Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Valdība atbalsta VZD sagatavoto risinājumu zemes konsolidācijas ieviešanai 29.11.2020

Sviitra

 Otrdien, 24. novembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīts Valsts zemes dienesta sagatavotais konceptuālais ziņojums “Zemes konsolidācijas ieviešana Latvijā”  (turpmāk – konceptuālais ziņojums), kas izstrādāts ar mērķi noteikt zemes konsolidācijā veicamos pasākumus un identificēt ar to īstenošanu saistītos normatīvos aktus un tajos nosakāmās tiesību normas.

 
Ministru kabinets atbalstīja zemes konsolidācijas risinājuma variantu, kas paredz to īstenot  bez tiešas valsts līdzdalības, pielāgojot zemes konsolidācijas procedūras ar jau praksē iedibinātajām zemes robežu pārkārtošanas un zemes maiņas procedūrām, paredzot atbalstu valsts nodevas samaksas atbrīvošanai par zemes maiņas darījumu.
 
Šo zemes konsolidācijas risinājuma variantu ir atbalstījušas arī 18 saskaņošanas procesā iesaistītās institūcijas un sabiedriskās organizācijas, tai skaitā Latvijas Pašvaldību savienība, mērnieku profesionālās biedrības un biedrība "Zemnieku saeima".
 
Ministru kabineta apstiprinātais zemes konsolidācijas variants ļaus zemes īpašniekiem brīvprātīgi vienoties par optimālāko zemes robežu pārkārtošanas risinājumu, sakārtojot savu īpašumu ar vienkāršotu procedūru un nemaksājot valsts nodevu par zemes maiņas darījumu, ja pašvaldība būs atzinusi zemes robežu pārkārtošanu kā zemes konsolidāciju. Tā ietvaros zemes īpašnieki, pirmkārt, savā starpā vienosies par zemes robežu pārkārtošanu, tad zemes robežu pārkārtošanu saskaņos pašvaldībā, izstrādās zemes ierīcības projektu un apstiprinās to pašvaldībā, kura vienlaikus izvērtēs vai zemes robežu pārkārtošanas risinājums atbilst zemes konsolidācijas mērķiem. Tālāk būs jāveic zemes maiņas līguma slēgšana, zemes uzmērīšana, kadastra datu aktualizācija un īpašuma tiesību nostiprināšana zemesgrāmatā.
 
Zemes konsolidācijas rezultātā arī pašvaldības būs ieguvējas. Tās ietvaros pašvaldību teritorijās  tiks izveidots racionālas saimniecības struktūras un zemes gabalu platības, tādējādi veicinot lauku infrastruktūras un lauku attīstību, kā arī vides aizsardzību.
 
Zemes konsolidācijai nepieciešamie grozījumi normatīvajos aktos tiks izstrādāti līdz 2022. gada 1. jūlijam un to plānots uzsākt 2023 .gada 1. janvārī.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.