Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Vācijas Aerokosmiskais centrs pirmo reizi uztvēris GPS L5 signālu 21.04.2009

Sviitra
GPS pavadoņu sistēmai paredzēta būtiska modernizācija, pēc kuras pavadoņi spēs nodrošināt daudz augstāku koordināšu noteikšanu. 24. martā orbītā tika palaists pavadonis (GPS-2R-20), kas aprīkots ar testa versijas GPS signālu raidītāju frekvences diapazonā L5.

Vācijas Aerokosmiskā centra zinātnieki paziņoja, ka veiksmīgi uztver testa raidītāja signālu. Signāla uztveršanai izmanto kosmiskā vadības centra trīsdesmitmetrīgo antenu, kas atrodas Veilheimā (Weilheim). Zinātnieki veica uztveramā signāla izpēti un neatkarīgi no amerikāņu kolēģiem apstiprināja tā priekšrocības.

Kombinācijā ar pašreiz izmantojamajiem signāliem, L5 signāls nodrošinās jonosfērā radīto radioviļņu kļūdu korekciju, kas ļaus uzlabot atrašanās vietas noteikšanas precizitāti. Jaunā diapazona signāli tiks raidīti no jaunās paaudzes pavadoņiem IIF, kuru palaišana ekspluatācijā paredzēta 2009.gada beigās.

Avots: www.dlr.de
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
Šodiena 2019. gada 21. novembris

Vārda diena:

Andis, Zeltīte
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.