Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

“Mācību un konsultāciju centrs ABC” izbeidz Sertificēšanas biroja darbību 30.08.2019

Sviitra

2019. gada 29. augustā SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC” (turpmāk - ABC) izsūtīja vēstuli sertificētajām personām par lēmumu izbeigt Sertificēšanas biroja darbību 2019. gada 30. septembrī. Atsaucoties uz minēto informāciju, Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija un Latvijas Mērnieku biedrība aicina sertificētās personas pārreģistrēties.

Lai sertificētām personām atvieglotu un skaidrotu pārreģistrēšanos, Latvijas Mērnieku biedrības Sertifikācijas centrs (turpmāk - LMB SC) ir sagatavojis un aprakstījis turpmākās darbības:

1. Sertificētā persona aizpilda sagatavoto iesnieguma veidlapu par pārreģistrēšanos un to paraksta.

2. Iesniegumu nosūta LMB SC un ABC.

3. ABC nodod sertificētās personas dokumentāciju LMB SC.

4. LMB SC pārreģistrē sertificēto personu un izsniedz tai atbilstošu sertifikātu (ar jaunu LMB SC numuru) un sertificētā persona turpina savu profesionālo darbību.

5. Likvidētās sertificēšanas institūcijas izsniegtais sertifikāts ir spēkā līdz brīdim, kad sertificētā persona saņem jaunās sertificēšanas institūcijas izsniegto sertifikātu, bet ne ilgāk kā š.g. 29. novembrim.

Par turpmāko lūdzam sekot LMB SC tīmekļa vietnē www.sc.lmb.lv vai ar jautājumiem vērsties sc@lmb.lv.

Komentāri:
 
31.08.2019
06:17
Pieņemu, ka ABC lēmums, par darbības izbeigšanu mērnieku sertifikācijā, ir pārsteigums lielam skaitam nozarē strādājošo. Vismaz tas, cik ātri tiek izpildīta TM vīzija par sertifikāciju mērniecības nozarē. ''Laime'' kas noveļas uz LMB pleciem ir 2 reizes lielāka par patreizējo SC apjomu un kapacitāti. Procesam noritot plānveidīgi, TM līdz 2020.gada novembrim izstrādātu grozījumus un pārejas noteikumus, process notiktu saprotamāk. Pašlaik pastāv bažas par zināmu haosu. Pieļaujot, ka tas nevienam nav vajadzīgs, tāpēc uzdošu man radušos jautājumus publiski, kā arī aicinu pārējos kolēģus ar konkretizējošiem jautājumiem palīdzēt procesa virzībai.
 
31.08.2019
07:06
Uz 29.augusta ABC vēstuli, LMB SC reaģēja nekavējoties, paldies. Nozarē ir arī SIA ''Sertifikācijas centrs'' kurš nodarbojas ar mērnieku sertifikāciju, ļoti gribētos dzirdēt viņu viedokli.
ABC SC savu darbību izbeidz 30.septembrī. Skaidrs, ka rakstīt uzaicinājumus KU pēc šī datuma nevarēs. Vai jaunajā SC būs jāiesniedz iesākto lietu saraksts kurās nododot reģistrēt VZD robežaktā būs vecais sert. Nr. bet plānā jau jaunais?
Kas notiek ar uzraudzību. Ja ABC nav veicis plānveida uzraudzību un sertifikāta darbības termiņš beidzas 12.12.2019., vai tiks pārbaudītas iesniegtās lietas ar ABC sertifikātu vai gaidītas jaunās?
Sūdzības. Kā LMB izskatīs sūdzību par mērnieka darbībām kuras veiktas ABC laikā.
Samaksa par sertifikātu. Mērnieks vai viņa uzņēmums ir samaksājis ABC par 2019.gadu noteiktu summu par gada uzraudzību. Kas notiek ar oktobri, novembri un decembri. Jāprasa atmaksāt no ABC un LMB rakstīs jaunu rēķinu? Kāds būs izcenojums, jo ir mainījušies 1011, kas paredz citas darbības uzraudzībā? Tiesiskā paļāvība? Kas notiek ja kāds uzņēmums ir paņēmis apjoma atlaidi un samaksājis 45 mērniekiem par kopā 100 sertifikātiem uzreiz par 5 gadu periodu.
Izcenojumi par uzraudzību objektīvi pieaugs, vai būs kādas diskusijas un pamatojumi?
Lai mums visiem kopā izdodas;)
 
01.09.2019
13:19
Īss ieskats par sertifikācijas attīstību:
http://lkga.lv/iss-atskats-vesture-par-mernieku-sertifikaciju/
 
2.septembris
02.09.2019
07:07
sis būtu gana labs "sākuma punkts"- kāda velna pēc ir OBLIGĀTI jāpārņem visi "sūdabrālī"- lmb sc būtu labs precedents sākt atsijāt liekēžus:
- parakstītāju armiju
- personas kuras ne leģitīmā ceļā ieguvušas sertifikātus - likums par reglamentētajām profesijām!
šādā veidā beidzot LMB varētu parādīt ka ir rīcībspējīga organizācija.
 
grāmatvedis
02.09.2019
09:38
ceru ka viss notiks atbilstoši likumā noteiktajam:
Ministru Kabineta noteikumu Nr.1011 „Personu sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības kārtība ģeodēzijā, zemes ierīcībā un zemes kadastrālajā uzmērīšanā” 25. un 26.punktā ir noteikta kārtība, kā rīkoties mērniekiem šādos gadījumos:
1) Ja sertificēšanas institūcija beidz pastāvēt (turpmāk – likvidētā sertificēšanas institūcija), tā rakstiski informē visas sertificētās personas, kurām tā izsniegusi sertifikātu, un sertificētās personu lietu, kā arī attiecīgo reģistra informāciju nodod citai sertificēšanas institūcijai, kurā sertificētā persona nolēmusi pārreģistrēties (turpmāk – jaunā sertificēšanas institūcija),
2) Sertificētā persona divu mēnešu laikā pēc minētās informācijas saņemšanas no likvidētās sertificēšanas institūcijas iesniedz jaunajā sertificēšanas institūcijā iesniegumu par pārreģistrēšanos, vienlaikus rakstiski par to informējot likvidēto sertificēšanas institūciju.
Jaunā sertificēšanas institūcija, mēneša laikā pēc iesnieguma par pārreģistrēšanos saņemšanas, pārreģistrē sertificēto personu un izsniedz tai atbilstošu sertifikātu saskaņā ar šo noteikumu 21.punktu, kā sertifikāta darbības termiņu norādot sertificētajai personai iepriekš izsniegtajā sertifikātā norādīto darbības termiņu.
Likvidētās sertificēšanas institūcijas izsniegtais sertifikāts ir spēkā līdz brīdim, kad sertificētā persona saņem jaunās sertificēšanas institūcijas izsniegto sertifikātu, bet ne ilgāk kā trīs mēnešus no dienas, kad saņemta informācija par sertificēšanas institūcijas likvidāciju.

tātad ...........I Z S N I E D Z (lūdzu iegaumējiet šo) - nevis izsniedz par maksu!!!
 
ttt
02.09.2019
11:15
Nekas nenotiek bez maksas. Vai tad ja kādam mērniekam atņem sertifikātu procesa gaitā, vai tas nomirst, nākamajam BEZ maksas ir tas darbs jāpabeidz?
 
Par cenām!
02.09.2019
12:29
http://sc.lmb.lv/wp-content/uploads/2018-03-15_LMB-cenradis.pdf
Ņemiet vērā, ka ne jau LMB SC ir vainojams pie SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC” likvidācijas .....! Elektroniska sertifikāta izgatavošana: Bezmaksas! Par pārējo nezinu, kas būs - «Не виноватая я! Он сам пришел!» ...
 
vainīgs - par cenām!
02.09.2019
14:05
Patiešām, bija tik daudz vietu, kur varēja doties, bet viņi izvēlējās šo SC un joprojām nevēlas maksāt!!
 
grāmatvedis 2
02.09.2019
14:14
yups, teicu - lasiet uzmanīgi - likumdevējs NAV noteicis tādu darbību izgatavo sert. par maksu vai kā savādāk - pārdod, dāvina , uttt.. šeit ir VALSTS VALODĀ UZRAKSTĪTS - I Z S N I E D Z UN NAV NEKĀ CITA TĀ KA NE IZDOMĀJIET VELOSIPĒDU , JA KĀDS NEPROT LASĪT - ir sācies septembris - marš uz skolu mācīties !
šis ir unikāls gadījums LV tā ka jābūt tā kā noteikts un ne citādi.
 
atnāksiet, tad lemsim!
02.09.2019
15:25
MK noteikumi Nr. 1011, 3.punkts: Sertificēšanas institūcijai ir tiesības saņemt samaksu par tās sniegtajiem pakalpojumiem, bet LMB SC neņems no Jums naudu, jo nav apstiprināts cits cenrādi, tā ka nāciet droši. Par pārējo nezinu, kas būs - «Не виноватая я! Он сам пришел!» ...
 
grāmatvedis 3
02.09.2019
17:25
LMB SC "cenrādī"nav spec , extra gadījums paredzēts - ja likvidē(jas) cits (konkurents) tā ka lasiet uzmanīgāk
 
LMB SC atbildība
02.09.2019
18:26
Rakstu iesniegumu, bet nevaru atrast LMB SC reģistrācijas datus, kas viņi ir: fiziska vai juridiska persona? Gribās zināt, kā viņi atbildēs par maniem nodotiem datiem un ziņām, kāds atbildības MAX limits? Kas segs zaudējumus?
 
Info
13.09.2019
08:47
Sertifikācijas centri sola līdz 20.09. publiskot 2020.gada cenrādi.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 12. jūlijs

Vārda diena:

Indriķis, Ints, Namejs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.