Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Par Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics sanāksmi 27.05.2009

Sviitra

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktora vietnieks Harijs Baranovs 2009.gada 12.maijā piedalījās Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics (EG) pirmajā Eiropas Savienības politikas grupas (EU Policy Group - EUPG) sanāksmē.

EUPG ir transformēta iepriekšējā ekspertu koordinācijas grupa, ko vadīs EG izpilddirektors Dave Lovell, un ir iecerēta kā EG strukūra, lai ātri konstatētu izmaiņas EG ārējo lietotāju vajadzībās (var būt formulētas kā dažādu nozaru politikas Eiropā), apmainīties savā starpā ar kartogrāfijas nozares informāciju un sniegt priekšlikumus par nepieciešamjām izmaiņām EG darbā. EUPG būs padomdevēja tiesības, ko realizēs kartogrāfijas jomas eksperti no EG dalībvalstīm. EUPG sanāks 2 reizes gadā.

12.maija sanāksmē tika skatīti būtiski jautājumi par EG un dalībvalstu piedalīšanos tādās Eiropas Savienības iniciatīvās kā GMES programma (http://www.gmes.info) un INSPIRE direktīvas (http://inspire.jrc.it) īstenošana.

GMES (Global Monitoring for Environment and Security) programmā EG piedalās kopā ar GMES biroja pārstāvjiem, lai izstrādātu balto grāmatu "European Reference Information Layer (EGRIL)", kurā būs iekļauta informācija par GMES vajadzībām izmantojamo kartogrāfisko (ģeotelpisko) informāciju. Plānots pabeigt grāmatas projektu līdz 2009.gada beigām.

INSPIRE direktīvas īstenošanā EG palīdz ar projektu ESDIN (http://www.esdin.eu) - European Spatial Data Infrastructure with a Best Practice Network. Kā viens no projekta nodevumiem paredzēta INSPIRE direktīvas I pielikuma datu tēmu specifikāciju izstrāde maza, vidēja un liela mēroga datu kopām un to testēšana. paredzēts, ka maza un vidēja mēroga datu kopas varētu sagatavot EG ietvaros, bet liela mēroga datu kopas būtu katras valsts uzdevums. ESDIN projektu paredzēts pabeigt 2011.gada 1.pusgadā un nodevumi būs pieejami projekta interneta vietnē.

Avots: Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 14. augusts

Vārda diena:

Zelma, Zemgus, Virma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.