Из всех вещей время менее всего принадлежит нам, и более всего нам его недостает
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

AS "Latvijas valsts meži" ģeotelpiskie dati un servisi brīvpieejas veidā ir pieejami arī Microstation lietotājiem 26.07.2018

Sviitra

Neskatoties uz to, ka AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ir meža apsaimniekošanas uzņēmums, tas aktīvi darbojas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomā. Plānojot un apsaimniekojot mežus, ir jāņem vērā ģeotelpiskas likumsakarības un jāpieņem sarežģīti datos un zināšanās balstīti lēmumi, līdz ar to ģeotelpiskie dati un tehnoloģijas ir kļuvušas par LVM saimnieciskās darbības neatņemamu sastāvdaļu. LVM ne tikai izmanto lielu apjomu ģeotelpisko datu un servisu, bet arī brīvpieejas veidā tos piedāvā jebkuram interesentam, un tagad tie ērti pieejami arī Microstation lietotājiem.

Vektordatu (GDB un SHP formātā) veidā pieejami tādi slāņi kā LVM un citu īpašnieku meža nogabali un zemes vienības, LVM meža autoceļi, LVM caurtekas, LVM tilti, LVM ūdens ņemšanas vietas u.c. Savukārt WMS servisu veidā pieejami ortofoto un ortofoto infrasarkanajā spektrā, zemes reljefa modelis, zemes virsmas slīpuma modelis, veģetācijas modeļi, kā arī Latvijas armijas topogrāfiskā karte. Pieejamos datus un servisus drīzumā ir plānots papildināt.

Minētie WMS servisi ir pieejami Microstation lietotājiem sākot no V8i versijas. Lai iegūtu Microstation lietotājiem pielāgoto WMS servisu, nepieciešams LVM GEO mājaslapas https://www.lvmgeo.lv/dati sadaļā “Microstation lietotājiem” lejupielādēt failu ar WXMS paplašinājumu, turpat lejupielādējama arī instrukcija GIF formātā, kurā parādīts, kā šo servisu pievienot un izmantot Microstation vidē. Pie servisu apraksta aicinām arī iepazīties ar to, kā jāatsaucas uz servisu izejas datu pirmavotiem.

Комментарии:
 
Oto
08.08.2018
10:32
Aktualizēti XWMS pieslēguma parametri pieejami šeit - http://mikrokods.lv/jautajumi-un-atbildes/webkarsuwms-servisi--2

JPEG XWMS fails - dati tiek pieprasīti JPEG formātā(kompresija ar zudumiem). Zemāka kvalitāte, bet darbosies ātrāk.
PNG XWMS fails - dati tiks pieprasīti PNG formātā(bezzudumu kompresija). Augstāka kvalitāte, bet darbosies lēnāk.

P.S. Jāņem vērā, ka Microstation atbalsta tikai OGC WMS 1.1.1 versiju, bet LVM GEO pēc noklusējuma piedāvā WMS 1.3.0 versijā tad manuāli izveidot XWMS ir sava specifika.
 
Oto
06.09.2018
08:35
Sadarbībā ar LVM GEO problēmas ar WMS servisu Bentley vidē ir novērstas un viss darbojas korekti arī veidojot pieslēgumu manuāli. Servisa ātrdarbība arī līdz ar to uzlabojusies.
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Arrow_left 2019. год февраль Arrow_right
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
Today 2019. год 22. февраль
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.