Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Mērnieku sporta spēlēs mērojas spēkiem laivošanā 23.08.2019

Sviitra
Mērnieku sporta spēles šogad norisinājās Latgales pusē, vienā no skaistākajiem Latvijas dabas apvidiem - Daugavas lokos. Līdzīgi kā pērn, kad mērnieki sacentās auto rallijā, arī šoreiz spēļu organizatori piedāvāja jaunu un mērnieku spēlēs neierastu sacensību formātu - laivu braucienu.
 
Kā stāsta viens no sporta spēļu dalībniekiem Ivars Nudiens, laika apstākļi bijuši ļoti patīkami, īsti vasarīgi - spīdējusi saule, pūtis neliels vējiņš, bijis diezgan karsts. Sacensību drudzī dabas ainavu baudīšanai laiks gan neesot atlicis, taču to varēts darīt nākamajā dienā, laivojot jau mierīgā garā vai apmeklējot kādu no Daugavas loku skatu torņiem.   
 
Kopumā laivu braucienā piedalījušās 12 komandas ar 43 laivām (lai kvalificētos sacensībām, vienai komandai vajadzēja nokomplektēt vismaz trīs laivas, varēja būt arī vairāk) un aptuveni 100 dalībniekiem. Lielākajā vairumā laivu bijuši pa diviem airētājiem, dažās arī trīs. Tomēr līdzvērtīgu konkurenci tas būtiski neesot ietekmējis - lielākām ekipāžām, iespējams, tikt uz priekšu bijis pat grūtāk. “Šaubos, vai trīs cilvēku atrašanās laivā kādam varēja dot priekšrocību,” spriež I. Nudiens (aplūkojot sacensību fotogrāfijas, pavisam droši var secināt, ka vienai no laivām trešais ekipāžas dalībnieks pavisam noteikti nedeva priekšrocības, jo tas bija... suns!). 
 
Sacensību kopvērtējumā vērā tika ņemta ne tikai laivu brauciena ātrumposma disciplīna, bet arī foto orientēšanās. Foto orientēšanās pirmie kontrolpunkti bija meklējami Lielbornes muižas apkārtnē (vietā, kur tika dots starts arī laivu ātrumposmam). Daži no nākamajiem kontrolpunktiem bijuši pamatīgāk noslēpti. Divi atradušies netālu no lauku mājām, un, lai tos sasniegtu, bijis jāuzskrien pamatīgā kalniņā. Nekādi starpgadījumi ar tuvējo māju saimniekiem vai vaļā palaistiem suņiem neesot atgadījušies. Foto orientēšanās sacensību finiša daļā neparasti bijis tas, ka pēdējais posms bijis jāairē pret straumi (jāpabrauc garām finiša vietai un tad jāairē atpakaļ). Te svarīga bijusi komandu izvēlētā stratēģija.     
     
Pēc laivu ātrumposma komandas piedalījās trešajā sacensību etapā, kas arī bijis gana savdabīgs - alpīnā futbola mači. Jau pats spēles nosaukums norāda uz saistību ar futbolam neierastu reljefu. “Laukums bija nelīdzens, atradās nogāzē. Spēle notika ar regbija bumbu. Katrā komandā bija trīs pāri, un šiem spēlētāju pāriem rokas bija sasietas kopā,” stāsta I. Nudiens. Tomēr kopējais skats nemaz neesot bijis tik amizants un neveikls, kā varētu šķist.      
    
Jāpiebilst, ka daži no sacensību dalībniekiem uztvēruši tās pavisam nenopietnā garā - kamēr citi airējuši vaiga sviedros, kāds relaksēti gulējis uz SUP dēļa un vienkārši ļāvies likteņupes plūsmai. Savukārt vēl kāds airējis laivu, būdams ģērbies vien “Ādama kostīmā” (uzvilcis tikai cepuri). 
 
Sacensību kopvērtējumā uzvaras laurus plūca “Geo Development”, kas bija ātrākie laivu brauciena ātrumposmā, otrie alpīnā futbola sacensībās un ceturtie foto orientēšanās disciplīnā. Otro vietu kopvērtējumā ieguva “RE Mērnieks 1”, bet trešo - “Kurzemes sliņķi”. Rezultātu tabula 
 
 
Ikars Kubliņš, Mernieks.lv
Komentāri:
 
Bēdu ieleja
26.08.2019
10:41
Nozare ir MIRUSI ekonomiski un morāli.
 
Viktors
27.08.2019
14:13
Paldies organizatoriem.
Tas bija FORŠAS sacensības!!!
 
28.08.2019
14:26
Paldies!
It sevišķi, gādātājam Šķēpam!!!
 
Āpsis
28.08.2019
23:48
Paldies organizatoriem. Bij ļoti labs pasākums!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 7. augusts

Vārda diena:

Madars, Alfrēds, Fredis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.