Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Digitalizēs zemesgrāmatu arhīvu 13.11.2009

Sviitra

Tiesu administrācija sākusi zemesgrāmatu arhīva dokumentu digitalizāciju - projekta gaitā visi zemesgrāmatu papīra dokumenti tiks pārveidoti elektroniskā formātā, ziņo Tieslietu ministrija. Tas ievērojami vienkāršos nekustamā īpašuma reģistrācijas procesu, jo būtiski samazināsies tam nepieciešamo procedūru skaits un reģistrēšanas ilgums. Piemēram, nostiprinājuma lūgumu būs iespējams iesniegt jebkurā zemesgrāmatu nodaļā un lūdzējam nevajadzēs apmeklēt vairākas iestādes, lai saņemtu nepieciešamos dokumentus.

Tiks iztrādāta un ieviesta arī vienota elektroniskā arhīva sistēma, kas dos iespēju piekļūt arhīva lietām neatkarīgi no atrašanās vietas un garantēs darba nepārtrauktības principu visās zemesgrāmatu nodaļās. Elektroniskā arhīva sistēma ļaus samazināt arhīva telpu apjomu un to uzturēšanai nepieciešamos līdzekļus.

Projekts tiks realizēts 2,5 gadu laikā, tā kopējais finansējums ir vairāk nekā 1,1 miljons latu, no kuriem 85 % sedz Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonds.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 12. jūlijs

Vārda diena:

Indriķis, Ints, Namejs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.