Запах прибыли приятен, от чего бы он ни исходил
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

"Jāņa Sēta" aicina mērniekus sadarboties un ievērot autortiesības 22.10.2019

Sviitra

Pirms gada „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" izplatīja paziņojumu mērniecības nozarē strādājošajiem, brīdinot, ka tās izgatavotu karšu nesaskaņota izmantošana ir autortiesību pārkāpums un nav pieļaujama. Šis aicinājums ir sasniedzis nozari un vairākas kompānijas, gan pavisam nelielas, gan arī starp apjomos lielākajiem mērniecības uzņēmumiem esošas, ir vienojušās ar karšu veidotājiem par legālu „Jāņa sētas” karšu fragmentu izmantošanu savā darbā. Tomēr uzņēmuma "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" Ģeotelpisko risinājumu biznesa virziena vadītājs Mareka Kilups vērš uzmanību, ka vēl vairāk ir tādu mērniecības uzņēmumu, kas nav vienojušies ar „Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, bet karšu fragmentus turpina izmantot ne vien uzņēmumu iekšējos procesos, bet arī oficiālos dokumentos. Šāda prakse ir ne vien „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” komerciālo interešu aizskārums, bet veido negodīgu konkurenci mērniecības uzņēmumu starpā, dodot priekšrocību tiem, kuri kartes izmanto nesaskaņoti un bez maksas.

Informācijā, ko „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" nosūtījusi portālam mernieks.lv, teikts, ka uzņēmums uzsāk sadarbību ar pašvaldību būvvaldēm, lai apkarotu šādu praksi, tāpat arī plāno vērsties pie valsts iestādēm un komersantiem, kuri ikdienas darbā izmanto mērnieku un nekustamo īpašumu vērtētāju izstrādāto dokumentāciju. „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" izsaka pateicību tiem godprātīgajiem mērniecības nozares uzņēmumiem, kuri respektē kartogrāfijas nozares uzņēmuma tiesības aizstāvēt savas pretenzijas uz radīto intelektuālo īpašumu un ir gatavi apmaksāt tā lietošanu. Visi, kuri vēlas sazināties ar ”Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, ir aicināti izmantot mājaslapā www.kartes.lv atrodamo kontaktinformāciju.

mernieks.lv redakcija

Комментарии:
 
22.10.2019
19:04
Paldies Jāņa Sēta par jūsu kartēm. Mūsu uzņēmums tās izmanto savos darbos un tās ļoti atvieglo darbu. Saprotams ka ir arī noslēgts šī resursa lietošaas līgums.
Ieteikums Jāņa Sētai - izveidojiet wms servisu ko var lietot mērieks, tas papildinās jūsu klientu rindas. Idejas jau savulaiku tika ar jums pārrunātas, bet rezultāts izpalika.
 
super ņirgāšanās
23.10.2019
17:07
super ņirgāšanās "jāņa sēta"vai pētera nav svarīgi , bet izmanto kaut vai piemēram kartogrāfiskus apzīmējumu - vispārpieņemtus un vēl pasludina ka tas esot viņu īpašums, par pārējo pat nav ko runāt .........savukārt mērnieks radot kartogrāfisku materiālu nezkādēļ nevar pretendēt uz autortiesībām ..............super valsts tā latvija
 
Oto
29.10.2019
15:01
WMS piekļuve ir iespējama caur geodatahub.lv.

WMS saite - https://api.geodatahub.eu/wms/service?apikey=[API Key]
Kur [API Key] ir izveidotā atslēga no geodatahub.

Cenas atkarīgas no pieslēgumu skaita mēnesī - https://portal.geodatahub.eu/billing/plans
Autortiesības laikam šeit - https://developer.geodatahub.eu/copywrite/
 
30.10.2019
09:13
Viss, ko izdodas ar šo panākt, ir veclaicīgi fotoaparātiņi dgn fonā...Izvēloties jebkuru no pieejamajiem līmeņiem.
 
Oto
30.10.2019
11:02
Jā tur ir problēma ar nepareizu norādi uz OnlineResource.

Jāpamaina pēc tam no Microstation izveidotā XWMS failā URL lauks uz "URL"http://api.geodatahub.eu/wms/service?apikey=[API Key]"/URL"
Kur [API Key] ir izveidotā atslēga no geodatahub.

Uzrakstīšu izstrādātājiem varbūt ir ieinteresēti izlabot.
 
30.10.2019
12:39
Paldies, tagad strādā!
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Today 2020. год 5. июнь
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.