Смотри на дело, как на трудное, и оно в итоге не будет трудным
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

Latvijas Universitātē notiks zinātnes kafejnīca par arheoloģiju un ģeoloģiju 06.03.2009

Sviitra
Pētījums vecās kapenēs, pilīs un mūros nav tikai vēsturnieku lieta. Šajos pētījumos var piedalīties dažādu specialitāšu zinātnieki. Trešdien, 11.martā plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcā notiks „Zinātnes kafejnīcas“ pasākums, kas būs veltīts arheoloģijai un ģeoloģijai un ar šīm nozarēm saistītajiem jautājumiem. Vakara sarunu temats būs ”Vajag tikai rakt! Un kāpēc ne Ēģiptē?

Ekspertu krēslos sēdēs kino režisors, operators, autors un producents vairāk nekā 100 dažādām filmām Romualds Pipars un stāstīs par filmēšanu karstumā un tumsā. R.Pipars ir absolvējis LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti (ĢZZF). Jānis Klētnieks - zinātņu vēsturnieks un LZA Goda doktors, kurš Ēģiptē kopš 2002. gada ir vadījis ievērojamā Karnakas tempļa fotogrammetrisko uzmērīšanu Luksorā un iepazinis pasaulē vecāko Džosera piramīdu Sahārā, kā arī ceļojis pa Ēģiptei kādreiz pakļautajām valstīm, zinās stāstīt arī par ēģiptiešu ticējumu pirmsākumiem un to, cik daudz Ēģiptē vēl ir neizpētīta. ĢZZF prof. Valdis Segliņš stāstīs par realizētajiem un vēl nerealizētajiem pētījumiem un sevis apliecināšanas iespējām, piemēram, Ēģiptē. LU Vēstures institūta pētnieks Dr. Roberts Spirģis, labākā LU doktora darba autors 2007.g., stāstīs par saviem arheoloģiskajiem izrakumiem tepat Latvijā - Ogresgala Čabās. Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja.

Ēģipte ir vieta, par kuru it kā visi visu jau zina, viens no populārākajiem Eiropas tūristu maršrutiem ziemā. Tomēr zinātniekiem tā aizvein ir jauna un neizzināta. Tas pats sakāms par mūsu pašu Latviju. Pētījums vecās kapenēs, pilīs un mūros nav tikai vēsturnieku lieta. Šajos pētījumos var piedalīties dažādu specialitāšu zinātnieki.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja

tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par arheoloģiju un ģeoloģiju, cik jau izpētīts un cik vēl pētāmā. "Zinātnes kafejnīcas" diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

LU portāls
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Today 2020. год 4. июнь
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.