Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Jauns pakalpojuma sniedzējs nelielu objektu aerofotografēšanai 03.02.2009

Sviitra
Kas agrāk ir bijis dārgs un ekskluzīvs pasākums, tagad ir pieejams visiem! Tradicionāli, aerofotogrāfēšanai un video filmēšanai lidojumā tika izmantotas neliela izmēra pilotējamas lidmašīnas. Tomēr, tas saistīts ar būtiskām izmaksām un dažāda veida administratīviem un tehniskiem ierobežojumiem.

Izmantojot jaunākās paaudzes bezpilota lidaparātu (BLA) „Draganflyer X6” (Kanāda) uzņēmums SIA „SkyCAM” piedāvā Latvijā unikālu iespēju pēc klientu pasūtījuma uzņemt augstas kvalitātes aerofotogrāfijas un veikt videoierakstus no lidojuma augstuma līdz 300 metriem. Tā rezultātā, iespējams veikt uzdevumus, kas agrāk ar pilotētām lidmašīnām nav bijuši iespējami. Viena no BLA tehnoloģijas priekšrocībām ir tas, ka tiek nodrošināta iespēja jau darbu izpildes laikā pārliecināties par iegūto darba materiālu kvalitāti, kā arī tiek nodrošināts būtisks izmaksu samazinājums salīdzinājumā, ja lidojumu vajadzībām tiktu izmantots tradicionāli pilotēts lidaparāts (helihopters, lidmašīna).

Izmantojot šādus foto un videomateriālus ir iespējams interaktīvi uzsvērt produktu un pakalpojumu individuālās priekšrocības no skatu punkta, kas iepriekš nav bijis pieejams. Klienti var saņemt kvalitatīvus aerofoto un videoattēlus no putna lidojumu augstuma, ko iespējams pielietot gan dažāda veida reklāmas un mārketinga nolūkiem, nekustamā īpašuma reklāmai, tūrisma objektu reklāmas materiālu sagatavošanai, kā arī daudziem citiem mērķiem, kas var būt noderīgi uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpat, tiek piedāvāts arī ortofoto materiālu sagatavošanu, kas ir efektīvi pielietojami projektēšanas un teritoriju plānošanas vajadzībām.

Tuvāk iepazīties ar jauno BLA tehnoloģiju un uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem ir iespējams interneta mājas lapā skycam.lv, vai arī tiekoties klātienē šī gada 6. – 8.februārim Ķīpsalā starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour`09”.

Komentāri:
 
04.02.2009
17:43
Ja tādam pievieno lāzerskenēšanu un globālo pozicionēšanu, tad šī ierīce jau kļūst par nopietnu mērinstrumentu.
Vai topogrāfa un robežu uzmērītāja sertifikātu eksāmeni patreiz iekļauj aerofotogrāfēšanai nepieciešamās zināšanas? Varbūt drīz vien parādīsies visādi aerofoto nesaprotamās koordinātēs, sagrozījumos un mērogos. Ja šo ierīci izmantotu situāciju uzmērīšanai pie kadastrālās uzmērīšanas, var tak iegūt gana labu precizitāti.
 
04.02.2009
17:44
inernetaa cena tik pie 1000 baksiem
 
Anonīms
04.02.2009
20:27
Apsveicami! zināma alternatīva tradicionālai fotogrammetrijai.
Cena gan pat bāzes modelim reizes 15 augstāka ... :)
 
Anonīms
18.03.2009
12:46
Vai ar digitalo fotoaparatu ir iespejams uznjemt augstas kvalitates foto? tauta saukto ziepiti?
 
Anonīms
18.03.2009
13:39
"ziepītim" nav nekāda vaina!! Bilde būs ne sliktāka kā krievu laiku fotogrametrijai. Galvenais jau DEŠIFRĒT PAREIZI!!!
 
anonīms
15.10.2011
22:34
Vai LV atļautas bezpilota augstums nav 120 metri?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 14. augusts

Vārda diena:

Zelma, Zemgus, Virma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.