Magones
Magones
Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Valdība Latvijas Pašvaldību savienībai apliecina, ka jūras un jūras liedaga nonākšana privātīpašumā netiks pieļauta 19.09.2018

Sviitra

 28. augustā Ministru kabineta (MK) sēdē, skatot noteikumu projektam “Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 10. aprīļa noteikumos nr. 263 “Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumi”” pievienotos Ministru kabineta protokoluzdevumus ministrijām, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece Sanita Šķiltere norādīja, ka jānosaka īsāks termiņš valstij piederošās jūras piekrastes joslas atspoguļojumam kadastrā, tas jau bija jāizdara līdz 2016. gada 31. decembrim.

 
Lai arī valdībā šis ieteikums palika nesadzirdēts, tomēr tā viennozīmīgi apliecināja, ka jūra un jūras liedags līdz pat vietai, kuru sasniegušas vai nākotnē sasniegs jūras augstākās bangas, pieder tikai un vienīgi valstij. Iepriekš valsts pārvaldes institūcijas maldīgi uzskatīja, ka krasta eroziju rezultātā zūd valsts īpašums, līdz ar to gan liedags, gan jūra nonāk privātīpašumā.
 
LPS argumentācija balstās uz nopietnu izpēti, par ko jāpateicas zvērinātam advokātam Laurim Liepam, kas pro bono sniedza izvērstu juridisko analīzi, viennozīmīgi pierādot, ka jūras piekraste līdz pat vietai, kuru sasniedz jūras augstākās bangas, pieder valstij, neatkarīgi no dabiskās krasta erozijas procesiem.
 
2014. gada 30. oktobrī pieņemtajā Zemes pārvaldības likumā Ministru kabinetam ir uzdots līdz 2016. gada 31. decembrim izdot noteikumus par kārtību, kādā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrē un aktualizē informāciju par jūras piekrastes joslu, kuru sasniegušas jūras augstākās bangas. Atbilstoši MK 28. augusta uzdevumiem šie noteikumi ministrijām jāizstrādā nākamo gadu laikā. Līdz ar to uz korektu atspoguļojumu kadastrā visdrīzāk būs jāgaida līdz pat 2021. gada 31. decembrim. Lai arī LPS piedāvāja jau konkrētu risinājumu Ministru kabineta noteikumiem, tomēr valdība piekrita ministrijām, ka sākotnēji jāveic pētījums un tikai tad jāizstrādā konkrēta kārtība, kādā kadastrā nodrošina valsts īpašuma atspoguļošanu.
 
LPS rosināja noteikt, ka jūras piekrastes sauszemes daļa un jūras piekrastes ūdeņi tiek noteikti un aktualizēti kamerāli (kartogrāfiski bez uzmērīšanas dabā) ne biežāk kā reizi gadā, balstoties uz jaunākajām ortofoto kartēm un piekrastes digitālā reljefa modeļa aerolāzerskenēšanas rezultātiem - digitālajiem reljefa datiem, kurus iegūst un izgatavo Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra.
 
Ortofoto kartēs Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra digitāli attēlo jūras krasta līniju atbilstoši ilggadējam vidējam ūdenslīmenim un līniju, kuru ir sasniegušas jūras augstākās bangas.
 
Valsts zemes dienests kamerāli, balstoties uz Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ortofoto kartē attēlotajām līnijām (jūras krasta un vietas, kuru sasniedz jūras augstākās bangas), izveido, aktualizē un reģistrē atbilstošas zemes vienības, kā īpašnieku reģistrējot Latvijas valsti.
 
Informāciju sagatavoja Jana Bunkus, Latvijas Pašvaldību savienības Komunikācijas nodaļas vadītāja, padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodiena 2019. gada 25. jūnijs

Vārda diena:

Maiga, Milija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.