrus gadus – arī ģenerāldirektora vietniece. Pirms tam četrus gadus bijusi direktora vietniece pētniecības un IT jautājumos Valsts reģionālās attīstības aģentūrā, kur nodrošināja centrālo e-pārvaldes risinājumu izveidi, uzturēšanu un attīstīšanu. No 2006. līdz 2008. gadam V. Narnicka vadījusi E-pakalpojumu attīstības nodaļu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā. V. Narnickas darbvieta bijusi arī Iepirkumu uzraudzības birojs, kur vadīta Iepirkumu sistēmas pilnveidošanas daļa un pēdējo gadu ieņemts arī direktora vietnieka amats. Papildus V. Narnicka no 2005. līdz 2009. gadam bijusi arī lektore Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē.
 
V. Narnicka ir ieguvusi Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē maģistra grādu telemātikā.

07.08.2020 NĪ attīstītāji protestē pret iecerēto kadastrālās vērtēšanas metodiku

 Šodien Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA) un tās biedri uzsāk vēl nebijušu miermīlīga protesta akciju, lai pievērstu lēmumu pieņēmēju un sabiedrības uzmanību Latvijas Valsts zemes dienesta izstrādātās īpašuma kadastrālās vērtēšanas metodikas un plānoto 2022. gada kadastrālo vērtību postošajām sekām uz nekustamā īpašuma attīstību Latvijā. Šī akcija izpaudīsies kā baltu karogu izkāršana pie alianses biedru nekustamajiem īpašumiem.

 
No šodienas karogi izvietoti pie vairāk nekā 50 NĪAA biedru celtnēm Rīgā, tai skaitā pie biroju ēkas PLACE ELEVEN, dzīvokļu un biroju ēkām Jaunajā Teikā, augstceltnes Z Towers, kā arī biroju ēkas “Blaumaņa centrs”, viesnīcas Hotel Bergs un tirdzniecības centriem Origo un Galleria Riga. Tuvākajā laikā turpināsies karogu izvietošana pie citiem īpašumiem, lai paplašinātu akcijas mērogu.
 
Atbilstoši NĪAA biedru veiktajai izpētei, alianses biedru nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi izmaiņu rezultātā var palielināties vairākkārtīgi – pat trīs un vairāk reizes. Šādas potenciālas nodokļu izmaiņas ir pilnīgi nesamērīgs un nesaprotams slogs, kam nav analogu mūsu kaimiņvalstīs, ar kurām konkurējam par investīciju piesaisti. 
 
Nekustamā īpašuma nodokļu apmērs rodas no divām komponentēm – kadastrālās vērtības un NĪN likmes. Mainīt kādu no komponentēm bez kopējas politikas ir kļūdaini, jo šāda rīcība ieguldītājiem, tostarp ārvalstu investoriem, sūta bīstamu signālu par pēctecības un ilgtermiņa politikas trūkumu attiecībā uz vitāli svarīgu nozari, kas sabiedrības un valsts attīstībā var dot būtisku pienesumu. 
 
“Baltā karoga akciju rīkojam, jo vēlamies pievērst uzmanību valsts paviršajai un nekoordinētajai politikai attiecībā pret investoriem būtisku jautājumu. Vēlamies šo tēmu pacelt augstāk dienas kārtībā un aicināt Ministru kabinetu uzņemties iniciatīvu prognozējamas ilgtermiņa nekustamā īpašuma nodokļa politikas izstrādē,” komentē NĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.
 
“Ja paskatāmies uz nekustamā īpašuma nodokļa īpatsvaru no IKP Baltijas valstīs, jau tagad Latvijā redzam pārāk lielu atkarību no NĪN ienākumiem. Igaunijā tie ir 0.2% no IKP, Lietuvā 0.3%, bet Latvijā 0.7%. Ja nodokļu slogs Latvijā pieaugs, investīciju vide šajā sektorā, kas jau līdz šim neizcēlās ar pievilcību, kļūs vēl mazāk konkurētspējīga. Investīcijas birojos, biznesa pakalpojumu centros, ražotnēs, viesnīcās, loģistikas centros un citos objektos pilnīgi noteikti vēl izdevīgākas kļūs Viļņā un Tallinā, un abas kaimiņu galvaspilsētas turpinās mūs apsteigt,” piebilst Mārtiņš Vanags.
 
Atbilstoši NĪAA datiem, pēdējo desmit gadu laikā Rīgā ir uzbūvēti 200 tūkstoši kvadrātmetri biroju platību, bet tikmēr Viļņā – turpat 500 tūkstoši kvadrātmetri jaunu biroju telpu. Biroju ēku attīstība, kas vienlaikus atbalstītu starptautisko biznesa pakalpojumu centru attīstību Latvijā, ir viens no atslēgas faktoriem, kas var sekmēt valsts attīstību. Tāpēc NĪAA ieskatā NĪN nepalielināšana komerciālajām platībām ir minimālā programma, kas nepieciešama turpmākai nekustamā īpašuma nozares attīstībai.

06.08.2020 Somijas Ģeotelpiskās izpētes institūts sadarbosies ar NASA kosmiskās ģeodēzijas jomā

 Somijas Ģeotelpiskās izpētes institūts parakstījis līgumu ar NASA par sadarbību kosmosa ģeodēzijas jomā. Sadarbības jomas ietvers arī satelītu lāzerlokāciju, ļoti garās bāzes interferometriju un globālās satelītu navigācijas sistēmas. Tāpat plānotās sadarbības rezultātā notiks datu apmaiņa no lokāliem un globāliem ģeodēzijas novērojumu tīkliem, tiks attīstītas kosmiskās ģeodēzijas tehnikas, uzlabota analīzes kapacitāte, u.c. Jau līdz šim starp abām organizācijām pastāvējusi neliela sadarbība, jo Somijas Ģeotelpiskās izpētes institūts uz Metsahovi ģeodēziskās observatorijas izvietojis NASA GNSS uztvērēju. Oriģinālziņa

Sviitra
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Šodiena 2020. gada 25. septembris

Vārda diena:

Rauls, Rodrigo
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.