Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Notikusi inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēde 06.11.2009

Sviitra

Vakar (05.11), RTU telpās notika Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēde, kuru šoreiz organizēja Latvijas Mērnieku biedrība (LMB). Sēdē tika runāts par projektu saskaņošanas kārtības maiņu Rīgas pilsētā, būvniecības un ģeotelpiskās informācijas likumu pieņemšanas gaitu, sertifikāciju mērniecības nozarē un citiem aktuāliem jautājumiem.

SIA "Lattelecom" pārstāvis Jānis Zemnieks sēdē iepazīstināja ar Rīgas domes atsūtīto prezentāciju par izmaiņām inženiertīklu komunikāciju izbūves un citu projektu saskaņošanā, kas turpmāk paredz t.s. "vienas pieturas aģentūru", kad projektētājam būs jākomunicē tikai ar būvvaldi, bet būvvalde komunicē tālāk ar inženiertīklu turētājiem. Tā kā prezentācija atstāja daudz neskaidrību, sēdes dalībnieki vienojās uz nākamo padomes sēdi uzaicināt Rīgas domes, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvjus, kas atbild par jaunās kārtības veidošanu.

LMB Sertifikācijas centra vadītājs Ivars Nudiens informēja par tendencēm mērnieku sertifikācijā, iepazīstinot ar tās likumisko regulējumu (no 2011. gada mērniecībā būs tikai sertificētas individuālās personas, licencētas juridiskās personas vairs nebūs) un Sertifikācijas centra statistiku, minot, ka 2009. gads sertificēšanas jomā izrādījies veiksmīgāks, nekā iepriekš dižķibeles dēļ tika prognozēts.

AS "Latvijas Gāze" pārstāve Ināra Laube informēja par būvniecības likuma attīstības gaitu. Inženierkomunikāciju turētāju iesniegtie priekšlikumi esot ņemti vērā, un viena no būtiskākajām jaunā likuma izmaiņām būs tā, ka būves būs vairāk diferencētas pa kategorijām, nevis kā līdz šim, kad būvniecības likums bijis vienādi "smags" visa veida ēkām, no šķūnīšiem līdz rūpnīcām.

Komentāri:
 
tante
07.11.2009
23:35
Sviests, tukša runa, velti laiku tērē, būtu labāk strādājuši :D
 
nezinātājs
08.11.2009
21:23
sakiet lūdzu kāds var pateikt ko nozīmē jēdziens inženierkomunikāciju turētājs.......
vai tas vīrs pie VEF ar zibeni rokā arī gadījumā nav pielīdzināms šai kategorijai???
es nekur nespēju atrast šādu juridisko terminu ir vai nu īpašnieki vai lietotāji,bet turētāji.....kaut kā nieiet kopā.....
visticamāk sanāk ka tāds 'turētājs'arī faktiski ne par ko neatbild cita lieta ja tas būtu īpašnieks.....
 
Valera
09.11.2009
12:22
Nezinātājam.08.11.2009
21:23
Tā būve ko sauc par komunikāciju var piederēt valstij (laikam VITA kabeļi), kādam uzņēmumam (Lattelekom kabeļi) vai kam citam, bet atbild par tiem VITA, Citrus solution, u.c., kuri tos apsaimnieko un kuriem ir kaut kāda jēga par tiem.
 
haleram no nezinātāja
09.11.2009
17:17
šajā valstī,lasi latvijā ,civiltiesiskās attiecības regulē LR civillikums,kas nosaka kādā kārtībā notiek īpašumu[jelkādu īpašumu lasi- kustamu , nekustamu] reģistrācija,tanī skaitā arī valstij piekritīgo īpašumu
vēl jo vairāk Valera izskatās nav lasījis MK noteikumus Nr.187 - iet runa par būvēm.......
kad latvijā pasludinās kad pēdējais analfabēts ir apguvis kaut lasītprasmi............
Vladimirs Uļjanovs,viņš arī Ļeņins,kvēli apgalvoja jau ka pagājušā gadsimtā n. gados ,vis bij. Krievijas impērijā ,analfabētisms il likvidēts................
atgriežamies izejas punktā pēc 100 gadiem
nu pasakiet kam vispār šeitan vajag kaut pamatskolas???
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 15. jūlijs

Vārda diena:

Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.