Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Atklāta izstāde "Sapņu kartogrāfija" 23.11.2017

Sviitra

 Valmieras muzeja Izstāžu namā 17.novembrī atklāta Mihaila Ignata fotogrāfiju izstāde "Sapņu kartogrāfija".

Izstādē apskatāmas 20 fotogrāfijas. Tās atlasītas no vairāk nekā deviņdesmit lidojumos uzņemta aerofotogrāfiju materiāla. Sešu gadu laikaposmā lidojumi notikuši dažādās vietās Latvijā. Autora uzmanības centrā ir telpa kā dabas un cilvēku veidota ģeometrija.

Latviešu prozaiķis Gundars Ignats par šo foto sēriju raksta: "Izstādes vadošais motīvs ir konceptuāli un stilistiski izturētais paņēmiens - vertikālisms. Skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem. Attēlotie elementi - ceļš, upe, tīrumi, automašīnu iebrauktās līnijas - kļūst par daļu no ģeometrijas un krāsu spēles, parādot, ka aerofotogrāfija nav tikai paņēmiens citādam skatupunktam uz pazīstamām vietām, apvidiem, pilsdrupām utt. Aerofotogrāfijā (un tikai aerofotogrāfijā!) iespējamais vertikālisma paņēmiens padara šo izlasi par nozīmīgu un vērā ņemamu konceptuālās fotogrāfijas piemēru. No lielā fotogrāfiju klāsta veikta izlase, kas parāda šī šķietami vienkāršā (taču grūti izpildāmā) formālā paņēmiena daudzpusīgumu. Starp izvēlētajām fotogrāfijām atrodama gan krāsu, gan laukumu, gan regulāru un neregulāru formu saspēle."
 
Mihails Ignats radošai fotogrāfijai pievērsās 1982.gadā, darbojoties fotoklubā "Cēsis" un Gunāra Bindes fotomeistarības studijā. Kopš 2007.gada autors pievērsies aerofotogrāfijai.
 
Latvijas profesionālā dizaina konkursā "Gada balva dizainā 2012" kategorijā "Fotodizains" saņēmis galveno balvu par fotogrāfiju sēriju "Vertikāles mobilizācija". 2014.gadā viens no autora fotodarbiem tika nominēts "SONY pasaules fotogrāfijas balvai" (Sony World Photography Awards) kategorijā "Ceļojums", bet otrs ieguva žūrijas atzinību. Piedaloties vairāk nekā 80 starptautiskos fotomākslas konkursos, autors ieguvis 25 godalgas. 2014.gadā fotogrāfam piešķirts AFIAP (Artist of FIAP) jeb FIAP mākslinieka goda tituls, bet 2015. gadā - EFIAP (Excellence of FIAP) jeb fotogrāfijas izcilības goda tituls. Autora darbi ir publicēti vairākos fotoalbumos un poligrāfiskos izdevumos Latvijā un pasaulē.
 
Izstāde apskatāma līdz 2018.gada 6.janvārim. Tā tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un SIA "Aerolatvija" finansiālu atbalstu. Pateicamies Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītājai Mairai Dudarevai par ekspozīcijas idejas ierosinājumu.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 17. februāris

Vārda diena:

Konstance, Donats
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.