Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

"Jāņa Sēta" aicina mērniekus sadarboties un ievērot autortiesības 22.10.2019

Sviitra

Pirms gada „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" izplatīja paziņojumu mērniecības nozarē strādājošajiem, brīdinot, ka tās izgatavotu karšu nesaskaņota izmantošana ir autortiesību pārkāpums un nav pieļaujama. Šis aicinājums ir sasniedzis nozari un vairākas kompānijas, gan pavisam nelielas, gan arī starp apjomos lielākajiem mērniecības uzņēmumiem esošas, ir vienojušās ar karšu veidotājiem par legālu „Jāņa sētas” karšu fragmentu izmantošanu savā darbā. Tomēr uzņēmuma "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" Ģeotelpisko risinājumu biznesa virziena vadītājs Mareka Kilups vērš uzmanību, ka vēl vairāk ir tādu mērniecības uzņēmumu, kas nav vienojušies ar „Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, bet karšu fragmentus turpina izmantot ne vien uzņēmumu iekšējos procesos, bet arī oficiālos dokumentos. Šāda prakse ir ne vien „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” komerciālo interešu aizskārums, bet veido negodīgu konkurenci mērniecības uzņēmumu starpā, dodot priekšrocību tiem, kuri kartes izmanto nesaskaņoti un bez maksas.

Informācijā, ko „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" nosūtījusi portālam mernieks.lv, teikts, ka uzņēmums uzsāk sadarbību ar pašvaldību būvvaldēm, lai apkarotu šādu praksi, tāpat arī plāno vērsties pie valsts iestādēm un komersantiem, kuri ikdienas darbā izmanto mērnieku un nekustamo īpašumu vērtētāju izstrādāto dokumentāciju. „Karšu izdevniecība Jāņa sēta" izsaka pateicību tiem godprātīgajiem mērniecības nozares uzņēmumiem, kuri respektē kartogrāfijas nozares uzņēmuma tiesības aizstāvēt savas pretenzijas uz radīto intelektuālo īpašumu un ir gatavi apmaksāt tā lietošanu. Visi, kuri vēlas sazināties ar ”Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, ir aicināti izmantot mājaslapā www.kartes.lv atrodamo kontaktinformāciju.

mernieks.lv redakcija

Komentāri:
 
22.10.2019
19:04
Paldies Jāņa Sēta par jūsu kartēm. Mūsu uzņēmums tās izmanto savos darbos un tās ļoti atvieglo darbu. Saprotams ka ir arī noslēgts šī resursa lietošaas līgums.
Ieteikums Jāņa Sētai - izveidojiet wms servisu ko var lietot mērieks, tas papildinās jūsu klientu rindas. Idejas jau savulaiku tika ar jums pārrunātas, bet rezultāts izpalika.
 
super ņirgāšanās
23.10.2019
17:07
super ņirgāšanās "jāņa sēta"vai pētera nav svarīgi , bet izmanto kaut vai piemēram kartogrāfiskus apzīmējumu - vispārpieņemtus un vēl pasludina ka tas esot viņu īpašums, par pārējo pat nav ko runāt .........savukārt mērnieks radot kartogrāfisku materiālu nezkādēļ nevar pretendēt uz autortiesībām ..............super valsts tā latvija
 
Oto
29.10.2019
15:01
WMS piekļuve ir iespējama caur geodatahub.lv.

WMS saite - https://api.geodatahub.eu/wms/service?apikey=[API Key]
Kur [API Key] ir izveidotā atslēga no geodatahub.

Cenas atkarīgas no pieslēgumu skaita mēnesī - https://portal.geodatahub.eu/billing/plans
Autortiesības laikam šeit - https://developer.geodatahub.eu/copywrite/
 
30.10.2019
09:13
Viss, ko izdodas ar šo panākt, ir veclaicīgi fotoaparātiņi dgn fonā...Izvēloties jebkuru no pieejamajiem līmeņiem.
 
Oto
30.10.2019
11:02
Jā tur ir problēma ar nepareizu norādi uz OnlineResource.

Jāpamaina pēc tam no Microstation izveidotā XWMS failā URL lauks uz "URL"http://api.geodatahub.eu/wms/service?apikey=[API Key]"/URL"
Kur [API Key] ir izveidotā atslēga no geodatahub.

Uzrakstīšu izstrādātājiem varbūt ir ieinteresēti izlabot.
 
30.10.2019
12:39
Paldies, tagad strādā!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Šodiena 2020. gada 29. septembris

Vārda diena:

Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.