Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Fundamentālā repera ierīkošana Jēkabpilī 21.11.2017

Sviitra

 Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, pilnveidojot un atjaunojot nivelēšanas tīkla 1. klases mezgla punktus, uzsākusi fundamentālo reperu ierīkošanu un plānveida iekļaušanu tīklā. Pirmais fundamentālais repers, kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas, 2017. gada 8. novembrī ierīkots Jēkabpils pilsētā trīs nivelēšanas līniju 48., 49. un 47. krustpunktā.

Fundamentālā repera zīme ir 2 m augsta un sastāv no pilona ar marku un pēdas (enkura). Tā augšdaļa (marka) atrodas vismaz 1 metru zem zemes virsmas. Fundamentālais repers nav paredzēts ikdienas ģeodēziskiem darbiem, bet tas kalpos kā valsts augstuma sistēmas vērtību glabātājs.
 
Ierīkošanas darbus organizēja un pārraudzīja Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Ģeodēzijas nodaļas darbinieki.
 
2018. gadā plānots iekļaut ierīkoto fundamentālo reperi nivelēšanas tīkla 1. klasē kā mezglu punktu, palielinot augstumu sistēmas ilgtspējību.
 
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra izsaka pateicību Jēkabpils pilsētas domei par sadarbību augstumu sistēmas pilnveidošanā.
Komentāri:
 
Valera
23.11.2017
16:57
Ceru tās morēnas pikas, kas zem pēdas bildē, noņēma nost. Citādi - kāda jēga...
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2019. gada 21. septembris

Vārda diena:

Matīss, Modris, Mariss
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.