Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Vairākos mērniecības procesos par prioritāru noteikta oficiālās e-pasta adreses izmantošana 28.09.2017

Sviitra

Valdība septembrī pieņēmusi ar mērniecības nozari saistītu Ministru kabineta noteikumu grozījumus, kuri paredz oficiālās elektroniskās adreses izmantošanu gan būvju kadastrālās uzmērīšanas, gan zemes kadastrālās uzmērīšanas par valsts budžeta līdzekļiem procesos.

Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumu (Nr. 48) 12. punkts nosaka, ka darbu izpildes apturēšanas paziņojumu jāsagatavo divos eksemplāros, no kuriem vienu pret parakstu jāizsniedz ierosinātājam. Ja ierosinātājs atsakās saņemt darbu izpildes apturēšanas paziņojumu vai to nav iespējams izsniegt, darbu izpildes apturēšanas paziņojumu ierosinātājam nosūta pa pastu. Savukārt šo noteikumu 39. punkts nosaka, ka uzmērītājs sagatavo aktu divos eksemplāros par ēkas konstruktīvo elementu nolietojumu. Vienu akta eksemplāru pret parakstu izsniedz ierosinātājam vai personai, kura ierosinātāja uzdevumā nodrošina piekļūšanu uzmērāmajam objektam, vai, ja ierosinātājs vai persona, kura ierosinātāja uzdevumā nodrošina piekļūšanu uzmērāmajam objektam, atsakās to saņemt vai izsniegšana nav iespējama, nosūta ierosinātājam pa pastu. Abi dokumenti primāri tiek sagatavoti un izsniegti ierosinātājam tiekoties klātienē, savukārt, ja ierosinātājs atsakās tos saņemt vai tos nav iespējams izsniegt, dokumentus ierosinātājam šobrīd nosūta pa pastu.

Grozījumi Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos (Nr. 48) paredz, ka turpmāk gan darbu izpildes apturēšanas paziņojumu, gan aktu par ēkas konstruktīvo elementu nolietojumu primāri būs jānosūta uz oficiālo elektronisko adresi, bet, ja oficiālās elektroniskās adreses konts saņēmējam nav aktivizēts, tad jānosūta kā līdz šim - pa pastu. Paredzēts, ka grozījumi noteikumos Nr. 48 stāsies spēkā 2018. gada 1. jūnijā, kad atbilstoši Oficiālās elektroniskās adreses likuma pārejas noteikumu 1. un 4. punktam fiziskās personas izveido un iestādes sāk izmantot oficiālo elektronisko adresi.

Izmaiņas skārušas arī Ministru kabineta noteikumus Nr. 60 "Kārtība, kādā veic zemes kadastrālo uzmērīšanu par valsts budžeta līdzekļiem". Turpmāk paziņojumu, ko Valsts zemes dienests pirms zemes kadastrālās uzmērīšanas nosūta zemes lietotājam, būs primāri jāsūta uz zemes lietotāja oficiālo elektronisko adresi. Tikai tad, ja personai nav aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, paziņojumu VZD sūtīs uz iesniegumā norādīto elektroniskā pasta adresi vai pa pastu ierakstītā vēstulē uz zemes lietotāja deklarēto dzīvesvietas vai juridisko adresi.

No nākamā gada 1. marta stāsies spēkā Oficiālās elektroniskās adreses likums, kas nosaka, ka valsts iestādēm, Uzņēmumu reģistra reģistros reģistrētam tiesību subjektam, kā arī rezerves karavīram oficiālās elektroniskās adreses izmantošana būs obligāta, savukārt pēc izvēles to varēs lietot arī Iedzīvotāju reģistrā reģistrēta fiziskā persona no 14 gadu vecuma un reģistros nereģistrēta persona (persona, kura nav reģistrēta reģistros, bet ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu maksātāju reģistrā).

 

 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 27. oktobris

Vārda diena:

Lilita, Irita, Ita
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.