Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Kā atvērtie dati pieejama LĢIA sagatavotā krāsainā ortofotokarte 29.07.2019

Sviitra
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka, sākot ar 2019. gada 15. jūliju kā atvērtos datus nodrošina arī krāsainā spektra ortofotokarti visai Latvijas teritorijai. Ortofotokartes, kas izgatavotas no 2016. līdz 2018. gadam, bez maksas var lejupielādēt un izmantot jebkurš interesents. Piekļuve šiem datiem tiek nodrošināta no valsts loģiski vienotā datu centra infrastruktūras, jo tehniskās infrastruktūras kapacitātes ierobežojumu dēļ šos datus nebija iespējams izvietot valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā, tā kā fiziskais datu apjoms ir ļoti liels. Šobrīd šis pakalpojums ir pieejams Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras mājas lapā www.lgia.gov.lv/lv/node/335. Drīzumā saite uz ortofotokarti būs pieejama Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv un Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv. 
 
Līdz ar to Aģentūra ir pilnībā izpildījusi Ministru kabineta 2018. gada 6. februāra sēdes lēmumu (protokols Nr.7, 30§ 2.punkts), kas paredzēja, ka pēc grozījumiem saistītajos normatīvajos aktos un atbilstoša finansējuma saņemšanas, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai ir jāsniedz topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 visai Latvijas teritorijai, Latvijas pārskata karte mērogā 1:250 000 visai Latvijai teritorijai, Latvijas ortofotokarte krāsainā spektrā, digitālais reljefa modelis ar regulāro tīkla soli 20m visai Latvijas teritorijai, Latvijas vietvārdu datu bāze un Latvijas ģeodēziskā tīkla datu bāze kā atvērtie dati.
 
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir pieņēmusi lēmumu atvērt arī no aerolāzerskenēšanas datiem sagatavotā digitālā augstuma modeļa pamatdatus. Līdz ar to, izmantošanai bez ierobežojumiem, lietotājiem būs pieejamas jau vairākas, ļoti pieprasītas ģeotelpisko datu kopas, kas ir sagatavotas oficiālā, par ģeotelpisko pamatdatu sagatavošanu atbildīgā valsts institūcijā.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.