Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Diskutēs par Rail Baltica līnijas šķērsojumiem Daugavas labajā krastā Rīgā 03.12.2020

Sviitra

 3. decembrī no plkst. 15.00 līdz 17.30 norisināsies publiskā diskusijā “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai” par Rail Baltica dzelzceļa līnijas konceptuālajiem risinājumiem Daugavas labajā krastā posmā no Rīgas robežas līdz Lubānas ielai.

Publiskā diskusija notiks tiešsaistē, nodrošinot iespēju interesentiem sekot tai līdzi un uzdot jautājumus Rail Baltica tīmekļvietnē www.railbaltica.org un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā.

Diskusijas laikā projekta virzītāji RB Rail AS, Rail Baltica posma caur Rīgu projektētāju pārstāvji, Rīgas pašvaldības un lokālplānojuma izstrādātāja SIA “Grupa 93” eksperti informēs un uzklausīs iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas, Rīgas apkaimju biedrības un citas ieinteresētās puses par līdz šim izstrādātajiem risinājumiem. Sanāksmē piedalīsies arī Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Posms no Rīgas robežas līdz Lubānas ielai ir gandrīz 5 km garš un atrodas vienā nodalījuma joslā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūru. Tā kā dzelzceļa līnija šajā posmā iet caur industriālu teritoriju, tajā nākotnē paredzēta iespēja izveidot divus autotransporta šķērsojumus Krustpils ielā un Sēlijas ielas atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam, kā arī attīstīt trīs gājēju/velo šķērsojumus Lubānas ielā, Slāvu tilta rajonā un pie Jāņu vārtu stacijas. Papildus tam, Slāvu tilta rajonā tiek vērtēta iespēja izveidot Rail Baltica reģionālo staciju. Diskusijas laikā projekta attīstītāji uzklausīs iedzīvotāju viedokļus par šķērsojumu, kā arī reģionālās stacijas konceptuālajiem risinājumiem.

Pašvaldības pārstāvji uzsver, ka līdz ar Rail Baltica projekta ieviešanu, Daugavas labajā krastā tāpat kā kreisajā krastā plānots izveidot līdz šim iztrūkstošo gājēju un velo infrastruktūru. Pašvaldība primāri atbalsta tuneļa risinājumus kā piemērotākos gajēju/velo šķērsojuma veidus dzelzceļa šķērsošanai, kas izbūvējami, vadoties no labākajiem piemēriem, vadlīnijām un prakses pasaulē, lai tie būtu vizuāli iederīgi pilsētvidē, funkcionāli, patīkami un droši lietotājiem. Lokālplānojuma izstrādes ietvaros tiek meklētas iespējas papildu gajēju/velo šķērsojumam, ko nākotnē īstenotu pašvaldība. Šobrīd tiek piedāvāts variants šķērsojumam Aknīstes ielas galā, kas nodrošinātu savienojumu starp industriālajām zonām Rencēnu un Granīta ielu apkārtnēs Šķirotavā. Izvērtējot Rail Baltica projekta piedāvātās alternatīvas reģionālo staciju novietojumam, pašvaldība akcentē nepieciešamību nodrošināt pieejamību perspektīvajai reģionālajai stacijai no abām dzelzceļa pusēm.

Publiskās diskusijas programma un prezentācijas pieejamas  www.rdpad.lv un www.railbaltica.org.  Interesenti viedokli, priekšlikumus un jautājumus par sagatavoto materiālu var iesniegt arī iepriekš, sūtot tos uz e-pastu sabiedriba@riga.lv 

Rīgā līdz šim notikušas piecas publiskās diskusijas, četras darba grupas, vairākas individuālās tikšanās un sarunas, kā arī teritorijas apsekošana dabā kopā ar sadarbības memorandu dalībniekiem.

 3. decembra publiskā diskusija būs šogad noslēdzošais Rail Baltica sabiedrības līdzdalības pasākums plašākai auditorijai. 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.