Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Joprojām nav skaidrs, kas notika ar slepeno ASV satelītu "Zuma" 26.01.2018

Sviitra

 Kompānijas "SpaceX" janvārī palaistais slepenais ASV izlūkošanas satelīts "Zuma" neesot sekmīgi ievadīts orbītā, taču spekulācijas par tā avārijas iemesliem aizvien ir dažādas. Pēc vienas versijas, vainīga esot bijusi tieši nesējraķete "Falcon 9", taču to atspēko viedoklis, ka kļūme notikusi kravas adapterī, kam īstajā brīdī jāliek satelītam atdalīties no nesējraķetes. Šajā gadījumā adapteris neesot bijis "SpaceX" ražots, bet gan satelīta izstrādātāju - "Northrop Grumman" ražojums. "Zuma" bija īpaši slepens satelīts, par kuru oficiālās informācijas nav gandrīz nemaz - ne par to, cik izmaksāja tā būve, ne par tā uzdevumiem. Tas jau radījis arī tādus pieņēmumus, ka "Zuma" patiesībā esot sekmīgi nonācis orbītā, bet izskanējušās ziņas par tā avāriju ir ar nolūku radīts "dūmu aizsegs". Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Šodiena 2019. gada 22. janvāris

Vārda diena:

Austris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.