Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Sākusies Ziemeļvalstu ģeodēziskās komisijas (NKG) Ģenerālā Asambleja 29.09.2010

Sviitra

Ziemeļvalstu ģeodēziskās komisijas (NKG) Ģenerālā Asambleja šonedēļ no 27. līdz 30. septembrim notiek Norvēģijā jau trešo reizi kopš tās nodibināšanas 1953.gadā. Asamblejas tiek organizētas regulāri ar periodu reizi četros gados kādā no dalībvalstīm. Šajā sanāksmē piedalās vairāk kā 75 ziemeļvalstu vadošie ģeodēzijas speciālisti. Asamblejas atklāšanas uzrunu un sekmīgu darbu novēlēja Norvēģijas valsts kartēšanas aģentūras ģenerāldirektore Anne Cathrine Frostrup       ( http://www.statkart.no/ ), kuras sastāvā atrodas četras nodaļas:
1.    Ģeodēzijas institūts,
2.    Kartēšanas un kadastra nodaļa,
3.    Zemju reģistrs,
4.    Hidrogrāfijas dienests.

Par darbu 4 gadu periodā pārskatus sniedz tehniskās darba grupas. Kā pirmā atskaiti sniedz Augstuma tīkla darba grupa, kas strādā ar vienota augstuma tīkla ieviešanu reģionā.
Otrā par savu veikumu ziņo Ģeodinamikas darba grupa, kuras uzdevumos centrālo lomu nosaka Fennoskandijas pēc ledus laikmeta pacelšanās process, kas atspoguļojas arī smaguma spēka lauka izmaiņās.
Trešo atskaiti sniedz Pozicionēšanas un atskaites tīklu darba grupa, kur galvenā uzmanība tiek veltīta globāliem telpiskajiem koordinātu atskaites tīkliem, organizējot atsevišķas GPS novērojumu sesijas jeb kampaņas, kā, piemēram, 2008.gada rudenī.
Zinātnisku pārskatu sniedz M.Poutanen par Ziemeļvalstu ģeodēziskās novērošanas sistēmu (NGOS), kas nākotnē varētu izvērsties atsevišķos vairākos projektos, sniedzot ieguldījumu globālu uzdevumu veikšanā saistībā ar klimata izmaiņām.
Tālāk atskaiti sniedz Ģeoīda noteikšanas darba grupas vadītājs Dag Solheim, atzīmējot plašo veikumu gravimetrijas datu apkopošanā un jaunu globālu kosmisko pavadoņu misiju datu pieejamību. Tas ir veids kā sasaista ģeodēziskos augstuma un plaknes tīklus, sniedzot augstuma atskaites līmeņvirsmas, kad tiek veikti mērījumi ar GNSS instrumentiem. Nākošie ģeoīda modeļi ir jābalsta uz globālajiem smaguma spēka lauka modeļiem, kas iegūti izmantojot jaunos globālos datus no kosmiskās misijas GOCE novērojumiem.
Kā atsevišķi virzieni vēl NKG darbā tiek atzīmēti divi projekti: NORPOS, kas ir lielā mērā līdzīgs mūsu LatPos sistēmai, tikai lielākā teritorijā un VLBI (Ļoti garas bāzes interferometrija), kur vieni no virzošajiem spēkiem mūsu reģionā ir zinātnieki no Onsalas kosmiskās observatorijas Čalmersa Tehnoloģiskā universitātē, Zviedrija.
(Skat.: Asamblejas programma: http://www.statkart.no/d2Xy_wZLQ0y.ips )

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada decembris Arrow_right
P O T C P S S
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Šodiena 2019. gada 15. decembris

Vārda diena:

Jana, Johanna, Hanna
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.