Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

FIG prezidenta ieteikumi ģeotelpiskās informācijas nozarei pašreizējā situācijā 28.03.2020

Sviitra

Kā koronavīrusa COVID-19 pandēmija ietekmē pasaules ģeotelpiskās informācijas industriju? To ekspresintervijā ar Starptautiskās Mērnieku federācijas prezidentu Rūdolfu Štaigeru skaidro žurnāls “GIM-International”. 

 
Viena no tiešākajām vīrusa ārkārtas situācijas radītajām sekām ir dažādu pasākumu atcelšana. Arī FIG paziņojusi, ka COVID-19 dēļ atceļ šāgada maijā Amsterdamā paredzēto “FIG Working Week” (“Semināru nedēļu”). “Esam ļoti vīlušies, jo bijām saņēmuši daudzsološu skaitu dalībnieku pieteikumu, sagatavošanās darbi jau ritēja pilnā sparā. Sākumā bijām plānojuši, ka semināru nedēļu varētu pārcelt uz šāgada augustu, taču pēcāk atmetām šo domu, jo šobrīd nav zināms, kāda būs situācijas ilgtermiņa ietekme uz starptautisko pārvietošanos,” stāsta FIG prezidents R. Štaigers.  
 
Tomēr krietni lielāka un potenciāli bīstamāka vīrusa radītā haosa blakne ir kopējā ekonomikas straujā sabremzēšanās, kas neiet secen arī ģeotelpiskās informācijas industrijai. R. Štaigers atzīst, ka FIG nav nekāda “ģenerālplāna”, kā palīdzēt nozarei šajā laikā, jo gan katra uzņēmuma (atkarībā no tā lieluma un piedāvātajiem produktiem/pakalpojumiem), gan katras valsts situācija un risināmie izaicinājumi esot atšķirīgi. Tomēr kopumā pats svarīgākais esot “saglabāt biznesu (līgumus) dzīvus, neatkarīgi no uzņēmuma izmēra. Manā dzimtenē Vācijā valdība sola dāsnu finansiālo atbalstu, īpaši mazajiem uzņēmumiem, taču zināms, ka realitātē šie solījumi bieži vien izrādās pārāk birokrātiski, un reti ir tiešām ātri un efektīvi,” skeptisks ir FIG prezidents.  
 
Tomēr viņš nāk klajā arī ar pozitīvu vēstījumu, iezīmējot iespējamos optimistiskos scenārijus, kā saglabāt vai pat vairot biznesa apgriezienus arī krīzes situācijā: “Šobrīd mums visiem jāsēž savos “mājas birojos”, jāizvairās no fiziska kontakta ar kolēģiem. Šis būtu īstais laiks attīstīt jaunas idejas, jaunus projektus, ar jaunu programmatūru, kam mums nebija laiks līdz šim. Būtu lieliski šobrīd rast iespējas jaunu ideju attīstībai, lai brīdī, kad krīze būs beigusies, šīs idejas varētu pārvērsties jaunos produktos un pakalpojumos!”  
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2020. gada 24. novembris

Vārda diena:

Velta, Velda
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.