Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

OneWeb veiksmīgi palaiž orbītā 34 satelītus globālā satelītinterneta projektam 24.02.2020

Sviitra

 Turpinās sacīkstes par to, kurš pirmais izveidos globālu satelītinterneta pārklājumu. Kompānija OneWeb februārī no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā sekmīgi palaidusi savu pirmo lielo satelītu partiju - uzreiz 34 satelītus (pirms gada OneWeb pirmoreiz nogādāja orbītā 6 testa satelītus). Kopumā projekta pirmajā fāzē plānots palaist 648 satelītus, un iecerēts, ka jau šogad tiks sniegti pirmie komerciālie interneta pakalpojumi Arktikas reģionā, bet jau nākamgad (2021. gadā) sāks darboties globālais satelītinternets, kas būs pieejams jebkurā pasaules vietā. Pašreizējais satelītu palaišanas ātrums gan neliecina, ka tas varētu notikt tik strauji un arī tuvākie nākamie palaišanas datumi (ar attiecīgi 34 un 36 satelītiem) plānoti tikai martā un maijā. Kā zināms, paralēli savu satelītinterneta satelītu floti jau sācis būvēt arī Īlons Masks, kura kompānijas SpaceX Starlink projektā paredzēts vēl krietni lielāks kopējais satelītu skaits (ap 40 000). Turklāt līdzīgi plāni ir arī Amazon ar Project Kuiper (virs 3000 satelītiem) un citām organizācijām. Tikmēr astronomi sūdzas, ka jau šobrīd orbītā esošie satelīti sāk traucēt astronomiskajiem novērojumiem. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada aprīlis Arrow_right
P O T C P S S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Šodiena 2020. gada 3. aprīlis

Vārda diena:

Daira, Dairis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.