Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Atvērta izstāde "Mērnieku laikiem - 130" 11.11.2009

Sviitra

No 11. novembra līdz 30. novembrim LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkas lasītavā, Visvalža ielā 4a, 1. stāvā aplūkojama izstāde, kas veltīta brāļu Kaudzīšu romānam „Mērnieku laiki”. Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar LU Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultāti, valsts pētījumu programmas LETONIKA projekta „Kultūra un vara” konferences „Piebalgas teksts. Brāļu Kaudzīšu romānam „Mērnieku laiki” – 130” ietvaros.

„Mērnieku laiki” ir pirmais romāns latviešu literatūrā, kuru 19. gadsimta beigās - 1879. gadā sarakstījuši brāļi Reinis (1839-1920) un Matīss (1848-1926) Kaudzītes.

Romāns „Mērnieku laiki” veidojies tā autoriem vērojot dažādus notikumus Piebalgā, raksturojot tā laika sabiedrību. Tas ir vēstījums par zemes iemērīšanas darbiem 1867.-1873. gadā Vidzemes triju muižu un to pagastu teritorijās - Vecpiebalgā un Jaunpiebalgā, ko brāļi Kaudzītes nodēvējuši par Slātavu un Čangalienu.

Par „Mērnieku laikiem” daudz rakstījuši gan literatūras kritiķi, gan literatūrvēsturnieki, par romāna popularitāti liecina daudzie izdevumi un vairākkārtējie dramatizējumi, izrādes un ekranizējumi.

Izstādē izmantoti LUB Humanitāro zinātņu bibliotēkas krājumā esošie informācijas avoti.

Avots: http://www.lu.lv/zinas/t/852/

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 12. jūlijs

Vārda diena:

Indriķis, Ints, Namejs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.