Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VID, LMB un LKĢA paraksta vienošanos par sadarbību 04.11.2020

Sviitra

 Šī gada 3. novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā ar divām biedrībām – ar Latvijas Mērnieku biedrību un ar Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju.

 
Vienošanās mērķis ir mazināt kartogrāfijas un ģeodēzijas nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas, kā arī veicinot mērnieku sociāli ekonomisko interešu aizstāvību.
 
Noslēgto sadarbības vienošanos ietvaros Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija un Latvijas Mērnieku biedrība apņemas veikt informatīvus pasākumus, kas vērsti uz abu biedrību biedru pienākuma – noteiktajā termiņā un pilnā apmērā veikt nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu samaksu – izpildi. Biedrības arī apņemas sniegt VID informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un ar to saistītajiem pārkāpumiem, kā arī veikt aktivitātes nozaru darbības sakārtošanā.
 
VID, ņemot vērā abu biedrību sniegto informāciju, apņemas izstrādāt un izmantot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai īstenotu parakstīto vienošanos mērķi. Biedrību sniegto informāciju par nodokļu nemaksāšanu VID apņemas izmantot nodokļu administrēšanas procesā, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augsta ticamības pakāpe. VID arī apņemas informēt biedrības par izmaiņām normatīvajos aktos nodokļu jomā un jaunāko VID praksi tiesību aktu piemērošanā, kā arī jauniem VID pakalpojumiem.
 
Abas vienošanās stājas spēkā ar to abpusējas parakstīšanas dienu un ir noslēgtas līdz 2023. gada 31. decembrim.
 
Informācija par visiem VID un uzņēmēju biedrību parakstītajiem vienošanās līgumiem, kuru mērķis ir uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu, godīgas konkurences apstākļus, kā arī kopīgi cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algām”, pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā “Par mums” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Sadarbība ar nozaru asociācijām”.
 
Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas mērķis ir veicināt minētās asociācijas attīstību un paaugstināt kartogrāfijas un ģeodēzijas nozaru prestižu. Asociācijas uzdevumi ir kartogrāfu un ģeodēzistu interešu pārstāvēšana valsts pārvaldes institūcijās, līdzdalība tehniskās politikas formēšanā, dalība kartogrāfisko un ģeodēzisko pakalpojumu tirgus veidošanā un aizsardzībā, valsts un pašvaldību pasūtījumu izsolēs. Latvijas Mērnieku biedrība (LMB) tika nodibināta 1920. gada 28. februārī. Savu darbību biedrība atjaunoja 1988. gada 5. decembrī. Ar minētās biedrības līdzdalību Valsts zemes dienests 1993.gadā atjaunoja zvērināto mērnieku darbību. Tika organizēta mērnieku apmācība, vēlāk arī licencēšana. 2006.gadā LMB kopēju mērķu sasniegšanai sāka sadarboties ar Latvijas Kartogrāfijas un ģeodēzijas asociāciju. 2008.gada septembrī LMB iestājās Eiropas Mērnieku padomē (CLGE).
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2021. gada 14. maijs

Vārda diena:

Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.