Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LĢIA uzsāk vairāku datu kopu atvēršanu 21.08.2018

Sviitra

 Aizsardzības ministrija, pamatojoties uz valdības 6. februāra sēdē doto uzdevumu, apņēmusies padarīt sabiedrībai bez maksas pieejamas vairākas ģeotelpisko datu kopas.

Ministrijas sagatavotajā un valdības sēdē nesen izskatītajā informatīvajā ziņojumā pausts, ka Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) nodrošinās sabiedrībai bez maksas (atvērs) sešas ģeotelpisko datu kopas: 1) topogrāfisko karti mērogā 1:50 000 visai Latvijas teritorijai; 2) Latvijas pārskata karti mērogā 1:250 000 visai Latvijas teritorijai; 3) ortofotokartes krāsainā spektrā; 4) digitālo reljefa modeli ar regulāro tīkla soli 20 m visai Latvijas teritorijai; 5) vietvārdu datubāzi; 6) ģeodēziskā tīkla datubāzi.

LĢIA rīcībā esošās ģeotelpiskās datu kopas ģeoportālā un atvērto datu portālā tiks publicētas pakāpeniski šādā secībā:

1)            Latvijas ģeodēziskā tīkla datubāze (jau pieejama);

2)            Latvijas vietvārdu datu bāze (līdz 2018. gada 29. augustam);

3)            Digitālais reljefa modelis ar regulāro tīkla soli 20 m visai Latvijas teritorijai (līdz 2018. gada 12. septembrim);

4)            Latvijas pārskata karte mērogā 1:250 000 visai Latvijas teritorijai (līdz 2018. gada 26. septembrim);

5)            Topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 visai Latvijas teritorijai (līdz 2018. gada 10. oktobrim);

6)            Latvijas ortofotokarte krāsainā spektrā (līdz 2018. gada 24. oktobrim).

Pēc šo sešu datu kopu atvēršanas, ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc šādām datu kopām, LĢIA uzsāks darbu pie vēl divu datu kopu atvēršanas – digitālā augstuma modeļa pamatdati, kas iegūti ar aerolāzerskenēšanas metodi, un ortofotokartes infrasarkanā spektrā.

LĢIA ziņojumā norāda, ka privātpersonām, kuras vērsīsies aģentūrā ar pieprasījumu izsniegt tādas ģeotelpisko datu kopas, kuras aģentūra jau ir publicējusi atvērto datu portālā vai ģeoportālā (tādā pašā vai atšķirīgā datu formātā), aģentūra primāri norādīs, ka konkrētās ģeotelpisko datu kopas jau iespējams bez maksas saņemt atvērto datu portālā vai ģeoportālā konkrētajā formātā, ievērojot Informācijas atklātības likumu un Ministru kabineta noteikumus, kas paredz kārtību, kādā iestādes ievieto informāciju internetā. Taču privātpersonām, kuras vēlēsies ģeotelpisko datu kopas saņemt tieši no aģentūras, LĢIA tās turpinās sniegt par maksu. Līdz ar to LĢIA turpinās slēgt arī licences līgumus.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 23. oktobris

Vārda diena:

Daina, Dainida, Dainis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.