Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

MK apstiprina kadastrālo vērtību bāzi 2018. / 2019. gadam un pieņem grozījumus Kadastrālās vērtēšanas noteikumos 12.09.2017

Sviitra

 Otrdien, 12. septembrī, Ministru kabinets pieņēma Tieslietu ministrijas un Valsts zemes dienesta izstrādātos Ministru kabineta noteikumu grozījumus, kas atbilstoši Saeimā apstiprinātajiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma (Kadastra likums) grozījumiem precizē kadastrālās vērtēšanas noteikumus un paredz spēkā esošo kadastrālo vērtību bāzi saglabāt arī 2018. un 2019. gadā.

 
Grozījumi paredz, ka turpmākos divus gadus kadastrālo vērtību aprēķinā piemēros 2016. gada bāzes vērtības, kas noteiktas balstoties uz 2012. un 2013. gada nekustamā īpašuma tirgus informāciju. 
 
Grozījumi Vērtēšanas noteikumos paredz izmaiņas, kas skars dzīvojamās apbūves zemes īpašniekus.2018. un 2019. gadā, aprēķinot kadastrālo vērtību zemes vienībai, kurai kaut viens no lietošanas mērķiem ir no dzīvojamās apbūves nekustamo īpašumu grupas (Individuālo dzīvojamo māju un daudzdzīvokļu māju apbūves zeme), un tai ir reģistrēts kultūras pieminekļa apgrūtinājums, piemēros vērtību samazinošo koeficientu 0,7. Tādejādi zemes kadastrālā vērtība šādām zemes vienībām tiks samazināta par 30%. Samazinošais koeficients attiecas ne tikai uz dzīvojamās apbūves zemes vienībām, bet arī citas izmantošanas zemēm, ja viens no lietošanas mērķiem būs saistīts ar dzīvojamo apbūvi. 
 
Kadastra likums noteic pienākumu Tiesu administrācijai līdz š.g. 31. oktobrim un pašvaldībām līdz 2018. gada 31. martam sniegt informāciju Valsts zemes dienestam par pirmreizējo ēkas ekspluatācijas pieņemšanas gadu tām ēkām, par kurām Kadastra informācijas sistēmā tas nav reģistrēts. Šādas ziņas nepieciešamas, lai nākotnē uzlabotu kadastrālo vērtēšanu jaunām ēkām, pakāpeniski tuvinot to vērtību situācijai tirgū. 
 
Ar grozījumiem Vērtēšanas noteikumos noteiktas ēkas, par kurām nepieciešams  apkopot informāciju par šo ēku pirmreizēji ekspluatācijā pieņemšanas gadiem Zemesgrāmatas un pašvaldības sniegtais ēkas pirmreizējais ekspluatācijā nodošanas gads tiks reģistrēts Kadastra informācijas sistēmā un pārliecināties par reģistrēto informāciju varēs portālā www.kadastrs.lv.Papildus paredzēts, kas ēkas īpašnieks līdz 2018.gada 1.decembrim Valsts zemes dienestam var iesniegt ēkas ekspluatācijas uzsākšanas gadu pamatojošu dokumentu, kuru Kadastra informācijas sistēmā aktualizēs bez maksas.  
 
Tāpat grozījumi Vērtēšanas noteikumos paredz, Valsts zemes dienestam, konstatējot zemes vienībām neatbilstošus lietošanas mērķus, informēt par to pašvaldību. Savukārt pašvaldībai mēneša laikā izvērtēt noteikto lietošanas mērķu atbilstību normatīvo aktu prasībām, un nepieciešamības gadījumā, lietošanas mērķi arī mainīt. 
 
Ar Ministru kabineta noteikumu grozījumiem iespējams iepazīties Ministru kabienta mājaslapā.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 31. maijs

Vārda diena:

Jūsma, Alīda
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.