Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

EK veiks pētījumu, vērtējot ES mēroga satelītkomunikāciju servisa ieviešanas iespēju 23.12.2020

Sviitra

 Eiropas Komisija izvēlējusies grupu ar Eiropas satelītu ražotājiem, operatoriem un servisa piegādātājiem, lai pētītu iespējas attīstīt jaunu Eiropas Savienības mēroga komunikāciju sistēmu, kas būs balstīta uz satelīttehnoloģijām. Jaunā sistēma iecerēta kā drošs (ar kvantu šifrēšanu aizsargāts) un neatkarīgs saziņas serviss ES dalībvalstīm, kas nodrošinātu platjoslas internetu gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem, izmantotu satelītu iespējas 5G un jau nākamās pakāpes - 6G - tehnoloģijās, lietu interneta, autonomo auto utml. servisu nodrošināšanā. Pētījumā centīsies noskaidrot gan šādas sistēmas izdevīgumu, ieviešanas iespējas (izvērtējot publiskās un privātās partnerības variantu), arī to, kā ieviešanas rezultātā tiktu stiprināta Eirppas kritiskā infrastruktūra. Pētījuma grupā ir tādas kompānijas kā Airbus, Arianespace, Orange, Eutelsat, Thales Alenia Space un citas. Pētījums ilgs gadu un tam paredzēts izlietot 7,1 miljonu eiro. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.