Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

NASA pētīs COVID-19 pandēmijas ietekmi uz vidi un sociālekonomiskiem procesiem 18.05.2020

Sviitra

 NASA uzsākusi četru projektu finansēšanu, lai noskaidrotu COVID-19 pandēmijas ietekmi uz vairākiem globāliem procesiem. Primāri tiks pētīti vairāki piesārņojuma izmaiņu aspekti. Kā jau konstatēts satelītuzņēmumos, kopš pandēmijas sākuma daudzos pasaules reģionos ievērojami sarucis gaisa piesārņojums, tomēr pagaidām vēl nav skaidra šī procesa ilgtermiņa noturība un ietekme uz atmosfēras ķīmisko sastāvu. To plānots pētīt, kombinējot satelītu un meteoroloģiskos datus. Gaisa kvalitāte ir saistīta arī ar ūdeņu kvalitāti - vienā no NASA finansētajiem projektiem pētīs to, kā mainījusies ūdens kvalitāte ASV piekrastē Ņujorkas tuvumā. Tāpat tiks pētīti arī satelītu nakts uzņēmumi, lai saprastu, kā karantīnas pasākumi ietekmējuši ekonomiskos un sociālos procesos, novērojot enerģijas lietojuma pārmaiņas, cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes. Oriģinālziņa  

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 7. augusts

Vārda diena:

Madars, Alfrēds, Fredis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.