Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Izveidota brīvības cīņu vietu interaktīvā karte 09.11.2009

Sviitra

Lai atzīmētu 90. gadadienu kopš Latvijas armijas dibināšanas Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju ir sagatavojusi Latvijas Brīvības cīņu (1918-1920) piemiņas vietu interaktīvo karti, kas ir pieejama sekojošā vietnē http://www.mod.gov.lv/brivibascinas/.
   Karte ir veidota, lai redzētu, kur dabā meklējami ievērojamākie Brīvības cīņām veltītie pieminekļi un piemiņas vietas. Katram objektam ir pievienots neliels apraksts, kas sniedz vispārēju ieskatu par tā tapšanas un atklāšanas vēsturi, kā arī ir pievienota sīkāka karte, kas informē par katra konkrētā objekta atrašanās vietu. Karte veidota, izmantojot J.Lismaņa fundamentālo pētījumu grāmatu „Kauju un kritušo karavīru piemiņai 1915–1920”.
   Kartē iekļauts 91 piemineklis, tomēr kopējais baznīcās, kapos un uz ēkām izvietoto Brīvības cīņām veltīto piemiņas plākšņu un zīmju skaits ir ievērojami lielāks. Kartē rodamās atceres vietas apliecina gan to vēsturisko nozīmību, gan arī pieminekļu daudzveidību un māksliniecisko vērtību.
   Kartes veidotāju uzdevumu bija godināt arī mūsu sabiedroto ieguldījumu Latvijas atbrīvošanā un nosargāšanā. Igaunijas, Polijas un Lietuvas kritušo karavīru pieminekļi atrodas daudzās toreizējo cīņu vietās, apliecinot kopīgo apņēmību izkarot savu valstu brīvību un neatkarību.

Informāciju sagatavojis:
Valdis Bērziņš,
LĢIA Kartogrāfijas departamenta
Direktora vietnieks.
Tālrunis: +371 67064262
E-pasts: valdis.berzins@lgia.gov.lv

Avots: http://www.lgia.gov.lv

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 12. jūlijs

Vārda diena:

Indriķis, Ints, Namejs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.