Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Eiropas Komisijas projekts ikvienam piedāvā iespēju piedalīties Eiropas kosmosa nozares attīstīšanā 05.02.2019

Sviitra

 Kosmoss ir to nozaru skaitā, kas pēdējos gados strauji attīstās. Tieši šī nozare plāno sniegt daudz inovāciju, jaunas darbavietas un piedāvāt jaunu tirgus potenciālu. Lai Eiropa neatpaliktu no straujajiem sasniegumiem kosmosa nozarē pasaulē, aprīlī tiks publicēts interneta portāls www.spacehatch.eu, kas pašlaik aicina ikvienu kosmosa nozares profesionāli, entuziastu, uzņēmumus, projektus un studentus iesaistīties interesanta satura veidošanā portālam.

 
Jau iepriekš tika minēts, ka HATCH ir Horizon 2020 projekts, kura izstrādi finansē Eiropas Komisija, lai izveidotu vienotu resursu visai kosmosa nozarei Eiropā, kur aktuālu informāciju varēs iegūt gan kosmosa nozares entuziasti, gan profesionāļi. Projektu īsteno pieci uzņēmumi no Apvienotās Karalistes, Polijas, Spānijas un Portugāles, kā arī digitālās komunikācijas uzņēmums "WIT Berry" no Latvijas.
 
"WIT Berry" vadītāja Linda Kimeiša: "Šis projekts ir neparasts tāpēc, ka portālu varēs lietot gan amatieri, gan profesionāļi. Aizraujošā veidā iesācēji varēs apgūt dažādus faktus par kosmosu, kā arī pakāpeniski sākt izprast nozares specifiku un, kas zina, varbūt saskatīt tajā jaunas uzņēmējdarbības potenciālu. Kā zināms, kosmosa nozare vairs neaprobežojas ar raķešu un satelītu laišanu gaisā. Tieši faktu sadaļai mēs aicinām ikvienu pieteikt paša veidoto saturu. Arī šāda sadarbība ir neparasta un līdz šim Eiropas kosmosa nozarē nav tik plaši īstenota."
 
Sadaļu, kuras izveidē ir iespējams piedalīties, sauc "Quick Knowledge". Tie ir īsi, ar kosmosu saistīti fakti, kuru teksta apjoms nepārsniedz 255 rakstzīmes. Tematu loks ir neierobežots: satelīti, melnie caurumi, teleskopi, pētījumu rezultāti, planētas, ko ēd kosmonauti u. c. Savu saturu līdz 10. martam var iesniegt projekta mājaslapā www.spacehatch.eu. Viens no satura konkursa dalībniekiem laimēs izcilu teleskopu no Sky Hunters vairāk nekā 600 eiro vērtībā. Plašāka informācija par konkursu, kā arī dažādi piemēri ir publicēti projekta mājaslapā www.spacehatch.eu.
 
Par projektu HATCH
 
Projekta HATCH uzdevums ir izveidot un publicēt tīmekļa portālu, kur būs apkopota iespējami plaša informācija par kosmosa nozari Eiropā: projekti, uzņēmumi, notikumi, projektu rezultāti, konkursi, jaunumi, kā arī izglītojoša informācija kosmosa entuziastiem. Projekta HATCH mērķis ir kļūt par galveno izziņas avotu nozarē. Vairāk informācijas par projektu HATCH skatiet www.spacehatch.eu.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2019. gada 20. jūlijs

Vārda diena:

Ramona, Ritma
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.