Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB sertificēšanas centrs aicina mērniekus atbildīgi izturēties pret saviem darbiem 12.06.2009

Sviitra

Latvijas Mērnieku biedrības Sertificēšanas centrs (LMB SC) jau gandrīz gadu veic sertificēšanu piecās darbības jomās – zemes ierīcības darbos, kadastrālā uzmērīšana darbos, topogrāfiskās uzmērīšanas darbos, ģeodēziskajos darbos būvlaukumā (inženierģeodēzija) un ģeodēzijas pamatdarbos. Šobrīd ir 16 sertificēti zemes ierīcības darbu veicēji, 12 kadastrālās uzmērīšanas darbu veicēji, 15 topogrāfiskās uzmērīšanas darbu veicēju un 6 sertificēti būvdarbu ģeodēzisti.

Lai iegūtu sertifikātu Pretendents iesniedz pieteikumu dokumentus un izvērtēšanu veic sertificēšanas centra vadītājs un pieaicināti eksperti. LMB SC nākas saskarties ar dažāda veida neskaidrām situācijām, kas attiecās uz iesniegtiem dokumentiem. Katra situācija tiek rūpīgi izsvērta un pamatota ar LR MK 30.10.2007 noteikumi Nr.734 „Personu sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības kārtība zemes ierīcībā un zemes kadastrālajā uzmērīšanā” un LMB SC Sertifikācijas shēmas prasībām.

Viena no prasībām ir darba pieredze, kas tiek prasīta vairākos sertificēšanas veidos. To var apliecināt ar dažādiem dokumentiem, tai skaitā ar darba līgumiem, izziņu no esošās vai bijušās darba vietas, izrakstu no nodokļu grāmatiņas u.c. Pēdējie dokumenti, gan bieži nenorāda tieši kādas darbības veiktas darbavietā – veikti kamerālie vai lauka uzmērīšanas darbi, palīdzējis marķēt kokus, rakt kupicas, turēts lietussargs mērniekam, nestas sviestmaizes vai pretendents bijis atbildīgs par kādu procesu kopumā. Nākas secināt, ka vislabākais apliecinājums paveiktam darbam ir paraksts par noteiktu darba daļu vai procesu veikšanu. Tas nozīmē, ka robežu, apgrūtinājumu plānos, inženiertopogrāfikājos plānos jābūt ailītei, kur parakstās gan mērnieks, gan kamerālo darbu rasētājs, gan komunikāciju apsekotājs. To pašu var ieteikt kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfiskās uzmērīšanas un inženierģeodēzisko darbu tehnisko lietu sagatavošanā. Katrs iesaistītais paraksta dokumentu, aktus, plānus vai citus dokumentus atbilstoši savai kompetencei un darba pienākumiem. Problēmu gadījumā, tas ļauj arī izsekot darba gaitai.

Uzsākot sertifikācijas procesu, LMB SC var pieprasīt papildus informāciju par pretendentu vai viņa darbiem no sertifikācijas iniciatora vai cita avota. Tāpēc parakstīts plāns var kalpot kā viennozīmīgs pieredzes apliecinājums pretendentam.

Vēršam uzmanību uz to, ka personām pēc universitātes beigšanas uzsākot darbu mērniecības jomās vajadzētu parūpēties par sevi. Pieredzi vajadzētu uzkrāt pie sertificētas personas vai firmas ar derīgu licenci.

Uz doto brīdi ir pusotra gada laiks līdz 2011. gadam, kad ir plānots pāriet tikai uz sertificēto personu izpildījumu visiem mērniecības darbiem. Pie esošās darba intensitātes sarukuma, iespējamu darba vietu maiņu un citiem apstākļiem, aicinājums iespējamiem pretendentiem laicīgi nodrošināt darba pieredzes apliecinājumus, kas tiek fiksēti arī uz darba galarezultāta – plānos, aktos, tehniskās lietās.

Autors: Sertificēšanas centra vadītājs Ivars Nudiens

Komentāri:
 
Anonīms
12.06.2009
12:14
Kā var kāds zaļknābis kautko parakstīt, ja darbus var veikt tikai sertificētas personas.
 
Anonīms
12.06.2009
16:29
piekrītu 12.06.2009., laikam sanāk, ka atkal mums neeksistē noteikumi Nr.182.
 
Anonīms
12.06.2009
16:51
viņam apakšā jāparakstās kā mērnieka palīgam!
 
Anonīms
12.06.2009
16:53
Lielākais jautājums ir par tām meitenēm kuras dabūjušas sertifikātu būvniecībā, viņas tiešam ir nospraudušas ēkas dabā, gribētu redzēt celtnieku reakciju!
 
Anonīms
12.06.2009
18:05
atvainojiet, ku LR MK noteikumos ir tāda profesija kā mērnieka palīgs. Juridiski mērīt var tikai sertificēta persona,
 
Anonīms
12.06.2009
21:58
Un kāpēc meitenes nevarētu spraust asis ēkām? Kur ir problēma?
 
Anonīms
12.06.2009
22:05
Pēc būtības sertificētas personas palīgs var tikai nest instrumentus, citus darbus viņš nevarētu veikt.
 
Anonīms
13.06.2009
09:10
Būs vairākas nākotnes problēmas:
1)Kadastra likuma 29.pants. (1) Zemes kadastrālo uzmērīšanu veic sertificētas personas, kuru civiltiesiskā atbildība par profesionālo darbību ir apdrošināta.
2) Tas nozīmē, ka sertifikātam būs būt gan uzmērītājam, gan kamerālistam, gan palīgam, jo viņi VISI veic kadastrālās uzmērīšanas darbības (MK not.182 18. un 20.punkti), t.noz., ja paraksties plānos, ir jābūt sertifikātam... Apburtais loks...
3) Pēc profesiju klasifikatora nav kods un amats mērnieka palīgs (arī kamerālists), t.n., ka nevar noslēgt Darba līgumu ar cilvēku, kurš būs mērnieka palīgs (kamerālists)...
4)Morāle tāda, ka jādodas sertificēties pirms beigušies termiņi licencēm...
5) un kaut arī man iznāca reklāma, neesmu tuvu stāvoša persona sertif.komisijai...
 
Anonīms
13.06.2009
09:50
situācija s_dīga, jo cilvēks, kurs 5gadus strādājis, kā mērnieks, lai arī oficiāli ir bijis tikai palīgs - nevar pierādīt, ka man ir 2 gadu pieredze kā mērniekam un paraksti arī nekur nav. Darba devējs arī nevarēja oficiāli pieņemt mani kā Mērnieku, jo tad vel nebija attiecīgās izglītības...
Pēc 11. gada sertifikātam vērtība pieaugs:)
 
Anonīms
13.06.2009
10:42
Un tagad padomāsim par lielajām firmām. Ir pilnīgi skaidrs ka viņiem katrā filiālē katram darba veidam būs tikai viens sertifikāts. Jautājums ir , vai sertifikācijas komisija pēc gada, kad viens dižmērnieks iesniegs darbu sarakstu ar 300 darbiem vienā sertifikācijas veidā( jāiesniedz ir visi darbi ) spēs adekvāti reaģēt. Tas pie tam vēl būtu komisijas interesēs. Zinu ka lielās firmas neatmaksā studiju maksas saviem darbiniekiem, tātad sertifikātus apmaksās ļoti negribīgi un visticamāk tikai ļoti lojāliem darbiniekiem.
 
Anonīms
13.06.2009
10:44
Kaa var buut mernieks 5 gadus un nekur neparakstit planus, sac to darit vismaz tagad!
 
Anonīms
13.06.2009
11:40
Jautājums 09.50. Kāpēc darba devējs nevarēja pieņemt par mērnieku? Nav neviena normatīvā akta, kas nosaka, kādai jābūt mērnieka izglītībai, kamēr viņš strādā zem firmas(ja firma ir licencēta). Tajā brīdī, kad mērnieks dodas sertificēties, ir citas prasības, ko nosaka MK noteikumi Nr.734.Ilze.
 
Anonīms
13.06.2009
11:46
1)Ja komentārus lasa Nudiena kungs, tad varbūt ir vērts padomāt par mērnieka palīga kā amata iekļaušanu profesiju klasifikatorā, lai mērnieka palīgs varētu vākt stāžu un ar laiku doties uz sertificēšanos. Un plānos parakstīties ne kā sertificēts mērnieks, bet kā palīgs.
2)Atradu kā to var darīt:
Iesniedzot Labklājības ministrijai priekšlikumus par jaunu profesiju iekļaušanu klasifikatorā, jānorāda šāda informācija:
profesijas nosaukums (ja nepieciešams, pievienojot arī papildu apzīmējumus);
profesijas nepieciešamības pamatojums (profesijas standarts, amata apraksts, sertifikāts vai cits dokuments);
profesijas paredzamā vieta klasifikācijas pamatgrupas mazās grupas atsevišķajā grupā;
profesionālās darbības pamatuzdevumu apraksts.
Ilze.
 
Anonīms
13.06.2009
13:41
jautajums par lielajaam firmaam tiesaam aktuaals. sii sertifikacijas sisteema viennoziimiigi ir par labu mazajiem. interesanti kaa to risinaas lielie kantori un kaa uz to skatiisies sertifikaacijas centrs. Vai nes'aksies sp'eles noteikumu maina puscelaa?
 
Anonīms
13.06.2009
17:51
atb. 11.40 sertifikāti ir, vienkārši ir taču ļoti daudz Latvija speciālisti, kuriem ir šāda situācija.
Un kas būs jaunajiem pēc 11.gada. pabeidz universitāti, sāc strādāt par palīgu, jo mērnieks nevari būt un parakstīt plānus arī nevari.
ejot sertificēties LMB pateiks aptuveni šādi: nav darbi ko parādīt, un mērnieka palīgs arī jau var darīt visi kaut tēju pienest utt.
Man tieši tāda situācija bija, bet izlaida jo saprata būtību. bet jautājums ta paliek?????
 
Anonīms
13.06.2009
23:02
Atbildu 17.51. Tāpēc jau es kā Anonīms 9.10 arī pacēlu šo jautājumu. Šie jautājumi sertificēšanās komisijai būtu jāsāk risināt jau tagad, jo 2011.gada janvārī neviens jauniņais pēc augstskolas beigšanas (klātnieki)bez stāža sertificēto pulkā nevarēs iekļauties un vienkārši par mērnieku arī ne, jo mērniekam būs būt sertificētam. Ilze
P.S.Uzmanīgi izlasiet MK 734 noteikumos, kas rakstīts par stāža pierādīšanu un darbu sarakstu (6.3.punkts). Nav jau noteikts, ka OBLIGĀTI jābūt darbu sarakstam.
 
Anonīms
14.06.2009
09:18
isteniba jau darba sarkstam ir jabut savadak komisijai nav skaidrs vai tev ir ta pieredze vai nav
 
Anonīms
14.06.2009
10:23
īstenībā jau ar darbu sarakstu komisijai ir VISVIENKĀRŠĀK pārliecināties par stāžu, bet ir citas metodes, kā pierādīt pieredzi :) Ilze.
 
14.06.2009
16:21
Redzot mazo sertificēto mērnieku skaitu, rodas jautājums vai SC spēs noturēt iesākto kursu. Pieļauju, ka nākamgad ap šo laiku, kad pamodīsies lielākā daļa gribētāju varētu sākties spiediens uz SC. Arguments noteikti būs neadekvāti augstās cenas. Viennozīmīgi vislielākās problēmas šai sakarā būs lielajiem kantoriem, jo diezin vai kāds gribēs lai uz viņa vārda nodod lietas. Ceru ka SC būs stingra nostāja, jo noteikti daudzas lietas mūsu nozarē sakārtosies tieši pateicoties sertifikācijai.
 
Anonīms
14.06.2009
18:44
ja viss norisināsies pēc līdzsineejaa scenaarija vajadzētu ievērojami sasaurināties konkurencei nozarē- vismaz ierīcībā un kadastrālajos darbos. ja pareizi saprotu pārējās jomās vizmaz pašlaik neviens nevar piespiest sertificēties un šos darbus var veikt bez SC papīrīša. izdevīgi tas būs tiem, kas spēs dizkibelē noturēties līdz tam brīdim un iziet caur so sertifikācijas sietu. visdrīzāk- mazie kantori un individuālie darboņi. darīt nav ko, tad sāciet atkārtot teoriju!!!
 
Anonīms
15.06.2009
09:48
diemžēl vai pa laimi sertificēšanās būs arī jāiet pārējās sfērās, jo likumdošana neparedz ka mērīt drīkst bez licences vai sertifikāta.
sagatavojoties eksamenam varēsit spēcīgāk iedziļināties likumdošanas jautājumos, tad arī atkritīs šadi jautājumi.
 
Anonīms
15.06.2009
17:36
O_o
Es kā jaunais mērnieks domāju, ka visa tā sertificēšanās ir izdomāta, lai kādam tur sertificēšanas komisijā bezdarba laikā būtu darbs un turklāt vēl atlasītu no starta šajos grūtajos laikos jaunos un 'kreisos'(bez izglītības). Jo citādi nevar būt, ka piemēram, katrā jomā ir nenormāli lielas naudas summas jāmaksā (ģeoloģiem neskatoties arī uz dažādām jomām ir viens un samērā lēts sertifikāts) un sertificēšanās sistēma nav atvērta jaunajiem (pretrunīga un nepilnīga likumdošana ne par labu jaunajiem).
 
Anonīms
15.06.2009
17:52
sertificēšanās ir izdomāta lai mērnieki varētu likumīgi atdot darbus saviem klientiem.
 
Anonīms
15.06.2009
22:31
interesanti, kur aug saknes visam sitam sertificesanaas murgam?? kāapēc pēeksni kadastra likumāa, arī zemes ierīcības likumā parādījās sis jēdziens. kas izdomāja, ka līdzsinējo licencēšanas sistēmu vajag mainīt?? kāds tam visam ir pamatojums? vai uz to kāada vadošaa atbildīgā persona var saprotami atbildēet. un vispār mērniecibaa jau bija gan sertificēti speciālisti, gan zvērināti mērnieki, gan licences firmām, tadag atkal sertificēti. Nekur nav garantijas, ka pēc brīža būs nākošais murgs
 
Anonīms
16.06.2009
07:04
Murgs visdrīzāk ir tagad, kad jebkurš kuram nav slinkums ( filologs, sētnieks vai grāmatvedis ) iestāties darbā mērniecības firmā un no pirmās darba dienas parakstīt plānus.
 
Anonīms
16.06.2009
09:37
Viela pārdomām...Ilze.

Noteikumi "par zvērināto mērnieku darbību"
izdoti saskaņā ar 1922. g. 10. februāra likumu par zvērinātiem mērniekiem 4. p.
....
2. Zvērināto mērnieku tiesības var iegūt:
a)mērniecības inženieri, kuri strādājuši pie mērniecības un zemes ierīcības darbiem vismaz 3 gadus.
b)tādi, kas beiguši vidējās mērniecības skolas, tāpat arī techniskās augstskolas un vidus skolas ar tādu mācības kursu, kurš pielīdzināms bijušo Krievijas 3 klašu mērniecības skolu kursam, un kuri strādājuši pie mērniecības un zemes ierīcības darbiem ne mazāk kā 6 gadus;
c)visi citi pilsoņi, kuri strādājuši ne mazāk kā 10 gadus pie mērniecības un zemes ierīcības darbiem kā mērnieki un kuri izturējuši attiecīgu pārbaudījumu mērnieku pārbaudīšanas komisijā pie zemkopības ministrijas zemju departamenta.
1.piezīme. Visiem iepriekšējos punktos minētiem pilsoņiem jāiztura pārbaudījums agrāro likumu un iekārtas zināšanā, ja viņi nav nokalpojuši vismaz vienu gadu valsts dienestā pie zemes ierīcības darbiem Latvijā.
 
Anonīms
16.06.2009
09:47
nu ko var cepties! Ja kādas pretenzijas, tad tās jāizsaka SC varbūt tad būs rezultāts. Vai nu jāiesniedz grozījumi LR normatīvajos aktos!
 
Anonīms
16.06.2009
15:43
Tad jau tagad , salīdzinot ar vecajiem laikiem, pie sertifikāta var tikt vieglāk!!!! Ko lielie bļaustītāji bļautu 1922.gadā?
 
Anonīms
16.06.2009
16:18
bļaustās jo nav ko darīt - sēž birojā un mērnieks.lv ir vienmēr vaļā, jo draugiem.lv nobloķēti:)
 
Anonīms
16.06.2009
17:19
uz draugiem jau var tik caur proxy serveriem!!!!!!!!!!!11
 
Anonīms
16.06.2009
22:24
Anonīmais 16.06.2009. plkst. 16.18 pats sēž darba laikā un nodarbojas ar blakus lietām, rakstot komentārus. Ka tik pašam nav draugiem. lv atslēgts. :D
 
Anonīms
15.07.2009
07:04
Ulmaņlaikos noteikumi ir bijuši gana stingri, bet arī loģiski. Skolas gadiem ir pielīdzināti 10 gadi praktiska darbība jomā. Latvijā ir pulka līdzīgu personu, kam nav mūslaiku skolas pabeigtas, bet ir garš darba CV un ĻOTI augsta profesionalitāte. Vai šiem cilvēkiem būtu jāfinansē izglītības iestādes formālā atestāta saņemšanai, ja sevis izglītošanā jau ir ieguldīts daudzreiz lielāks laiks ? Vēl viens šīs valsts murgs.
P.S. Murgam ar bērnudārzu audzinātāju obligāto augstāko izglītību, piemēram, kas balstīja mācītāju biznesu, nupat laikam ir beigas.
 
Anonīms
15.07.2009
09:05
Pēc šis dienas situācijas mes lielākā daļa šos sertifikātus nesagaidīsim.
 
Anonīms
15.07.2009
09:57
kāda jēga no sertifikāta, ja nav ko darīt??
 
Anonīms
15.07.2009
11:30
Nenāktu jau nevienam par skādi paklausīties gudrības, sēžot augstskolas solā, bet - programmas tur ir skaistas, taču realitātē gaužām šķidras. Nesen vienai izgāju cauri, labums - minimāls. S.
 
Anonīms
15.07.2009
13:04
Ja ir vēlēšanās kaut ko iemācīties, tad labums būs, bet ja nav - tad neviena augstskola neko nedos.
 
Anonīms
22.07.2009
08:47
Kas īsti nepieciešams, lai iegūtu mērnieka sertifikātu? kur griezties un cik tas viss maksā? kā ar teoriju?
 
Anonīms
22.07.2009
09:08
jāpalasa likumdošana un lmb.lv mājaslapa un viss būs skaidrs!!!!
 
ģeogrāfs
05.05.2011
14:05
Tad pēc būtības sanāk, ka es kā ģeogrāfijas bakalaura grāda ieguvējs (šogad - tātad pieredze nav ļoti liela), varu aizmirst par mērnieka sertifikāta iegūšanu, jo tāds amats kā mērnieka palīgs nav, lai es iegūtu stāžu, kas ļautu kārtot sertificēšanās darbus un ar to praksi, kas bija mācoties Ģeodēzijas kursu ir pamatīgi par maz, neskatoties uz to, ka prakses laikā tika veikta pilnīga topogrāfiskā uzmērīšana un sastādīts topogrāfiskais plāns???
 
Paldies Dievam
05.05.2011
15:38
ka esi sapratis, ka ar ģeogrāfa izglītību nevar strādāt kā ģeodēzists! Tas tomēr nav tas pats.
 
Ģeogrāfam
05.05.2011
19:39
Tas ir tikai normāli, ka ir 3 gadus jāpastrādā par palīgu un jāseko līdz lai sertificētais uzrāda Tevi atskaitēs. Protams ir jāstrādā oficiāli ar darba līgumu. Ja esi no Vidzemes, tad publiski ''pačuksti'', varbūt kaut ko varam sarunāt. Un godīgi sakot arī tie trīs gadi ir par maz lai kļūtu par mērnieku.
 
Setnieks
05.05.2011
20:25
vai var dabūt labu mērnieka vietu? Esmu no Vitzmes
 
ģeogrāfs
08.05.2011
18:23
Paldies par atbildi! Jā, esmu no Vidzemes, Rīgas raj.!
Jā, laikam tā varētu būt, ka pat ar 3 gadiem varētu būt arī par maz, vēl jo vairāk, kā ģeogrāfam, kam ir bijis tikai kurss, ka ievada, šajā sfērā, nevis piem. kā mērniekam no LLU. Bet nav jau teikts, ka ceļš uz izaugsmi ir viegls...visi sāk ar pirmo pakāpienu!
Ja būtu iespēja, labprāt iegūtu pieredzi, bet tādus palīgus, jau daudzi īpaši nemeklē!
 
to ģeogrāfs
09.05.2011
10:54
laid uz Livlandu, šiem vajag jaunos speciālistus ;)
 
10.05.2011
07:33
Ģeogrāf! Ja kas, kā lai ar Tevi sazinās?
 
anonīms
10.05.2011
20:59
Ģeogrāfam
Rīgas rajons, Vidzeme - laikam +- Sigulda... Tuvākais MC - tie tur vienīgie...
 
ģeogrāfs
11.05.2011
13:48
Sākumā būs labi ar neoficiālo e-pastu:
kesy@inbox.lv
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 31. oktobris

Vārda diena:

Valts, Rinalds, Rinalda
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.