Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Turpinās attīstīt klimata hakatonā RTU radītas idejas 31.10.2018

Sviitra

 2018. gada 30. oktobrī - 24 stundu hakatonā "Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018" radītās idejas komandas varēs attīstīt, izmantojot "Copernicus Accellerator" un "Climate-KIC" atbalsta programmas, interesi sadarboties pauž arī pašvaldības.

 
Starptautiskais hakatons "Copernicus Hackathon and Climathon" 26. un 27. oktobrī notika 100 pasaules pilsētās. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā tika meklēti risinājumi satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā pilsētu pārvaldīšanā. Komandām bija jārisina Salacgrīvas novada, Cēsu, Jelgavas, Liepājas un Valmieras pašvaldības vai pašu definēti izaicinājumi, kas saistīti ar klimata pārmaiņu izraisītām sekām.
 
Uzvarēja ideja "ForestWatch" par "Copernicus" un citus satelītu datu izmantošanu, kontrolējot patvaļīgu mežu izciršanu un tā veicinot CO2 akumulēšanas iespējas. Turpināt idejas attīstību komandai ļaus 3500 eiro naudas balva un iespēja piedalīties "Copernicus Accelerator" programmā. Savukārt piedalīties Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas "Climate-KIC" atbalsta programmā varēs ideja "Duster" par vēja sētu, kas ļaus mazināt ogļu pārkraušanas darbos Liepājas ostā radīto putekļu piesārņojumu.
 
"Lielais dalībnieku skaits - vairāk nekā 60 cilvēku - un pašvaldību atsaucība parāda, ka klimata pārmaiņu tēma ir aktuāla un Latvijā ir profesionāļi, kuri ir gatavi un vēlas strādāt pie jaunu zaļo tehnoloģiju izstrādes, un ir tirgus, kam risinājumi ir nepieciešami," uzsver hakatona organizatore, RTU "Climate-KIC HUB Latvia" projektu vadītāja Santa Krastiņa.
 
Vairākas hakatonā radītas idejas pašvaldības atzina par noderīgām un konkurētspējīgām. Valmiera, kas hakatonā meklēja risinājumu, kā ar salīdzinoši maziem ieguldījumiem apzināt automašīnu plūsmu, atzinīgi novērtēja pat trīs risinājumus. Studenti apliecināja, ka visefektīvāk būtu plūsmas analīzei izmantot īpašu programmatūru un datus no videokameru tīkla, kas papildināts ar pārvietojamām kamerām lielākajos krustojumos, pauž Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā vadītāja Ieva Alhasova, uzsverot, ka tas saskan ar pilsētas plānotajām aktivitātēm. Valmieras novērtēja arī Jelgavas mestam izaicinājumam izstrādātu eko produktu centra atslogošanai no automašīnām, kas sasaucas ar tās jauno zīmolu un vērtībām.
 
"Lai cīnītos ar 21. gadsimta vides problēmām un klimata pārmaiņu ietekmi, kā arī spētu izsekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, nākas meklēt jaunus sadarbības un inovācijas veidošanas formātus. 24 stundu hakatons ir viens no efektīvākajiem formātiem - tas apvieno dažādu jomu profesionāļus, saved kopā problēmu identificētājus ar risinātājiem un rezultātā diennakts laikā paveic to, kas citkārt prasītu vairāku mēnešu darbu," norāda Guna Dātava, Vides risinājuma institūta (VRI) projektu vadītāja.
 
Hakatons notika "Copernicus Hackaton" un "Climate-KIC" programmās, to organizēja VRI un RTU Dizaina fabrika. RTU ir "Climate-KIC" pārstāvis Latvijā. "Copernicus" ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, tās ietvaros izveidota "Sentinel" satelītu flote nodrošina brīvpieejas datus un aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. VRI ir "Copernicus Relay" un "Copernicus Academy" tīklu pārstāvis Latvijā.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodiena 2019. gada 26. jūnijs

Vārda diena:

Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.