Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Dienvidkoreja aktīvi attīsta digitālo "dvīņu viedpilsētu" projektus 26.09.2020

Sviitra

 Dažādās pasaules valstīs pilsētu pašvaldības izšķiras par jaunākās paaudzes pilsētas digitālā modeļa izveidi - tā saukto "digitālo dvīni", kurā tiek apvienots gan tradicionālais 3D ēku un reljefa modelis, gan plašs ģeogrāfiskās informācijas sistēmu (ĢIS) un būvniecības informācijas modelēšanas (BIM) datu klāsts, tādējādi izveidojot digitālo atspulgu gan ēku ārpusei, gan iekšpusei, gan to iekļaujošajai topogrāfijai. Kombinējot to visu ar reālā laika novērošanas kameru ierakstiem, lietu interneta sensoriem un līdzīgiem datiem, tiek panākts viedpilsētas modelis, ko izmanto, lai maksimāli precīzi virtuāli atainotu pilsētā notiekošos procesus un attiecīgi iespējamās izmaiņas tajos, lai pilsētu uzlabotu. Dienvidkorejā šādu "dvīņu viedpilsētu" programmu attīsta kopš 2017. gada. Kopumā valstī tik realizēti jau desmit viedpilsētu projekti, ne vien galvaspilsētai Seulai, bet arī Osanai, Ženžu un citām. Sīkāk par Dienvidkorejā paveikto var lasīt šeit: https://www.gim-international.com/content/news/south-korean-smart-cities-combine-3d-digital-models-with-gis-and-bim

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 26. oktobris

Vārda diena:

Kaiva, Amanda, Amanta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.