Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

GSDI 11.pasaules konference 21.07.2009

Sviitra

No 2009.gada 15.jūnija līdz 19.jūnijam Roterdamā, Nīderlandē, notika GSDI (GeoSpatial Data Infrastructure) 11.pasaules konference „Spatial Data Infrastructure Convergence: Building SDI Bridges to address Global Challenges”. Konferences ietvaros notika vēl divi nozīmīgi pasākumi – INSPIRE 3.konference un Holandes telpisko datu infrastruktūrai veltīta konference (The Dutch SDI conference).

Konferences laikā darbojās izstāde ar Autodesk, ESRI, Intergraph, Imagem/ERDAS, Safe Software, Intermap Technologies, EuroGeographics, Cyclomedia, kā arī citu institūciju un firmu stendiem.

Konferencē piedalījās aptuveni 2000 dalībnieki no dažādam pasaules valstīm.

GSDI 11.pasaules konferencē tika izklāstīti dažādu pasaules valstu sasniegumi nacionālo telpisko datu infrastruktūru izveidē, ar ziņojumiem uzstājās referenti no visiem kontinentiem. Vadošo ziņotāju runās tika daudz apspriesta tēma par tālāku telpisko datu infrastruktūras attīstību, par daudznacionālu un starpkontinentālu saikņu veidošanu šo infrastruktūru izveidē, kā pozitīvu piemēru minot Eiropu. Viens no aktuālākajiem jautājumiem - kā harmonizēt sabiedrības tieksmi attēlot apkārtējo vidi ar modernajiem interneta līdzekļiem, kas šobrīd tiek saukti par neogeography, ar telpisko datu infrastruktūrām un veidot saiknes starp tām.

INSPIRE 3.konferencē vadošo ziņotāju runās tika uzsvērta INSPIRE direktīvas nozīmība Eiropas Kopienas Telpisko datu infrastruktūras izveidē un dabas aizsardzības uzdevumu risināšanā, kā arī runāts par iespējamajiem šķēršļiem datu koplietošanā un privātā sektora ieguldījumu INSPIRE direktīvas ieviešanā.

Sakarā ar lielo pieteikto referātu skaitu darbs tika organizēts paralēlo sesiju veidā. Kopējais sesiju skaits - 101 ar kopējo referātu skaitu apmēram 500, līdz ar to iespējams noklausīties tikai ap 30 referātus no visiem.

INSPIRE direktīvas ieviešanā aktīvi līdzdarbojas arī Islande un Norvēģija, kas nav ES dalībvalstis. Interesanti bija mēģinājumi pielīdzināt INSPIRE direktīvai (saistoša Eiropas Savienības dalībvalstīm) situāciju ASV un Austrālijā.

Konferencē ļoti pozitīvi izskanēja arī Latvijas vārds - EiroGeographics stendā bija izvietots grīdas panno ar 18 slavenāko Eiropas tiltu attēliem ortofoto kartēs, to starpā bija arī senais Kuldīgas tilts pār Ventu, par kuru informāciju iesniedza Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra. Tika rīkota arī viktorīna, kurā bija jāatbild kurā valstī kurš tilts atrodas.

Aģentūra tika pieminēta arī Eirogeographics vadīto projektu un ESDIN projekta ziņojumos. EuroGeoNames projektā vietvārdu meklēšana tika atainota, par pamatu ņemot nosaukumu „Rīga” (http://www.eurogeonames.com/refappl).

No Latvijas konferencē piedalījās Arvīds Ozols, Aģentūras Ģeoinformācijas sistēmu un informācijas tehnoloģiju departamenta ĢIS daļas vadītājs.

Vairāk ziņu par konferenci var iegūt: http://www.gsdi.org/gsdi11.

Daļu no konferences prezentācijām var skatīt:
EuroGeographics mājas lapā: http://www.eurogeographics.org/news/presentations-gsdi-11-conference-workshops;
http://www.eurogeographics.org/news/gsdi-11-fridays-plenary-and-parallel-sessions.

ESDIN projekta mājas lapā:
http://www.esdin.eu/news/events/01-07-09/globalmap-and-esdin-project;
http://www.esdin.eu/news/news/01-07-09/more-information-esdin-gsdi-conference.

Attēlā: Pasaules Tirdzniecības centrs Roterdamā, GSDI 11.pasaules konferences norises vieta.

Avots: Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 14. augusts

Vārda diena:

Zelma, Zemgus, Virma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.