Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Notikusi kārtējā Latvijas mērnieku biedrības valdes sēde 19.08.2009

Sviitra

Šā gada 12.augustā notika kārtējā Latvijas mērnieku biedrības (LMB) valdes sēde.

 

LMB valdes priekšsēdētājs A.Mazkalniņš informēja valdi par aizvadītajām sporta spēlēm „Mērnieku sporta pikniks”, kas norisinājās Ventspils rajonā kempingā Jēņi. Visus ar sporta spēlēm saistītos izdevumus nav izdevies segt no dalības maksām, tāpēc LMB apmaksājis izdevumus 984,00 Ls apmērā, kas iekļaujas iepriekš apstiprinātajā budžetā. Nākamā sporta spēļu, atbilstoši tradīcijai, jāmeklē šī gada uzvarētājiem - „Vidzemes mērnieks” komandai. Sporta spēlēs piedalījās arī komanda no Lietuvas, un, izmantojot izdevību, tika pārrunātas sadarbības iespējas.

 

Lai apmainītos ar pieredzi par situāciju mērniecības nozarē un mērnieku profesionālās sertificēšanas sistēmām Baltijas valstīs, LMB valde nolēma nosūtīt uzaicinājumu Igaunijas un Lietuvas profesionālajām organizācijām septembra beigās ierasties uz tikšanos Rīgā.

 

A.Mazkalniņš informēja valdi par sarunu gaitu ar VZD sakarā ar gaidāmajiem grozījumiem MK noteikumos Nr.182 „Noteikumi par nekustamā īpašuma objekta noteikšanu”, kā arī par Kultūras ministrijas atbildi uz LMB vēstuli par augstas detalizācijas topogrāfisko plānu autortiesībām. Kultūras ministrijas raksta: „Saskaņā ar Autortiesību likuma 4.pantu ģeogrāfiskā kartes, plāni, skices, plastiskie darbi, kas attiecas uz ģeogrāfiju, topogrāfiju un citām zinātnēm ir autortiesību objekti neatkarīgi no izpausmes formas un veida. Līdz ar to arī topogrāfiskie plāni neatkarīgi no to mēroga un izpausmes veida ir uzskatāmi par aizsargājamiem darbiem Autortiesību likuma izpratnē. Iepriekšminētais neattiecas uz kartēm , kuru sagatavošanu un lietošanu nosaka normatīvie akti, ņemot vērā Autortiesību likuma 6.panta noteikumus.”

 

LMB valde izskatīja un apstiprināja E.Baklānes-Ansbergas, J.Klīves, A.Mazkalniņa un A.Igauņa sagatavotos priekšlikumus MK noteikumu projektam par mērnieku sertificēšanu. Aizsardzības ministrijas izveidotās darba grupas pārstāvji E.Baklāne-Ansberga un U.Mežulis informēja LMB valdi par noteikumu izstrādes gaitu un problēmām. Pastāv bažas, ka ministrijas atkal centīsies virzīt noteikumus, kuros paredzēta ļoti vāja uzraudzība, un nozarē turpinās strādāt personas, kas darbus veic nekvalitatīvi. Bet galvenās domstarpības diskusija ir par sertifikātu veidiem ģeodēzijā - LMB piedāvā 2 veidus - topogrāfiskiem darbiem, inženierģeodēziskiem darbiem, bet Aizsardzības ministrija uzstāj uz viena veida sertifikātu ģeodēzijā, pie tam izvirzot otrā līmeņa augstākās izglītības prasības pretendentiem. Asas diskusijas sagaidāmas arī par pieredzes un izglītības prasībām visu veidu sertifikāta iegūšanai. LMB piešķir lielu nozīmi pieredzei sertifikāta iegūšanai, bet Aizsardzības ministrijas pārstāvji un LĢIA uzskata, ka darba pieredzei jābūt minimālai vai tai nav jābūt vispār.

 

Mernieks.lv

 

Komentāri:
 
kasparsk
19.08.2009
10:56
lai dabūtu sertifikātu, skaidrs, ka pieredzei ir jābūt. Ar praktiskajiem darbiem un praksēm augstskolās nepietiek.
 
19.08.2009
11:52
AM kā militāra instance laikam ieinteresēta lai uzmērīšana būtu neprecīza, ja nu iebrūk ienaidnieks un piekļūst pie datu bāzes tad uzmērītie dati nekam nederēs. Ha-ha... Te redzama ierēdņu "kompetence" kuri nejēdz no mērniecības. Var pieprasīt kaut 10-tā līmeņa augstāko, ja nav sajēgas, tad tās arī nebūs. Kā var vienā katlā mest topenes ar inženierģeodēziju?... Varbūt kāds var apgaismot kāds sakars AM ar ietekmi mērniecības likumos?
 
jauniņā
19.08.2009
12:53
"Bet dzīvē viss ir savādāk..." Un ne jau tikai mērniecībā vien, citur taču arī teorija skolā atšķiras no prakses. Kā vispār tādu domu varēja izperēt???
 
gunca
19.08.2009
17:02
varam nosertificēt arī štoka padošanu meistaram, alus pienešanu un citus darbu veidus. vajag tik gribēt.
 
raimonds
22.08.2009
10:53
Mazkalniņš. Atraduši āzi par dārznieku, paprasiet ko pats māk reāli izdarīt, tikai čakarēt un apzagt savus darbiniekus. Pajautājiet vai paši spices džeki varētu kaut vai noformēt atskaites.
 
GPS
25.08.2009
12:52
Pilnīgi piekrītu Raimondam.
 
OHO
25.08.2009
13:10
Un beidzot varbūt kāds var apgaismot kāds sakars AM ar ietekmi mērniecības likumos?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Šodiena 2021. gada 24. februāris

Vārda diena:

Diāna, Dina, Dins
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.