Люди чаще капитулируют, чем терпят крушение
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

Mērnieku sporta spēlēs mērojas spēkiem laivošanā 23.08.2019

Sviitra
Mērnieku sporta spēles šogad norisinājās Latgales pusē, vienā no skaistākajiem Latvijas dabas apvidiem - Daugavas lokos. Līdzīgi kā pērn, kad mērnieki sacentās auto rallijā, arī šoreiz spēļu organizatori piedāvāja jaunu un mērnieku spēlēs neierastu sacensību formātu - laivu braucienu.
 
Kā stāsta viens no sporta spēļu dalībniekiem Ivars Nudiens, laika apstākļi bijuši ļoti patīkami, īsti vasarīgi - spīdējusi saule, pūtis neliels vējiņš, bijis diezgan karsts. Sacensību drudzī dabas ainavu baudīšanai laiks gan neesot atlicis, taču to varēts darīt nākamajā dienā, laivojot jau mierīgā garā vai apmeklējot kādu no Daugavas loku skatu torņiem.   
 
Kopumā laivu braucienā piedalījušās 12 komandas ar 43 laivām (lai kvalificētos sacensībām, vienai komandai vajadzēja nokomplektēt vismaz trīs laivas, varēja būt arī vairāk) un aptuveni 100 dalībniekiem. Lielākajā vairumā laivu bijuši pa diviem airētājiem, dažās arī trīs. Tomēr līdzvērtīgu konkurenci tas būtiski neesot ietekmējis - lielākām ekipāžām, iespējams, tikt uz priekšu bijis pat grūtāk. “Šaubos, vai trīs cilvēku atrašanās laivā kādam varēja dot priekšrocību,” spriež I. Nudiens (aplūkojot sacensību fotogrāfijas, pavisam droši var secināt, ka vienai no laivām trešais ekipāžas dalībnieks pavisam noteikti nedeva priekšrocības, jo tas bija... suns!). 
 
Sacensību kopvērtējumā vērā tika ņemta ne tikai laivu brauciena ātrumposma disciplīna, bet arī foto orientēšanās. Foto orientēšanās pirmie kontrolpunkti bija meklējami Lielbornes muižas apkārtnē (vietā, kur tika dots starts arī laivu ātrumposmam). Daži no nākamajiem kontrolpunktiem bijuši pamatīgāk noslēpti. Divi atradušies netālu no lauku mājām, un, lai tos sasniegtu, bijis jāuzskrien pamatīgā kalniņā. Nekādi starpgadījumi ar tuvējo māju saimniekiem vai vaļā palaistiem suņiem neesot atgadījušies. Foto orientēšanās sacensību finiša daļā neparasti bijis tas, ka pēdējais posms bijis jāairē pret straumi (jāpabrauc garām finiša vietai un tad jāairē atpakaļ). Te svarīga bijusi komandu izvēlētā stratēģija.     
     
Pēc laivu ātrumposma komandas piedalījās trešajā sacensību etapā, kas arī bijis gana savdabīgs - alpīnā futbola mači. Jau pats spēles nosaukums norāda uz saistību ar futbolam neierastu reljefu. “Laukums bija nelīdzens, atradās nogāzē. Spēle notika ar regbija bumbu. Katrā komandā bija trīs pāri, un šiem spēlētāju pāriem rokas bija sasietas kopā,” stāsta I. Nudiens. Tomēr kopējais skats nemaz neesot bijis tik amizants un neveikls, kā varētu šķist.      
    
Jāpiebilst, ka daži no sacensību dalībniekiem uztvēruši tās pavisam nenopietnā garā - kamēr citi airējuši vaiga sviedros, kāds relaksēti gulējis uz SUP dēļa un vienkārši ļāvies likteņupes plūsmai. Savukārt vēl kāds airējis laivu, būdams ģērbies vien “Ādama kostīmā” (uzvilcis tikai cepuri). 
 
Sacensību kopvērtējumā uzvaras laurus plūca “Geo Development”, kas bija ātrākie laivu brauciena ātrumposmā, otrie alpīnā futbola sacensībās un ceturtie foto orientēšanās disciplīnā. Otro vietu kopvērtējumā ieguva “RE Mērnieks 1”, bet trešo - “Kurzemes sliņķi”. Rezultātu tabula 
 
 
Ikars Kubliņš, Mernieks.lv
Комментарии:
 
Bēdu ieleja
26.08.2019
10:41
Nozare ir MIRUSI ekonomiski un morāli.
 
Viktors
27.08.2019
14:13
Paldies organizatoriem.
Tas bija FORŠAS sacensības!!!
 
28.08.2019
14:26
Paldies!
It sevišķi, gādātājam Šķēpam!!!
 
Āpsis
28.08.2019
23:48
Paldies organizatoriem. Bij ļoti labs pasākums!
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Arrow_left 2020. год август Arrow_right
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Today 2020. год 7. август
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.