Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Izmaiņas ADTI noteikumos paredz jaunas prasības izpildmērījumu plāniem 27.12.2019

Sviitra
Ministru kabinets decembrī apstiprinājis grozījumus “Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumos”, kas paredz papildus prasības izpildmērījuma plāna sagatavošanā - turpmāk izpildmērījuma plānā noteiktos gadījumos būs jānorāda būvju kontūra, apjoms un lietošanas veids.
 
Grozījumi nosaka, ka, reģistrējot vai aktualizējot inženierbūves un pirmās grupas ēkas teksta un telpiskos datus Kadastra informācijas sistēmā uz izpildmērījuma plāna pamata, tajā jāiekļauj administratīvās teritorijas robežās ietilpstošās reģistrējamās vai aktualizējamās būves kontūra (noslēgta nepārtraukta līnija), atbilstoši kurai identificējama Kadastra informācijas sistēmā reģistrējamā vai aktualizējamā būve.
 
Tāpat izpildmērījuma plānā jānorāda arī šādu būvju apjoms atbilstoši normatīvajos aktos būves kadastrālās uzmērīšanas jomā noteiktajiem apjoma rādītājiem, papildus norādot arī būves lietošanas veidu atbilstoši normatīvajiem aktiem būvju klasifikācijas jomā. Inženierbūvēm atkarībā no inženierbūves veida ir jānorāda apjoma rādītāji, kas norādīti normatīvajos aktos būves kadastrālās uzmērīšanas jomā (pielikums par inženierbūvju apjoma rādītājiem), piemēram, inženierbūvei “autoceļš” norāda: garumu (m), laukumu (m2), platumu (m), pie tam atšķirīgu izmēru gadījumā izpildmērījuma plānā norāda lielāko platumu, garumu, augstumu. Savukārt pirmās grupas ēkām norāda apbūves laukumu (m2), būvtilpumu (m3), augstumu (h). 
 
Ja inženierbūve sastāv no daļām ar atšķirīgiem attiecīgo inženierbūves tipu raksturojošiem apjoma rādītājiem vai materiāliem, katrai daļai norādīs apjoma rādītājus, kontūru, lietošanas veidu. Piemēram, ceļš sastāv no vairākām daļām – daļa ar grants segumu, daļa ar asfaltbetona segumu vai ūdensvadi ar iekšējo diametru no 150 līdz 300 mm un diametru no 300 līdz 600 mm. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem būvju klasifikācijas jomā katrai šādai daļai piemērojams cits tips, līdz ar to, lai identificētu atšķirīgās daļas, izpildmērījuma plānā norādīs katras daļas kontūru, apjoma rādītājus (veids, apjoms, mērvienība), lietošanas veidu. Apjoma rādītājus izpildmērījuma plānā norādīs tabulas veidā.
 
Jaunais regulējums attiecināms tikai uz tām būvēm, kuras ir paredzēts reģistrēt vai aktualizēt Kadastra informācijas sistēmā uz izpildmērījuma plāna datu pamata, tas ir, tās pirmās grupas ēkas un inženierbūves, kurām saskaņā ar normatīvajiem aktiem būvniecības jomā pirms būves pieņemšanas ekspluatācijā nav nepieciešama būves kadastrālā uzmērīšana, skaidrots noteikumu anotācijā.
 
Savukārt daļēji pārbūvētu vai atjaunotu inženierbūvju (kadastrā reģistrētu) gadījumā papildus iepriekš norādītajam inženierbūves izpildmērījuma plānā norāda arī pārbūvētās vai atjaunotās inženierbūves daļas kontūru un apjoma rādītājus, paredz noteikumu izmaiņas. 
 
Noteikumi nosaka arī to, ka izpildmērījuma plānu jāiesniedz DGN vai DWG datņu formātā ar izpildmērījuma sagatavotāja drošu elektronisku parakstu un laika zīmogu EDOC datņu formātā.
 
Ikars Kubliņš, Mernieks.lv
 
 
 
Komentāri:
 
Kārlēns
02.01.2020
11:53
Vai pareizi sapratu - gadījumā, ja jānodod piebūvēta lifta šahta pie skolas (~10 kv.m.), ir jāuzmēra visa skola?
 
USA
02.01.2020
14:52
Kārlēn, kas tev grūti skolu piešaut un blakus mājas kontrolītei? =)
 
zelta zivtiņa
08.01.2020
15:00
Kādas vēl darbības varētu izgudrot, lai mērniekam būtu vairāk darba, bet valsts iestādes funkcionāriem visa informācija tiktu sagremota ielikta mutē???? Tā iet, kad kādam kaut kas tiek dots par velti. Tad tik rodas jaunas prasības. Tas vadzis kādreiz lūzīs???
 
cii
09.01.2020
08:17
Grafisko pielikumu studijā. Šis izklausās pēc RDPAD un RPBV pirksta.
 
cii
09.01.2020
08:17
Grafisko pielikumu studijā. Šis izklausās pēc RDPAD un RPBV pirksta.
 
zelta zivtiņa
09.01.2020
10:33
RDPADam diez vai no tā kāds labums būtu. Runā, ka tā ir pavisam konkrēta iestāde kāds piejūras valstiņas galvaspilsētas krastmalā.
 
Vidzemes seminārs
14.01.2020
13:04
Vidzemē strādājošais mērniek, 31.01. apmācības.
8h,KU+6h,Ģ+2h,Zie.
Vietu skaits ierobežots.
75 eiro, biedriem 40.
Tuvāk nebūs.
;)
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 21. janvāris

Vārda diena:

Agne, Agnese, Agnija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.