Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

AS "Latvijas valsts meži" ģeotelpiskie dati un servisi brīvpieejas veidā ir pieejami arī Microstation lietotājiem 26.07.2018

Sviitra

Neskatoties uz to, ka AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ir meža apsaimniekošanas uzņēmums, tas aktīvi darbojas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomā. Plānojot un apsaimniekojot mežus, ir jāņem vērā ģeotelpiskas likumsakarības un jāpieņem sarežģīti datos un zināšanās balstīti lēmumi, līdz ar to ģeotelpiskie dati un tehnoloģijas ir kļuvušas par LVM saimnieciskās darbības neatņemamu sastāvdaļu. LVM ne tikai izmanto lielu apjomu ģeotelpisko datu un servisu, bet arī brīvpieejas veidā tos piedāvā jebkuram interesentam, un tagad tie ērti pieejami arī Microstation lietotājiem.

Vektordatu (GDB un SHP formātā) veidā pieejami tādi slāņi kā LVM un citu īpašnieku meža nogabali un zemes vienības, LVM meža autoceļi, LVM caurtekas, LVM tilti, LVM ūdens ņemšanas vietas u.c. Savukārt WMS servisu veidā pieejami ortofoto un ortofoto infrasarkanajā spektrā, zemes reljefa modelis, zemes virsmas slīpuma modelis, veģetācijas modeļi, kā arī Latvijas armijas topogrāfiskā karte. Pieejamos datus un servisus drīzumā ir plānots papildināt.

Minētie WMS servisi ir pieejami Microstation lietotājiem sākot no V8i versijas. Lai iegūtu Microstation lietotājiem pielāgoto WMS servisu, nepieciešams LVM GEO mājaslapas https://www.lvmgeo.lv/dati sadaļā “Microstation lietotājiem” lejupielādēt failu ar WXMS paplašinājumu, turpat lejupielādējama arī instrukcija GIF formātā, kurā parādīts, kā šo servisu pievienot un izmantot Microstation vidē. Pie servisu apraksta aicinām arī iepazīties ar to, kā jāatsaucas uz servisu izejas datu pirmavotiem.

Komentāri:
 
Oto
08.08.2018
10:32
Aktualizēti XWMS pieslēguma parametri pieejami šeit - http://mikrokods.lv/jautajumi-un-atbildes/webkarsuwms-servisi--2

JPEG XWMS fails - dati tiek pieprasīti JPEG formātā(kompresija ar zudumiem). Zemāka kvalitāte, bet darbosies ātrāk.
PNG XWMS fails - dati tiks pieprasīti PNG formātā(bezzudumu kompresija). Augstāka kvalitāte, bet darbosies lēnāk.

P.S. Jāņem vērā, ka Microstation atbalsta tikai OGC WMS 1.1.1 versiju, bet LVM GEO pēc noklusējuma piedāvā WMS 1.3.0 versijā tad manuāli izveidot XWMS ir sava specifika.
 
Oto
06.09.2018
08:35
Sadarbībā ar LVM GEO problēmas ar WMS servisu Bentley vidē ir novērstas un viss darbojas korekti arī veidojot pieslēgumu manuāli. Servisa ātrdarbība arī līdz ar to uzlabojusies.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 26. oktobris

Vārda diena:

Kaiva, Amanda, Amanta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.