Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

ESRI ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums - platforma ģeotelpiskajai sadarbībai 30.07.2009

Sviitra

Tagad ir pieejams jaunā 9.3.1. ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums (agrākais GIS Portal Toolkit). Organizācijas var izmatot šo paplašinājumu, lai veidotu ģeoportālus, kas ļauj pārvaldīt ģeotelpiskos datus un publicēt ģeotelpisko resursu aprakstus un atrašanās vietas interentā vai intranetā. Ģeoportāla apmeklētāji var vienkārši meklēt, atklāt un pieslēgties ģeogrāfiskās informācijas sistēmu (ĢIS) resursiem, kas atrodas ģeoportālā un izmantot to savos projektos, neskatoties uz resursu tipu vai atrašanās vietu.

ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums nodrošina pilnībā atbalstītu stabilu platformu ģeoportālu, telpisko datu infrastruktūru un metadatu katalogu izveidei. Tas ir līdzeklis, lai nodrošinātu ātru piekļuvi organizāciju resursiem, neatkarīgi no resursu atrašanās vietas un veida.

Jaunajā 9.3.1 versijā ģeoportāla paplašinājums uzlabo efektivitāti un pastiprina sadarbību ĢIS resursu atklāšanai, publicēšanai un ģeoprotāla integrēšanai organizāciju sistēmās.

Lai atklātu vairāk ĢIS resursus, apmeklētāji var meklēt konkrētā ģeoportālā vai publicētā ārējā ģeoportālā. Ģeoportāla paplašinājums izmanto  ArcGIS API, kas paredzēts JavaScript, lai attēlotu resursus, tādus kā ArcGIS Server, Open Geospatial Consortium, Inc. (OGC), W*S, ArcIMS un KML pakalpojumus un GeoRSS plūsmas. Šie karšu servisi un plūsmas tiek attēloti bez pārlūka plug-in ielādēšanas vai Desktop GIS aplikācijas palaišanas.

Resursu publicētāji gūs labumu no plašajām publicēšanas funkcionālajām iespējām. Vienkāršota pakalpojumu reģistrācija nodrošina (atļauj) pakalpojumus tādus kā ArcGIS Server, OGC W*S, SOS, KML un GeoRSS, lai ātri reģistrētos no URL avota. Ģeoportāla paplašinājumi atbalsta arī metadatu standartus, kas nepieciešami, lai piedalītos Ziemeļamerikas un Eiropas nacinālajā telpisko datu infrastruktūras tīklā. Bez tam ģeoportāla paplašinājums paplašina to izmantošanas iespējas ārējās autentifikācijās ar speciāla protokola izmantošanu -  Lightweight Directory Access Protocol (LDAP). Pieeja metadatiem datubāzes ierakstu līmenī var tikt ierobežota ar vienu no trīs pieejas kontroles politikas līmeņiem. Datu publicētāji var būt droši, ka to konfidenciālie dati glabājas aiz ugunsmūra un pieejami tikai autorizētiem darbiniekiem vai struktūrvienībām.

Ģeoportāla palašinājums tagad var tikt integrēts kopā ar daudz vairāk uzņēmuma aspektiem. Paplašinājums atbalsta OpenSearch, kas ļauj lietotājiem meklēt informāciju ģeoportālā tieši no Web pārlūka meklēšanas loga. Tas arī atbalsta daudzus OGC standartus, neizmantojot OGC Compliance Test for Catalog Service Web (CSW) interfeisus, bet gan izmantojot OGC CSW SOAP interfeisus, lai integrētu ģeoportālu citās uzņēmuma sistēmās, kas izmanto SOAP servisus.

Avots: envirotech.lv
            esri.com

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 14. augusts

Vārda diena:

Zelma, Zemgus, Virma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.