Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Latvijas Mērnieku Biedrības valdes sēdē (11.02.2009) 13.02.2009

Sviitra
LMB valdes priekšsēdētājs A.Mazkalniņš informēja valdi par tikšanās laikā izrunāto ar Valsts zemes dienesta (VZD) vadību.

VZD ģenerāldirektore A.Kveska apsolīja, ka dienestā tiks atcelts strikti noteiktais un ievērotais zemes ierīcības projektu izsniegšanas termiņš - 1.mēnesis. Projektus varēs saņemt uzreiz pēc to izskatīšanas.

Marta beigās vai aprīļa sākumā VZD varētu noorganizēt semināru mērniekiem par kadastra lietu pārbaužu rezultātiem un VZD aktualitātēm.

Jauna tipa līgums ar mērniekiem būs izstrādāts marta beigās.

VZD aicināja Mērnieku biedrību paziņot saviem biedriem lai tie pasteidzas izlabot atgrieztās kadastrālās uzmērīšanas lietas. Ir liels skaits lietu, kas tiek labotas jau ilgāk kā 4 mēnešus.

VZD informēja, ka vēl aizvien 14 mērniecības uzņēmumi nav iesnieguši atskaites par 2008.gadā veiktajiem darbiem zemes ierīcībā un kadastrālajā uzmērīšanā. Atskaišu iesniegšanas termiņš bija 1.februāris. Šajā sakarā Mērnieku biedrība aicina kavētājus iesniegt minētās atskaites VZD.

Izvērsās diskusija ar VZD par mērniecībā specializējušos juridisko personu reģistru. VZD nostāja ir, ka reģistrs nav vajadzīgs. Esot vajadzīgs tikai sertificēto personu reģistrs. Mērnieku biedrības nostāja ir, ka juridisko personu reģistrs ir nepieciešams - tas atvieglotu, gan paša zemes dienesta darbu gan mērniecības klientu ikdienu. Jautājums palika atklāts.


Uz Ģeotelpiskās informācijas likumprojekta apspriešanu 16.februārī tiek deleģēti biedrības biedri Elita Baklāne, Kaspars Kojalovičs un Andris Mazkalniņs. Diskutējamie jautājumi ir par kartogrāfisko darbu autortiesībām un liela mēroga topogrāfisko uzmērījumu uzturēšanas principiem.


Pēdējā laikā Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija (LKĢA) ir atjaunojusi aktīvu darbību. Šajā sakarā, lai efektīvi risinātu valstiski svarīgus ar mērniecību saistītus jautājumus, A.Mazkalniņš ierosina LMB un LKĢA ciešu sadarbību. Kā pirmais solis varētu būt kopīgi rīkots abu organizāciju valdes sēdes. Klātesošie ierosināja jau nākamo valdes sēdi rīkot kopīgu.


Lai veiksmīgāk risinātu dažādus ar likumdošanu, apmācību kursu un sporta spēļu organizāciju saistītus jautājumus, tika izveidotas darba grupas no trijām personām katrā.


Sporta spēļu rīkošanai atrasta veiksmīga vieta pie jūras - kempings "Jēņi". Interesenti aicināti apskatīt kempinga mājas lapā pieejamo informāciju. Sporta spēles tiks organizētas vasaras vidū, datums tuvākajā laikā tiks precizēts. Spēļu galvenās vadlīnijas - par samērīgu cenu piedāvāt plašas sportošanas, izklaides un atpūtas iespējas. Tiks dota iespēja pašiem mērniekiem izpausties gan mākslinieciski, gan vadot un tiesājot dažādās aktivitātes.


Valdes locekle E.Baklāne apņēmās apkopot informāciju Eiropas mērnieku komitejas mājas lapas aktualitātēm par Latviju.


No biedrības ir izstājusies viena juridiska persona un iestājusies viena fiziska persona.

Kaspars Kojalovičs
Komentāri:
 
Anonīms
20.02.2009
08:09
Visūr tikai LMB, kur tad ir asociācija?
 
Anonīms
03.06.2009
23:51
asociācijā loši, neko nedar
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 31. oktobris

Vārda diena:

Valts, Rinalds, Rinalda
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.