Из всех вещей время менее всего принадлежит нам, и более всего нам его недостает
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

Latvijā atrastas padomju laika kartes pārsteidz britu kartogrāfus 29.11.2017

Sviitra

 Padomju Savienības izdotas kartes, kurās attēlota ASV teritorija un pilsētas, apkopotas un izdotas britu kartogrāfu Aleksandra Kenta un Džona Deivisa jaunajā grāmatā "The Red Atlas: How the Soviet Union Secretly Mapped the World". Šīs kartes pārsteigušas pētniekus ar savu detalizētību un informatīvo bagātību. Ne mazāk interesanti, ka šīs unikālās kartes iegūtas arī Latvijā.

Padomju savienība izveidojusi ļoti detalizētas kartes par gandrīz ikvienu ASV lielpilsētu - tajās attēlota tāda informācija, kas nav bijusi publiski zināma un nav tikusi attēlota tā paša laika ASV izdotajās kartēs - slepenu militāro objektu precīzas atrašanās vietas, kā arī tādi dati kā upju dziļums un straumju ātrums vai būvmateriālu sastāvs nozīmīgiem publiskajiem objektiem, kā, piemēram, Sanfrancisko Zelta vārtu tilts. Kartēs ēkas ir specifiski klasificētas pēc lietojuma veida, atzīmējot, kura ēka ir militāra, kura industriāla rakstura, utt.

"Tas ir diezgan šokējoši. Ēku specifiskā klasifikācija liecina par to, ka šo informāciju vākuši cilvēki uz vietas. Detalizācijas līmenis liek domāt, ka padomju kartogrāfi radījušas šīs kartes tādai nākotnei, kurā komunisms varētu pārņemt pasauli," atzinis Aleksandrs Kents, kurš ir Lielbritānijas Kartogrāfu biedrības prezidents.

Kartes abi zinātnieki atklājuši viens no otra neatkarīgi, apmēram pirms 20 gadiem, iegādājoties tās karšu veikalos Latvijā un Kazahstānā.

Pat pēc divdesmit gadu pētniecības kartes aizvien spējot sniegt fascinējošu ieskatu padomju militārajā domāšanā, sacījis Kents. "Tās reizē ir arī mākslas darbi, kas atklāj, kā varētu būt izskatījusies padomju nākotne", viņš secinājis.

Kopumā atlasā publicētas ap 2000 pilsētu kartes. 

Vairāk karšu attēlus var aplūkot šeit.

Комментарии:
 
yupii
29.11.2017
21:11
tā izskatās ka jeņķi kartes zīmēja un varbūt arī tagad zīmē ar krāsainiem krītiņiem sen zināms ka psrs kartogrāfijas līmenis ir bijis teju visaugstākais pasaulē jeņķi lai tik mācās
 
trraktor
30.11.2017
17:21
It ipaši Latvijā to kvalitāti jūt pa daudz vīlēm
 
01.12.2017
11:07
Britu zinātnieku kārtējais šedevrs. Ir jauki priecāties par skaisti uzzīmētām vecām kartēm un pašiem parastākiem informācijas elementiem topogrāfiskajās kartēs. Ja šie zinātnieki nojaustu ko nozīmē regulāras paralēlas un perpendikulāras līnijas un skaitļi kartes malās, tad vispār sajuktu prātā
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Sviitra_b
Arrow_left 2018. год декабрь Arrow_right
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Today 2018. год 13. декабрь
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.