Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Plānotas izmaiņas Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādī 18.01.2021

Sviitra

Valsts zemes dienests (VZD) nodod sabiedrības līdzdalībai Ministru kabineta noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 787 "Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis un samaksas kārtība"", kas paredz aktualizēt VZD maksas pakalpojumu cenrādi. Plānotās izmaiņas attiecas uz VZD ģeotelpisko datu izplatīšanas servisa izmantošanu un uz informācijas izsniegšanu papīra formātā.

VZD ģeotelpisko datu izplatīšanas servisu šobrīd izmanto 14 klienti (juridiskās personas). VZD veiktā datu pieprasījumu analīze liecina, ka būtiski pieaug ģeotelpisko datu izmantošanas gadījumu kopējais skaits - 2020. gada  augustā sasniedzot jau ap 4,6 miljoniem mēnesī (vidējais pieprasījumu skaits 2020. gada deviņos mēnešos ir 3,4 miljoni mēnesī). 90% no kopējā datu pieprasījumu skaita mēnesī veido trīs šī datu servisa klientu datu pieprasījumi. Pārējo vienpadsmit  klientu datu pieprasījumu skaits ir salīdzinoši neliels, veido vien 10% no kopējā datu pieprasījumu skaita mēnesī

Jāuzsver, ka šis ģeotelpisko datu izmantošanas pieaugums rada būtisku noslodzi uz VZD infrastruktūru kopumā, tādēļ nepieciešams pārskatīt šo pakalpojumu izmantošanas nosacījumus, nodrošinot, ka turpmāk datu servisa lietotāji par saņemto pakalpojumu maksātu atbilstoši veikto pieprasījumu skaitam nevis vienotu cenu, neatkarīgi no veikto datu pieprasījumu apjoma. Šāda pieeja nodrošinās vienlīdzīgāku attieksmi pret datu saņēmējiem, ievērojot principu, ka tie, kas intensīvāk izmanto pakalpojumu, vairāk arī maksā par pakalpojuma uzturēšanu. Projekts paredz turpmāk ģeotelpisko datu izplatīšanas servisa klientam piemērot vienotu cenu – 42,05 euro par katriem 25 000 datu pieprasījumiem mēnesī.

Pārsniedzot pamatcenā ietverto datu pieprasījumu skaitu, tiks piemērota papildu maksa – 42,05 euro par katriem nākamajiem 25 000 datu pieprasījumiem. Šobrīd pakalpojuma cena ir 170,75 euro par neierobežotu datu pieprasījumu apjomu.

Kā norāda VZD ģenerāldirektore Vita Narnicka, VZD veiktā datu pieprasījumu analīze liecina, ka pie esošā datu pieprasījumu apjoma mēnesī, plānotās izmaiņas  neietekmēs lielāko daļu šī servisa esošo klientu, kas datus izmanto savām vajadzībām, un izmaksas pat samazināsies. Kā uzsver V. Narnicka:

Veicot minētās izmaiņas pakalpojumu cenrādī, tiek radīti labvēlīgāki nosacījumi plašākam lietotāju lokam, sniedzot iespēju izmantot ģeotelpiskos datus par atbilstošu samaksu

Lai veicinātu sabiedrību izmantot pakalpojumu materiālu elektroniskos izsniegšanas kanālus, aktualizētais VZD maksas pakalpojumu cenrādis paredz izmaiņas arī informācijas izsniegšanas pakalpojumos, papildu pakalpojuma esošajai maksai ieviešot maksu par papīra materiālu izsniegšanu. Turpmāk par jebkāda dokumenta (A3 un A4 formātā) izsniegšanu papīra formā, kas pārsniedz 10 lapas, ir plānots noteikt papildu maksu 1,55 euro apmērā. Savukārt par katru lielformāta (A2, A1 un A0) izdruku papīra formā  8,55 euro, kas ietver izmaksas tā sagatavošanai un izsniegšanai. Minētās papildu maksas attiecas tikai uz papīra izdrukām, dokumentu saņemot elektroniski, tās netiek piemērotas. Turklāt jānorāda, ka pašu informācijas izsniegšanas pakalpojumu cena nemainās, piemēram, arī turpmāk par vienu arhīva dokumentu būs jāmaksā 3 euro, bet par vienu arhīva lietu 15 euro.  

Ministru kabineta noteikumu projekts par VZD pakalpojumu cenrāža izmaiņām ir pieejams VZD tīmekļa vietnē, sadaļā Sabiedrības līdzdalība. Iebildumus un priekšlikumus par noteikumu projektu rakstiski var iesniegt līdz šī gada 26. janvārim, sūtot uz elektroniskā pasta adresi sabiedribas.lidzdaliba@vzd.gov.lv.

Komentāri:
 
111
20.01.2021
10:17
kas uz mērniekiem te attiecas?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2021. gada 6. marts

Vārda diena:

Vents, Centis, Gotfrīds
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.