Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB ieteikumi kā veikt ģeodēziskos un mērniecības darbus ārkārtējās situācijas laikā 25.03.2020

Sviitra
Šobrīd esošā ārkārtējā situācijā Latvijā nav piemērojami iepriekš zināmi standarti un darbības, tāpēc katram ģeodēzistam un mērniekam pašam jāpieņem izsvērts un samērīgs lēmums par izpildāmo darbu norisi, kārtību un drošību, kas pasargā pašu un citus iesaistītos. LMB SC ieskatā, šobrīd noteiktie ierobežojumi valstī neattiecas uz uzņēmējdarbības pārtraukšanu, tāpēc arī darbībām ģeodēzijas un zemes kadastrālās uzmērīšanas nozarē jānotiek samērīgi, atbilstoši apstākļiem un kontrolēti. 
 
LMB SC sniedz ieteikumus mērniecības darbu veikšanai Covid-19 pandēmijas laikā:
 
(1) Zemes kadastrālās uzmērīšanas procesā robežu apsekošanu mērnieks var organizēt, ja nekustamie īpašumi ir ar nelielu pierobežnieku skaitu, nav konstatētas robežu neatbilstības vai robežu strīdi, kas prasa vairāku personu vienlaicīgu iesaisti.
 
(2) Objektiem ar lielu kopīpašnieku skaitu, piemēram, daudzdzīvokļu mājas, vai lielu pierobežnieku skaitu, zemes kadastrālās uzmērīšanas darbības šobrīd nevar veikt, ja vien šīs grupas nedala mazākās un ar katru tiekas citā laikā. Vēršam uzmanību, ka mērniekam jāizvērtē situācija un darbības katrā konkrētā objektā. Ja darbības nevar veikt droši, piemēram, ievērojot divu metru distanci starp personām vai tiek pārkāpts valstī noteiktais aizliegums pulcēt cilvēku grupas, darbības šādos objektos jāatliek.
 
(3) Valstī un pasaulē noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ atlikt zemes kadastrālās uzmērīšanas darbības nekustamiem īpašumiem, kuros iesaistītās personas ir ārvalstnieki vai ārvalstīs dzīvojošie (kadastra informācijas sistēmā norādīta ārvalstu adrese). Šādām personām šobrīd ir ierobežojumi ierasties klātienē, kā arī var būt ierobežojumi nokārtot pilnvaru.
 
(4) Ierobežojumi vai rīkojumi attālinātam darbam var būt noteikti arī valsts un vietējo pašvaldību iestādžu darbiniekiem. Mērniekiem ir jāvērtē saziņa un konkrētā situācija objektos, kuros piedalās valsts un pašvaldību darbinieki.
 
(5) LMB SC aicina mērniekus uzaicinājuma vēstulēs iekļaut tekstu ar lūgumu savlaicīgi informēt mērnieku, ja persona nevar ierasties uz robežu uzmērīšanas darbiem, gadījumā, ja tiek ievērots karantīnas režīms. Pirms darbu uzsākšanas apvidū, visām iesaistītām personām mērnieks izdala anketu, kurā katrs ar parakstu apliecina, ka nav bijis ārvalstīs pēdējā viena mēneša laikā un šobrīd nav saskarsme ar Covid-19 inficētu personu (skatīt vēstules pielikumu). Anketu var pievienot uzaicinājuma vēstulei.
 
(6) Ģeodēzisti situāciju apvidū, riskus un darbu izpildes drošību vērtē katrā objektā. Strādājot apvidū, sevišķi pilsētvidē, jāievēro noteiktā divu metru distance starp apkārtējām personām. Īpašu piesardzība ir jāievēro slēgtās vai daļēji slēgtās teritorijās, piemēram būvobjektos. Lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus, arī ģeodēzisko darbu izpildītājiem LMB SC rekomendē tiešos darbos iesaistītiem izsniegt anketu, lai katra persona rakstiski apliecina, ka nav bijusi ārvalstīs un nav bijusi jebkādā saskarsmē ar citu Covid-19 vīrusu inficētu personu.
 
(7) LMB SC aicina mērniekus ņemt vērā, ka ar vien vairāk personām ir jāievēro noteiktā karantīna, vai (tās veic) pašizolāciju. Tas nozīmē, ka var būt personas, kuras nevarēs ierasties un piedalīties zemes kadastrālās uzmērīšanas darbos, tādā veidā ierobežojot viņu likumīgās tiesības. LMB SC aicina mērniekus šādos gadījumos izrādīt sapratni un pretimnākšanu.
 
Aicinām būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo veselību. Vēršam uzmanību, ka Epidemioloģiskās drošības likums nosaka, ka jebkuras personas pienākums ir nepakļaut citas personas inficēšanās riskam un personai ir pienākums pildīt epidemiologu norādījumus, lai novērstu inficēšanās risku citu cilvēku veselībai. Mājas karantīnas režīma neievērošana ir Epidemioloģiskā drošības likuma pārkāpums.
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.