Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB valdes sēdē apspriestie jautājumi 24.09.2009

Sviitra

Vakar (23.09.2009) notikušajā Latvijas Mērnieku biedrības (LMB) valdes sēdē tika apspriesti dažādi mērnieku vidū aktuāli jautājumi – plānotie grozījumi Zemes ierīcības likumā un MK noteikumu izmaiņu ieceres, jaunā Būvniecības likuma projekts, LMB starptautiskās aktivitātes – dalība Eiropas mērnieku komitejas ģenerālajā asamblejā Romā,  plānotā Baltijas valstu mērnieku biedrību tikšanās, Sertifikācijas centra jaunumi, studentu diplomdarbu konkurss.

LMB valde nolēma iesniegt priekšlikumu topošā Būvniecības likumprojekta redakcijai, ierosinot likumā noteikt, ka topogrāfiskos un inženierģeodēziskos darbus drīkst veikt tikai sertificētas personas.

LMB valdes priekšsēdētājs A. Mazkalniņš informēja, ka no LMB puses Valsts zemes dienestam (VZD) ir iesniegti priekšlikumi grozījumiem zemes ierīcību reglamentējošajos normatīvajos aktos. Priekšlikumi paredz, ka VZD nesniedz atzinumu par zemes ierīcības projektu, bet tikai saskaņo zemes vienību robežu atbilstību kadastra datiem, kā arī ierosināts noteikt vienotu standartu, ko pašvaldībām būtu jāraksta zemes ierīcības projekta izstrādes darbu uzdevumos – pagaidām katra pašvaldība brīvi rīkojas pēc saviem, nereti atšķirīgiem ieskatiem.

LMB pārstāvji E.Baklāne-Ansberga un A.Ansbergs ziņoja par Eiropas Mērnieku komitejas (CLGE) Ģenerālajā asamblejā uzzināto. Iepazīstoties ar Eiropas valstu pieredzi un ziņojumiem, konstatēts, ka būvju kadastrālā uzmērīšana tiek veikta brīvā tirgū, tas ir vienots process ar zemes kadastrālo uzmērīšanu un to veic kadastrālajā uzmērīšanā sertificētās personas. LMB valde nolēma, ka šāds risinājums jāatbalsta arī Latvijā - būvju kadastrālajai uzmērīšanai jānotiek brīvā tirgus apstākļos, kā tas ir vairumā Eiropas valstu, bet VZD priekšlikums par būvju kadastrālās uzmērīšanas pilnīgu likvidēšanu nav atbalstāms. Tika lemts arī par asamblejā apstiprinātā Eiropas Mērnieku ētikas kodeksa, ko visas dalībvalstis ir apņēmušās ieviest, virzīšanu tālākai akceptēšanai Latvijas mērnieku sabiedrībā.

Sēdē tika apspriesti gan starptautiskās, gan iekšzemes sadarbības jautājumi. Valde pārrunāja lietas, kas saistītas ar 6. novembrī Rīgā plānoto Baltijas valstu mērnieku biedrību pieredzes apmaiņas sanāksmi, nolemjot, ka galvenā sanāksmes tēma būs patlaban tik aktuālie mērnieku sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības jautājumi. Garāmejot tika pieminēta arī iespēja 2011. gadā rīkot Eiropas Mērnieku komitejas asambleju Rīgā. Latvijai šāda iespēja jau iepriekš tikusi divreiz piedāvāta, taču pagaidām nav skaidrs, vai asamblejas rīkošana varētu būt iespējama no finansiālā aspekta. Runājot par iekšzemes sadarbību, LMB nolēma veicināt ciešākas saites ar Latvijas Kartogrāfu un Ģeodēzistu asociāciju.

Sēdē tika pārrunāti arī jautājumi par Sertificēšanas centra darbību, problēmgadījumiem sertificēšanas eksāmenos, kuros mēdz gadīties dažādi interpretējami jautājumi, kurus eksāmenu kārtotāji var apstrīdēt. Sertificēšanas centra vadītājs I.Nudiens informēja par tendenci, ka pretendenti uz pirmo sertificēšanas pārbaudi arvien biežāk nāk nesagatavojušies. Ja pagājušajā gadā ar pirmo reizi eksāmenu nokārtoja 80%, tad tagad – tikai 50% pretendentu. Tika spriests arī par jaunās mērnieku uzraudzības institūcijas izveidi, par šim nolūkam nepieciešamo budžetu un iespējamo mērnieku uzraudzības gada maksu.

Studentu zinātnisko darbu konkursam tika nolemts noteikt konkrētākus kritērijus darbu iesniegšanai, lai konkursā nepiedalītos tādi darbi, kas nepavisam neattiecas uz mērniecības nozari. Tika nolemts, ka darbu vērtēšanā jāpieaicina augstskolu pārstāvji.

Komentāri:
 
mērnieks.lv
25.09.2009
10:42
Kad ted sertifikātiem būs ekonomiskajiem apstākļiem atbilstošas cenas?!
Kāds ir pamatojums tādiem cipariem?
 
mērnieks.lv
25.09.2009
10:42
Kad ted sertifikātiem būs ekonomiskajiem apstākļiem atbilstošas cenas?!
Kāds ir pamatojums tādiem cipariem?
 
xxx
25.09.2009
11:36
"LMB pārstāvji E.Baklāne-Ansberga un A.Ansbergs ziņoja par Eiropas Mērnieku komitejas Ģenerālajā asamblejā uzzināto"... nafig divatā brauca tērēt naudu, tur varēja viens visu noklausīties...
 
peksis
29.09.2009
13:26
Tapeec ka šie ir apprecējušies kaazu ceļojums na haļavu :)
 
fleksis
29.09.2009
17:53
Neraudi! Tāpēc, ka tagad ārā slikti laika apstākļi - lietus un lapas birst - cenām uzreiz vajadzētu kristies?
 
lmb
19.11.2011
13:56
Mērnieku biedrībai jauna mājas lapa!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Šodiena 2021. gada 24. februāris

Vārda diena:

Diāna, Dina, Dins
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.